bugün

eurovision düne kadar hiçbir şeyken, türk bayrağı sahneye çıkınca sanki çok önemli bir yarışmaymış gibi önemsenilen olaydır. türk bayrağını şarkı yarışmasından önce görmekten gurur duyacağımız çok yer var. kıytırık bir yarışmadan önce gururla taşınması gereken ama ayaklar altında kalan yerleri hatırlayalım!
2 devlet 1 millet bir kez daha gözler önüne serildi.
azerbay'canımız kazandı biz birinci olduk.. tebrik ediyoruz sanatçılarımızı..
kuzey sağına soluna oy atarken, almanyalı uyuyan türklere rağmen yinede temiz kalpliliğiyle azeri kardeşlerimiz kazanarak bize hiç bir şey ifade etmeyen (büyük ayıp ki neden ifade etmedi kardeşimizi unutmuşuz) yarışmayı bir gurura çevirdi.
türklük böyle bir duygudur işte. bu kardeşliğimiz içimizdeki ayrılıkçılara kapak olsun..
bilerek, isteyerek ve farkında olarak yapmış olmasını dilediğimdir. yarın haberlerde 'o heyecanla hiç farkında değildim' dediğini okumayalım ne olursunuz.
biz bir millet, iki dövletiz. haydar aliyev
(bkz: bir millet iki devlet)
türkiye'li değildir, azerbaycan'lı değildir.........türktür.
(türkiyelilik ne ulan?)
(bkz: alma türk ün ahını çıkar yahşı yahşı)
kardeşliği bütün dünyanın hafızasına kazımıştır...
Yarismayi izleyen ermenilerde yarattigi etkiyi dusundukce ayri mutlu eden buyuk jest.
ermeni diasporasına yaranıcam diye azerbaycan bayrağını toplatanlar nigar'ın elindeki bayrağı görünce g*t olmuşlardı umarım!
Türkün, "Türk" dostuna dostane göz kırpışıdır.

Türkiye aynı durumda olsaydı sanatçımız böyle bir eyleme girişir miydi?

sanırım büyüklük son zamanlarda olduğu gibi yine Azerbaycan'daki kardeşlerimizde kalmıştır.
gurur vericidir, "yürü be" dedirticidir, atılan oyların helal edilesidir. helal olsun.
türk bayrağı taşımasına değil asıl bu şarkı ile nasıl birinci oldular, buna şaşırdığım durumdur.
bak bir erzurum a ne kadar güvenirsem, azerbaycana da o kadar güvenirim.
azerbaycan ben, ben azerbaycan.

ayrıca sevinçli bir ek. gayet normal, kendi bayrağını taşımış, sanatçı.
helal olsun denilesidir.
teşekkürler nigar.
hep demişim: tek dostumuz azerilermiş meğer

onlar ki, her türlü iyiliklere değer

ah canım nigar burada olaydın

dudaklarından kana kana öpeydim*
ne vefakâr dostlarımızmış ki, ermenistanla oynadığımız maçta toplatılan azerbaycan bayraklarına karşılık bu jesti yaptılar bize.

(bkz: bir devlet iki millet)
azerbaycan'ın yanında savaşa girdiğimiz için kazanmış sayıldık.
ermeniler tarafından korku ile izlendiğini düşündüğüm şahane olaydır.

gece gece tüylerimizi diken diken etmiş, gözlerimizi nemlendirmiştir.
şimdi ermeniler düşünsün.

görsel
görsel
bilinçli yapılmış olması gönülden dilediğim olaydır.
izlerken ağlatmıştır.

(bkz: bir millet iki devlet)
eurovision'u kazanan nigar'ın türk kanı taşımasından dolayı olabilecek bir durumdur.
türkiye'ye adam olma dersi vermiştir tabii anlayana.
sadece yarışmanın birincisi değil gönüllerin birincisi olmuştur azeri kardeşlerimiz.