bugün

Fenerbahçe, Plzen maçında stada sahte biletle girmek isteyen taraftarlar nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildi.
geçmiş olsundur. fenerbahçe avrupadan men.

edit: belli ki uefa şikeye inanıyordur ki inanılması gerekir çünkü ortada mahkeme kararı var ve bence fenerbahçe'ye avrupa'dan men cezasını 2.kez dolaylı yoldan yapacaktır. ayrıca yargıtayın mahkeme kararını onaması durumunda 1 yıl yada daha fazla avrupa'dan men cezası alması muhtemeldir. zamanında verilmeyen kararların fenerbahçe klübünü nasıl etkilediğini herkes görüyor. eğer mehmet aydınlar tırsmayıp fenerbahçe'yi küme düşürüp avrupa'dan men etseydi maksimum kayıp 2 yıl olacaktı. yargıtayın kararı onaması ve uefa'nın da taraftar olayları nedeniyle avrupa'dan men etmesi fenerbahçe'ye en az 3 yıl girecektir. bu yıl ve şampiyonlar liginden men edildiği süreyi de sayarsak toplam 5 yıl.

not: galatasaraylıyım ama biraz objektif olabilen herkes bunları rahatlıkla görebilir.
uefa disiplin kurulunun haftalık olağan fenerbahçe toplansını yapacağını öğrendiğimiz artık klasikleşmiş olan haberdir

herifler de bıkmıştır lan hahahahaaaaa..
plzen maçında birileri sahte biletle girmek istemiş diye gerçekleşmiş hadisedir. bana ne lan sahte biletle girmeye çalıştılarsa. bana ne amk? onun önlemini de mi ben alacağım? siktir git...

hadi kendi sahasında yabancı madde atanlar yüzünden verilen cezalar tamam da, bu nedir aga ya...

yeter amını yolunu sikeyim yeter. bu başka bir şey hacı, normal değil bunlar. bence kapansın kulüp, herkes rahat etsin. çok ciddiyim, kapatalım tükanı siktir olup gidelim abi.
saçma olaydır.

ibneliğin lüzumu yok beyler. orospu çocukluğunun hiç lüzumu yok. plzen deplasmanında birileri sahte biletle girmeye çalıştıysa fenerbahçe buna ne yapabilir? bana önce bunun bir açıklamasını yapın. hangi takım, bütün taraftarlarını tek tek kontrol edebilir. hatta o adamların fenerbahçeli olduğu ne malum? hatta ve hatta gerçekten böyle bir hadise olduğu ne malum? hadi oldu diyelim, tekrar soruyorum; fenerbahçe ne yapsın? ne yapabilir abi bir takım böyle bir durumda?
schalke maçında da birileri (bilet bulamadığı için) tünel kazmış. e buna galatasaray kulübü ne yapabilir?

iyi o zaman. ben galatasaraya uyuz olan biriysem, gideyim bir deplasman maçına, sahte bilet falan fişman, birtakım ayaklar yapayım, sonra da galatasaray ceza alsın.. böyle bir mantık var mı lan?

amcık amcık yorum yapıp adamın asabını bozmayın, iki dakika delikanlı olun. iki dakika...

edit: biri de link istemiş.. al amk; http://www.sabah.com.tr/S...y-maci-oncesi-cilgin-plan

olum bilmez gibi konuşmayın. fenerbahçe galatasaray meselesi değil bu. bu bildiğin ''türk zihniyeti'' türk dediğin adam, söz konusu futbol olunca tünel de kazar, sahte bilet de basar. kulüpler de buna bir bok yapamaz. her siki, her pisliği fenerbahçe'ye yıkmayın. kimse orospu çocukluğu yapmasın. iki dakka tarafsız bakın olaya, iki dakka delikanlı olun.
fenerbahçenin avrupadan kıçına tekmeyi yiyeceğinin göstergesidir.

(bkz: sikmeseler bari)
helal olsun safa ya. adamın avantası kesilince "ben de sizi inletmezsem" demişti. arkasına aldığı muazzam cemaat (dolayısıyla savcı) desteği ile inletiyor koskoca takımı.
sesli düldüren olaydır.
bununla birlikte uefanın artık saçmaladığını düşünmeme sebep olmuştur. arkadaş adam çek cumhuriyetindeki taraftarın yaptıklarını nasıl engelleyebilir, hadi türkiyede olsa stat güvenliği kulüpçe sağlanıyor, iyi de çek cumhuriyetinde ne yapsınlar yani, anladığım kadarıyla uefa feneri bir şekild emen edecek aga, şikeden federasyon kararı nedeniyle edemedi, uğraşıyorlar, özellikle infantino'nun başı çektiğini düşünüyorum.
bununla birlikte gs lobi yapıyor gibi saçma bir argümanı da savunmayın lütfen, azıcık izan ve akıl sahibi olmaya davet ediyorum sizi fenerli kardeşlerim.
ps:siyah-beyaz
yine zeytinyağlık ve çirkeflik ile kendini haklı göstermeye çalışan bir fenerbahce. yok gs lobisi vs.

