bugün

eşsiz bir müzik yapan bir gruptur.
ayrılık treni şarkısı beni benden alanlardan sadece bir tanesidir. aslında bütün şarkıları beni hayallere daldırabilir.
sigaramin dumanina sarsam adli parcayi cok guzel yorumlamis olan grup
şenlik grubu galiba bunlar.

hayır, üniversite şenliği olmadığı sıralarda ben bunların hiç adını duymuyorum da...
o kadar masumlar ki şarkılarını dinlerken ağlayasım geliyo :/ bu gece de ay hilal oh ne güzel ya..

gelmiyorsunun üstüne de şarkı yapamazlar bence..
Sevdiğin adamı unutamamana tek sebep bu gruptur.
insana geçmişini ve geleceğini sürekli hatırlatan gruptur.
ruh halinize göre sizi fazlasıyla etkileme gücüne sahip müzik grubudur. 2006 öncesi tüm albümleri tadından yenmez.
aşkı güzelleştiren grup.
şarkılarıyla, duruşlarıyla kendilerine hayran bıraktıran enfes bir grup.
cuma akşamı dinlemeye gittim; en sevdiğim parçaları, repertuarlarında olmasa da çok eğlendim.
nadir göktürkle oturup içme fırsatı bulmuş biri olarak söyleyebilirim ki harika bir kişilik. öyle tatlı, öyle kibar ve öyle mütevazi.
eylem atmaca ise ekranlarda gördüğümden bambaşka asalette ve güzellikte gerçekten. naif ama dik duruşu, mükemmel sesi ve 3 gündür dilimden düşüremediğim güzelliğiyle beni kendisine hayran etti.
martı, kopan bağ, siyah gözler, teninle konuşmak, bilmiyorum ne olacak, ayrılık treni, 1980 en iyi şarkılarından sadece bir kaçı.
bu sene de tarihi havagazı fabrikası 'ndaki konserlerde görülmek ve keyifle dinlenmek istenen başarılı müzik topluluğu.
bir grubun şarkıları bu kadar mı güzel olur lan dedirten gruptur.
(bkz: aşk bitti)
(bkz: aşk hiç biter mi)
ah o 'gitme gitme el olursun sevdiğim, incitir beni' yok mu..
uç beni uç beni uç yavru kuş ol uç beni geç beni geç beni geç kanadım ol...
offf (bkz: bir grubun şarkıları bu kadar mı güzel olur lan)
şarkılarının yarısı çok kötü,yarısı ise başucu eseri olan grup.

araları yok gibi.
kadıköy, yan kalbim, ver elini, gemi, eksik bir şey, önce sen sonra sen, yeniden, martı, küçük hanımın şarkısı gibi enfes şarkıların yaratıcısı grup.
uykudan önce dinlenesi ender gruplardandır. ninni tadındadır.
ezginin günlüğü için aldığım bilet, ilk hediyeydi. beğenilmeyince yani örtülü memnuniyetsizlik yüzünden anlaşılınca bir daha yeltenmedim hediye almaya. 16 yaşında, nostradamus kehanetleriniyle örülü, yay ve oğlak burcu arasında yaşayan çocuktum oysa! anlaşılabilirdim.

o gün aladım ki,
kursakta kalan heves, üstüne üstlük bir de hayır cevabıyla öpüşürse
yaşam o andan itibaren eskisi gibi olmayacaktı. öyle oldu.

otobüste kimseye yer vermemem, diyaframıma yapışan ihtiyaç fazlası nefesimi, suni solunum gerekçesiyle de olsa tüketmeme gayreti ve köfte ekmeğimi paylaşamayışımın altında o örtülü memnuniyetsizliğe çalan hayır cevabı gizli.

- sadece bir bilet miydi?
- hayır!
en sevdiğim şarkıları olmayan grup. bütün şarkılarının ayrı ayrı hastasıyım çünkü. türkiye'nin en iyi grubudur bence. ya kalite hiç mi bozulmaz? senelerdir aynı çizgide yürümeyi başardılar. o kadar seviyorum ki o kadar olur. bir de hüsnü arkan gruptan ayrılmayaydı iyiydi.
Börtü Böcük festivali kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesinin 2010 şenliklerinde soğuk havaya rağmen bağıra bağıra şarkı söyleten enfes grup. Eylemin sesi zaten şahane. Ah bir Hüsnü Arkan ayrılmasaydı şu gruptan ne vardı. Tadından yenmezdi. Yinede çok iyiler bozmadan devam. Bu arada favori şarkım (bkz: Eksik bir şey)
zerdaliler şarkısıyla beni öldüren müzik grubu. "fincana kahve koydum gel"
http://www.youtube.com/watch?v=5dVpHgQ1ncE türküsünü harika seslendirmişlerdir.
aşk bitti şarkısıyla gönülleri fetheden grup.
lise1 de bir konser afişini görüp bu ne lan böyle grup ismi mi olur ne saçma diyip tanıdığım ardından başta akıntıya karşıyı dinleyip dikkatimi çeken ve şarkılarını öğrendikçe giderek bağlandığım lisede tanıdığımdan beri 5 yıldır her allahın günü bıkmadan sıkılmadan mutlu olsam da mutsuz olsam da dinlediğim ve her dinleyişte ayrı bir zevk aldığım içime hüzünlü bir huzur veren şehre geldiğinde konserini asla kaçırmadığım gönlümü çok içten fethetmiş grup.
Aşk bitti
Elimden sanki minik bir balık kayıp gitti
Aşk bitti
içimden sanki bir şeyler kopup gitti
Aşk hiç biter mi
Hiç bir şey olmamış gibi
Boşlukta kaybolup gider mi
Aşk hiç biter mi
Kalır adımızla
Bir sokak duvarında
Bir ağaç kabuğunda
Bir takvim kenarında
Kalır bir çiçekte
Bir defter arasında
Bir tırnak yarasında
Bir dolmuş sırasında
Kalır bir odada
Bir yastık oyasında
Bir mum ışığında
Bir yer yatağında
Aşk hiç biter mi
Kalır dilimizde
Yinelenen bir şarkıda
Bir okul çıkışında
Bir çocuk bakışında
Kalır bir kitapta
Bir masal perisinde
Bir hasta odasında
Bir gece yarısında
Kalır bir durakta
Yırtık bir afişte
Buruk bir gülüşte
Dağılmış yürüyüşte
Aşk hiç biter mi
Kalır bir sokakta
Bir genel telefonda
Bir soru yanıtında
Bir komşu suratında
Kalır bir pazarda
Bir kahve kokusunda
Bir tavşan niyetinde
Bir çorap fiyatında
Kalır bir yosunda
Bir deniz kıyısında
Bir martı kanadında
Bir vapur bacasında
Aşk hiç biter mi.
"insan bugün yaşamazsa ne vakit yaşayacak?"
http://nezlelikarga.blogs...0/09/hurriyete-dogru.html
en sevdiğim albümleri bahçedeki sandal'dır.