bugün

anca her gördüğü dişi sinekle çiftleşen erkek sinek kadar sanatçı olan kişiden yine sanat kokan sözler.
durduramıyoruz efendim sürekli sanat yapıyor.
-bu koku nedir? lağımmı patladı?
+tabi ki hayır. gene fazıl konuştu.
fazıl say'ın insanlıktan nasibini almamasıyla doğru orantılı hadisedir.
"Ülkemize on milyonlarca kişi gelirken" gibi laflar eden bir bakana, şehir tiyatrolarina badem bıyıklar girerken susan bir bakana, heykeller ucube diye yıkılırken susan bir bakana denmesi gerekeni demiştir.

Ülkemize on milyonlarca kişi geliyormuş. O kişiler bir haftalığına her şey dahil otellerde yiyip içip gidiyorlar.

Bizim gibi, cahil cuhela kitlelerin seçtiği insanlarca yönetilmiyorlar.
Götünün kalkıklığındandır. Nede olsa polemiğe ihtiyacı var. Yoksa konserlerine getirecek adamları nerden bulsun garibim.
tam da kendine yakışanı yapmış liseli fazlo. odunun bir şekilde (her nasılsa) piyano çalabileni. bu adama bir de sanatçı adam falan diyorlar, hiç böyle odun gibi yontulmamış sanatçı görmedim. hiç aile terbiyesi almadı herhal.

bazıları da gelmiş diyor ki "başbakan da bilmemne dedi bikbikbik" ülen başbakan sanatçı mı? bildiğin kasımpaşalı. kültür bakanı dediğin de nihayetinde chp mürekkebi yalamış bi adam. ama bu fazlo hem sanatçı geçiniyor hem de sözümona kasımpaşalı ağzı yapıyor. hem küfret hem de onların tavrını benimse. bakanı makanı geçin, yolda biri size dese "kes zırvalamayı" diye bakalım siz ne dersiniz yazar ihvanlar?

özetle, haydi fazlo bir an evvel bi uza git de rahat bırak şu memleketi. acık da japonlar faydalansın senden, nasıl yapabileceklerse. türkiyede misal sadece bir anjelika akbar, sanatçılık konusunda fazlo'yu seksenbeşe katlar, ihtiyacımız yok böyle liseliye...

edit: sağ ellere kuvvet emocanlar ve kemocanlar, tükürüp bi daha deneyin bakim
(bkz: fazıl say ülkeden gidecek endişesi)
kendisini zerre kadar sevmesemde; kendilerini halkından üstün gören, eleştiriye tahammülü olmayan ama eleştirmekte sınır tanımayan, kendilerine oy verenlerin dahi kabul etmediği şeyler için halk böyle istiyor diye yalan söyleyip dayatan, maaşını milletten aldığını unutan vekil ve bakanlara gerekli ayarı verebilme cesaretini gösterbilen kişiliktir. Yaptığı bir değil iki değildir ama cesar'ın hakkı cesar'a.
Tebrik edilmelidir. Sonrasında sorduğu soru çok anlamlıdır. Çiftçi anasını alıp gitmesi istenirken nerdeydiniz diyor tam açıklaması.. Tayyip Erdoğan'a vatandaşıma hakaret/küfür etme diyebilir misin diyor Sn. Ertuğrul Günay cevap hakkınızı kullanmanızı çok isteriz.
tebrik edenleri de alıp ülkeden siktir olup gitmesi elzem kişiden talihsiz söylem.
bir de sanatçıyım diye geçiniyor.
göz hizasında konuşmak nedir bilir misiniz?

bir pedagog uyarısıydı çocukların göz hizasında boyunuzu küçülterek konuşun, gözleriniz gözlerine değsin ki daha etkili olsun...

yani; çocuğun seviyesine inmektir bu davranış. diyorlar ki bir sanatçı niye kasımpaşalı gibi davranıyor?

çünkü konuştukları şekilde anlayabilir de bu yüzden diyorum ben de. bazen göz hizasında konuşmak gerekiyor demek ki. herkesin sabrının da sınırları var ve bazen bardak taşar.
(bkz: siktir olup gitmesi gereken kişiler)
fazıl sayın gitmesi bakan günay'ı neden germiştir? ilginçtir. koskoca bakan işi gücü bırakmış bir piyanistin türkiye'den gidip gitmemesini dert edinmiş. sonra da gelmiş türkiye'de birşeyleri yönetmeye, idame ettirmeye çalışıyor bu kişi. bencede artık kessin zırvalamayı da işine baksın.

