bugün

Kim kimi koparıyor kendi payının amına koyayım denip kurşunlanacak kızdır.
küçük avcı baltaları ile tam kafasının ortasına vurulup başı ortadan ikiye ayırıp sokağa atılması gereken kızdır.
Koca değil bankamatik arıyordur.
Koca degil enayi ariyor.

"Beraber calisalim" dese yine neyse, herseyi erkekden bekleyen kadinlari anlamak mumkun degil.
kendini satan kızdır.
kendisinin hiçbirşeyi olmayan kızdır genelde fakirlerin böyle istekleri olur.zengin kızı dengi bir zengin çeker.
akıllı kızdır. şöyle bir gerçek varki artık evlenme yaşına gelmiş kişinin istekleri bundan on yıl öncesine göre çok ama çok fazladır. çılgın tüketim devrindeyiz. ağzı açlıktan kokan yurdum insanı iphone 6 için 3 yıllık borcun altına girer, götünde yırtık pantolon olan adam mercedes'e biner ailesi 30 yıl haciz borcunu öder. bırakında kız istesin yıllarca adama kadınlık yapacak sefalet içinde mi yaşayacak. yani gençler davul bile dengi dengine yersen.
etrafında bunların kızlara önerildiğini görmüş, benim neyim eksik diye isyan etmiş kız olması muhtemel. biri ablayı uyarsın, ucuza kapatıyor kendini.

welcome to turkey örneğimizi yapıştıralım hemen:
sene bilmem kaç. arkadaşın evdeyiz. haftasonu mangal olayı. bunlar ailece spordan geçiniyorlar. düzenli gelen haftasonu grupları var. gruptan bi hibino, elemanın tanıdığı bi hatunu nerde görüp takmışsa kafaya, ben buna bi jeep, bi şu bedelde ev, bi de şu kadar aylık para veririm, şurda da yazlık var, tanıştırın beni bunla diye tutturmuş. eleman bozulmuş biraz olaya da, eli mahkum, çevre ortak. teklifi ellerinden geldiğince münasip bi şekilde iletmişler. yanıt tek kelime gelmiş. olay kapanmış. sonradan o mangal partiler dağıldı. hibino aynı kafada devam. böyle baktığı international skalada evler var, çoluklu çocuklu. en son salak herifin aynı taktiği daha çok para kazanma açgözlülüğü ile belediyelerde denediğini, bu kez karşısında çıtır diil kurt sofrası olduğundan, elindeki tüm arazilerin gittiğini, adamı hastanelik ettiklerini, bu kıt zekalı adamın da kendisine yapılanları, dünya şampiyonlukları, tr onuru vs ağlamaları eşliğinde devlete şikayet ettiğini duydum. tam türk hikayesi. belki bir gün filmini çekerler. neyse, biz şimdilik end of story diyelim.
"Öyle herifi bulsam ben evlenirim amk" demek istediğim kızdır.
Not:erkeğim.
aklı fikri parada pulda olandır. sadakat, sevgi, şefkat beklenmemeli. sırf seks için de bir boğaza daha bakılmaz bence.
Yaşamak istediği hayat standartının sınırını belirlemiş kızdır.
aklı başına erken gelmiş kızdır. sadece aşk ve seks ile ömür geçmeyeceğinin farkındalığına varmış olandır.
(bkz: aşk karın doyurmuyor)