bugün

entry'ler (516)

götünde don yokken 2500 lirayı telefona veren mal

donu değil, telefonu seviyordur.
edit: ben o kadar para vermem. taş çatlasa 800.

obamanın götü

tahminimce siyah, standart bi göttür.

müftü karısı olduğunu sanan chpli

kocasının mesleğini öğrenememiş kadın. bir insan ancak bu kadar yüzsün olabilir. bi de arkadaşlarının, ailesinin yüzüne bakacak bu kadın.

oyunu millet bozar finali sandık yazar

tayyip erdoğan, az önce mitingde kullanmıştır. içinde bulunduğumuz duruma cuk oturan bi sözmüş. kim bulmuşsa helal olsun diyor, saygılarımı sunuyorum.

30 yaşında babasından para isteyen erkek

dükkan açacaktır dükkan.

ethem sarısülük ü eylemcilerin öldürmesi

kafamı karıştıran durumdur. birisi diyor mermi çıktı polis vurdu, öbürü diyor çıkan mermi polis mermisi değil. ne oluyor yahu, bi türlü çıkamıyorum işin içinden.
bi de kanıt diye video gösteriliyor. ne bok gördünüz de polis öldürdü diyorsunuz, onu da anlamadım. orada tek gördüğüm polise atılan yumruk kadar taşlar, polisin havaya ateş etmesi, yine yumruk kadar taşlar, sonra da adamın yere düşmesi. ve tekrar taşlar vs. ben bişey anlamadım şahsen.

simetri hastalığı

100 kişiden 25 kişinin yapmadığı kesindir. etrafımda hiç kimsede simetri şeysi yok. okuldan arkadaş birazcık temizlik hastası o kadar. simetri hastalığı olan biriyle hiç tanışmadım.

levent kırca nın başbakanı ölümle tehdit etmesi

sapıtmanın daniskasıdır. erdoğanı mı asacaklarmış, var mı o göt? diye cevap verilmesi gerekir.
(bkz: he de geç)

76 milyonun başbakanı

Bildiğim kadarıyla başbakan çoğunluğu, cumhurbaşkanı tüm ülkeyi temsil eder. Sonuçta başbakan iktidarın içinden, yani çoğunluktan seçiliyor.

erdoğan ı karşılayanların içinde kadın olmaması

insanın kör olduğunun göstergesidir. Ya da kör taklidi yapıyordur. Ya da ne bileyim, biri gözünü şeetmiştir falan.

camilerin bayramdan bayrama dolması

camilerin bayramdan bayrama dolduğunu sanmak bayramdan bayrama camiye gidildiğini gösterir. Kandil gecelerinde, teravihlerde, cumaları da uğra. O zamanlar da doluyor, emin ol.

işler güçler

Son bölümü olan 40. bölümden sonra dizi içinde çektikleri filmi vermişlerdir. 41. bölümde "şu filmin bitmiş halini izleyeyim" demiştim. Meğerse dizinin içinde bölük pörçük çektikleri şeyleri birleştirip 41. bölümü oluşturmuşlar, hayal kırıklığına uğradım.

işler güçler

Sevenlerinin bıkmadığı dizi. (bkz: sevenler burada)
3haftadır yayınlanmayan dizi. 7 mayıstaymış, sokucam maçınıza. bari internete verseler, zaten oradan izliyoruz.

kürtajın sadece erkekler tarafından tartışılması

bir gerçek değildir. Demiyorlar mı, benim vücudum, benim kararım diye? Yoksa onu da mı erkekler diyodu ?

kusura bakmayın ama tayyipin akilleri yine kovuldu

kaynak mükemmelmiş dedirten kovulma haberi. Ben neden tv de sevgi gösterileriyle karşılanan akilleri görüyorum ?
2kişi protesto eder, akiller yine kovuldu diye haber yapılır. Yalan haberinizi yiyeyim be. Hiç mi yüzü kızarmaz insanın.

kemere takılan telefon kılıfı

babamda bulunan kılıf. Deriden ya da dandirik maddelerden oluşanları mevcuttur.

fenerbahçe nin dombra ezgisi kullandığı yeni marşı

hiç beğenmediğim marş. Kelime seçimleri bile berbat. Söylerken bazı kelimeler gereksiz uzatılması gerekiyor, hiç hoş gelmiyor kulağa.
Takım tutmuyorum, futbol ilgimi çekmiyor. Bana sorarsanız, daha iyisini yazamam ama bu marşın bok gibi olduğu gerçeğini değiştirmez.

hayatında hiç yazoo dinlememiş insan

(bkz: yazoo) yazoo neymiş yahu? 90 sonrası doğmuş insandır.

türbanlıyı insandan saymamak

insan olmayanların yaptığı iş. dışlamaksa alâsını yaparım.

cırcır olmak

bok gibi bişeydir.