(bkz: fazıl say ın derdi ertuğrul günay ı gerdi)
ne olursun git artık fazıl ....kes zırvalamayı..patogonya dır ana vatanı..gelmesinler ...nı.
suç ertuğrul günay dadır. sen yaptığı her açıklamayla, girdiği her polemikle adam olmanın kıyısından bile geçemediği aşikar olan birisini muhatap alırsan o da kendisini adam sanmaya başlar.

ben sana dünyaca ünlü piyanist olamazsın demedim fazıl...
Fazıl say gerçekten ülkesini seven bir insan olsaydı iki tane siyasetçiye kızıp, ülkesini terk etmekle tehdit etmezdi. Yok ülkemi seviyorum diyorsan kal mücadele et inandığın doğrular için ya da "kes zırvalamayı!"
fazıl say'ın terbiye seviyesine uygun bir davranıştır. hayır gideceksen git anasını satayım. boğaz köprüsünden atlamayacak adamın orada durup şov yapması gibi bir şey oluyor bu.

(bkz: valla giderim ha)
(bkz: bak gidiyorum)
gidip işini (sanatsa sanat değilse işini) yapması gerken kişidir. kendini bi b.k zanneder, sol medya da yerlere göklere sığdıramaz bunu çünkü yaptığı işte alafrangalık vardır. batılılık vardır (o da neyse) hayranızdır. yaptığı şeye.

fazıl say bağlama çalan biri olsaydı ve dünyanın en yetenekli sanatçıları olsaydı bile bu söylediklerinin onda birini söyleyemezdi. yatsın kalsın bu ülkedeki batı hayranlarının salya sümük onu izlemelerine dua etsin. yoksa bırak bakana laf etmek ağzını bile açamazdı.
" siktirsin gitsin " çok afedersiniz.
fazil say in yakinda isinlanmak suretiyle japonya ya seyahatiyle noktalanacak durumdur.
trollüğün daniskasıdır. o değil de çapsızlığını göz hizası falan diye savunmaya çalışanları, başbakan'ı dili sürçüp din demesini dili sürçtüğünü belirtmeden önce savunan muhafazakar yazarlara benzetiyorum. adamın tarzı bu anacım, çapsızlığından yapıyor bunu ne gözü ne hizası. o değil de kızına yazık, inşallah velayeti annededir, yoksa bu tip bir terbiye(!) ortamında büyümesi şimdiden duygusal gelişimini etkileyecektir.

fazlo, hadi anacım uzatma artık, bi bitmedi lafların, derhal japonyaya mı nereye gideceksen git bi rahatla. yine hatırlatalım, japonya'da budizme falan laf edersen görürsün seni nereleriyle alkışlayacaklar ama...

edit: sağ ellere kuvvet kemocanlar, tükürüp bi daha deneyin bakim
birisinin bu adama artık haddini bildirmesi gerekmetedir.

ne zaman defolup gidecek merakla beklemekteyim. gidicem gidicem diye zırlamasın, artık defolup gitsin kendini beğenmiş tırt herif.
öyle saça böyle tarak demenin kısa yoludur.
ertuğrul günay çok efendi bir adamdır. Gerçek sanatçı terbiyesizlik yapmaz. O öyle demişte, bu da böyle demiş. Bu ne lan çocukmusunuz?
Cevap böyle verilir. http://haber.sol.org.tr/k...i-kutluyorum-haberi-32951
biat etmeyen sanatçı...göte göt diyen, hiç eyvallahı olmayan sanatçı...adını doğru yazamayacak 20 yaşında ergenler çıkmış burda atıp tutuyorlar..

sizin sanatçınız, noel baba hohoho diye film çeken, imamı kekeme gösterip taşağa saran sonra da ayakları suya erince, "ama filmlerde ezana yer verilmiyor canııım" diyen, dindar solcu kürt yılmazlar, erdoğanlar olur ancak..
fazıl say candır.
güncel Önemli Başlıklar