--spoiler--

biletsiz Fenerbahçe taraftarları stadyuma girmeye çalıştı; sayıları yaklaşık 150ydi. Bu olay devre arasında yaşanmıştır. Stadyumdaki Fenerbahçe taraftarlar kapıyı açmaya çalıştı. Polis ve güvenlik görevlileri bu girişimi engelledi.

--spoiler--

ulan adamların tuttuğu rapor ortada hala biz ne yaptık ki edebiyatı amk.

sonra da bu adamlara mal deyince kızıyorlar, seyircisiz maç da bile takıma ceza aldırma kabiliyeti olan taraftara malsınız dan baska ne denir ki;
ne diyem mahmut mu diyem
uefa, tff ve diğer fenerbahçe düşmanlarının orospu çocukluğudur. istediğiniz kadar avrupadan men edin, isterseniz amatör kümeye düşürün yine de yıkamayacaksınız lan fenerbahçe'yi.
çok klasik olucak belki ama: "bu şenes erzik ne işe yarıyo acaba?"*
not: 1907'den beri fenerliyim.
Eşşegin amina su kacirmaktan baska bir sey degildir.

Baslik altinda resmen tarafli yorum yapan ve aglamayin amk diyen "delikanli" kardeslerimden tek bir ricam var.

Schalke macinda tunel kazip stada girmek isteyen "turk" ( bakin galatasarayli falan demiyorum. cunku adamlar her seyden once turk! ) taraftarlar hakkinda ne dusunuyorlar?

Rica ediyorum "delikanlica" biri ciksin desin ki aga boyle boyle dusunuyorum. agzimi acarsam serefsizim. hadi bakalim.

Bu tunel olayi yuzunden galatasaray kulubu ceza almali mi?

Edit: cevap yok...

Sövunce de sövdu oluyor..
(bkz: cem uzan a hapis şoku)
Aykut Yıldırım'dan açıklama gelmiş. Fenerbahçe'nin tökezlemesi için bekleyen aç köpeklerin hoşuna gidecek türden değil ama:

"Fenerbahçe prosedür gereği sevk edildi Klüp önceden sorun cıkaracaklarını bildirmiş ve grup maça alınmamış . Sorun yok."
fenerbahçe'min lisedeki sorunlu çocuklar gibi her fırsatta '' kesin o yapmıştır'' denilerek müdür odasına sevk edilmesi durumudur.
zamanında çekirdeğiyle yenen şeftalilerin, şimdi malum bölgeleri tırmalaması durumudur.

bu grupları kendi ideallerin için oluşturan ve destekleyen sendin ama iş tersine döndü ceremesini çekiyorsun. bu kadar basit.
ikiyüzlü 6alatasaraylıları kızdıracak habere göre sadece prosedür amaçlı sevk edilmiştir. dün ülke puanı diye yırtınanlar bugün kına yakar olmuşlar. hadi şimdi bu haberden sonra götüm götüm ilerleyin. ekmek yok size burda.
lan elenin şu kupalardan ligde de havlu atın da herkesin götü rahatlasın arkadaş.

lan nedir bu 3 senedir yaşadığımız şeyler.

sikerim ligini de uefasınıda gidelim arap liglerinde oynayalım amk.

asya futboluna da bir armağanımız olur bu ne lan ettiğim küfürün haddi hesabı yok

siktiğim platinisi...
konuyu anlamaya çalışmak için başlığa gireyim dedim girilen 31 entry'nin tamamına yakınında galatasaray fenerbahçe kavgasını görünce "olm bi akıllı olun lan mevzu ne birader" dedim kendi kendime.

bizi hep böyle sikiyorlar hacılar. amına koyim bu ülkenin başına ne geldiyse hep zıt kutupların birbirini yemesinden sonra geldi.

alevi-sunni, türk-kürt, sağ-sol...

şimdilerde laik-muhafazakar...

uyutmak için de galatasaray-fenerbahçe...

neyse konuya yürüyeyim. ya da neyse amına koyim bu devir böyle gelmiş böyle gider.
bilenin bilmeyenin salladığı olay. uefa'nın raporuna göre klup yapması gerekeni yapmış, yani fener'in bir ceza alma gibi bir durumu yok, sadece olayı daha iyi inceleyebilmek için disiplin kuruna sevk edildi. bu kadar basit bir şey için bile hala şikebahçe, 6alatasaray diye ilkokul çocuğu gibi birbirinize sataşıp komik oluyorsunuz. palyaçolar sizi.
orospu çocuğu uefa'nın yeni oyuncağı olarak fenerbahçe'yi seçmesi durumudur.
not:allaha şükür galatasaraylıyım
yazıktır. fener uefa'dan men !
komik ötesi durum. fenerin avrupadan men yeme olasılığı değil elbette komik olan

her hafta uefa disiplin kurulunun toplantılarında ilk maddenin fenerbahçe olması komik

komik lan hahaaa..
sahteciliğin, işgüzarlığın, dolandırıcılığın her türlüsü fener'de olduğundan çok da yadırganmayacak olay.
uefa biz feneri ceza kuruluna istediğimiz zaman sevkedebiliriz biz bilmesek bile fenerliler nedenini bilir diye düşünmüşlerdir.