bugün

(bkz: herkesin görüşü kendini bağlar)
10 kasım'daki siren seslerine tantana diyene kızmaması gereken kişi.

not: hoş olmuyormuş değil mi?
arapçanın kendisine dangırtı diyen kişi de vardır benim gibi. o ne iğrenç bir dil lan öyle?
bunları söyledikten sonra birde çıkıp bana saygı göstereceksiniz diyen kişdir.

Sizlere (bkz: Hassiktir diyorum)
(bkz: saygısız)
ezan-ı muhammed'i, 10 kasımdaki siren sesiyle karşılaştırabilen moronlarla aynı dine mensup olmamanın değeri paha biçilemez.
(bkz: arap kültürünü kullanarak dine saldırmak/#10097033)
mal beyanı desek mallara ayıp olacaktır. şamanlar kadar kafası çalışmayan kişidir.
insanların dinine saygı göstermeyen kişidir. en azından biraz saygı olsaydı daha güzel olabilirdi.
türkçe ezana imana çağrı diyen kişi olabilir. ayrıca ezan a şeklinde yazılması bile yazarın nasıl bir kafa yapısında olduğunu çok güzel anlatıyor.
yanılmıyorsam, dangırtı boş gürültüye denir. ezan ise namaza çağrıdır.sözlerini anlamasanızda makamı hoş bir sedadır. dinlenilesi, huzur bulunasıdır.
biri de forever autumn' dur .
valla bir ülkede neden bir başka ülkenin dilinde hem de günde beş kez, akıllara zarar bir şekilde hoparlörü kanırtarak yayın yapılır ve bunda kimsenin de şikayet hakkı olmaz, anlamak mümkün değildir..
10 kasımdaki siren sesi ile karşılaştırılması yanlıştır.

bin yıldır genlerimize kadar işlemiş, herşeyi ile bizim olan bir çağrıyı benimseyememiş kişidir.

bizden biri olmak istemiyorsa, bizi aşağılıyorsa ve bizim her gün dinlemekten mutlu olduğumuz bu çağrıyı dinlemek istemiyorsa tutmayalım kendisini. ezan okunmayan yüzlerce ülke var onlardan birine gidip yerleşebilir. cümlesini ancak bu şekilde kurabilen kişiyi ise kabul edebilecek bir ülke olduğunu sanmıyorum.
müslüman değildir. *
yanlış düşünen kişidir. dangırtı olması için enstrümental birşeyler olması gerekli diye düşünüyorum. bence arapça safsata daha mantıklı.

haydin namazaaaa
haydin namazaaaa
kendisi arap olarak doğsaydı ne derdi acaba diye merak ettiğim kişidir.
sabah beş buçuk altı civarı kulağına kulağına megafonla bağırılmasından hoşlanmayan insandır.
Bana eminönü'nde tanıştığım bir turist: "why's he singing?" diye sormuştu da ingilizcem ancak "he's talking about god" demeye yetmişti. Yoksa neler derdim neler...
namaz kılmıyorum, 45 yaşındayım ve 1 tek kez bile ezandan rahatsız olmadım. sabah ezanıyla uyandığımda bile dinler, bitince yine uyurum.

nedir bu rahatsızlık? koca bir topluluk (sözlüğü kastediyorum) rahatsız. atatürkten rahatsız, ezandan rahatsız, peygamberden rahatsız, laisizmden rahatsız, ondan rahatsız, bundan rahatsız.

bu sözlüğün aklı, beyni olsaydı eminim fıttırırdı.

bi rahat durun, bi rahat olun ya! bırakın inanan inansın, inanmayan inanmasın, bırakın isteyen istediğini yüceltsin. nedir bu? niye ruhlarınıza, akıllarınıza bu kadar eziyet ediyorsunuz?

sözettiğiniz kavramlar bu kadar zıt değil birbirine. böyle algılarsanız nasıl yakalayacaksınız huzuru?
gereksiz bir insanın, gereksizce kurmuş olduğu bir cümle.
(bkz: normal)
çözemedim gitti lan sizi.
muhafazakarların, karşıt olduklarını kızdırmak için atatürk'ü,
muhafazakaları kızdırmak isteyenlerin de inatla dini kullanmasını, çözemedim.
siz başka bi bok bilmezmisiniz arkadaşım, bıkmadınız mı aynı argümanları kullanmaktan.
eleştirmeyi, eleştirilmeyi, yapılan ironiyi anlamayı bilseniz gam yemiyecem.

siz bu boktan döngüde takılın, devam edin sövmeye. kime, neye olduğunu bilmeden.
büyük olasılıkla inancı olmayan veya müslüman olmayan kişidir.
"sen seviyorsun diye herkes sevmek zorunda yani?" diyebilecek akıl ve mantıkta her kişinin normal bulacağı kişidir. Sen de kilise çanına dangırtı diyorsundur mesela.
(bkz: newman)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar