bugün

2015 yılının mayıs ayında düzenlenecek olan şarkı yarışmasıdır. Türkiye bu yarışmaya ebu kurallarda değişiklik yaparsa büyük ihtimalle katılacaktır.
2014 deki yarışmayı sakallı bir ablanın kazanması üzerine seneye yönelimin nereye doğru olacağını tahmin edebiliyorsunuz, bence kesin katılmamız gereken yarışma çünkü bülent ersoy u göndermek için daha isabetli bir yıl olamaz.
2014'ü kazanan saçma kişilik ile sese önem verilmediğini bir kez daha gösteren yarışmanın 2015 senesinde düzenlenen hali.

(bkz: conchita wurst)

bu sene kimin kazanabileceğini az çok tahmin edebiliyorum desem yalan olur çünkü yine saçma kişiliğe sahip bir kişi kazanacaktır diye düşünüyorum. Eğer kazanmak istiyorsak kendi içimizden saçma isimler gönderebiliriz:
(bkz: irem derici)
(bkz: ajdar)
(bkz: bülent ersoy)
(bkz: ismail yk)
muhtemelen slovenya'nın tarihindeki ilk birinciliğini alacağı yarışmadır.

diğer şarkılar arasında kaybolup gitmiyor. kendine özgü ve ilginç bir tarz yaratmış slovenler bu sene. diğer şarkıların çoğu ballad tarzda zaten.
birinci olacak şarkı bence estonya'nın şarkısı. hadi bakalım.
türkiye katılmamıştır.
Mørland & Debrah Scarlett'in A Monster Like Me adlı şarkısının yani norveç'in kazanacağını düşündüğüm ve istediğim şarkı yarışmasıdır.
herkes isveç birinci olacak diyo ya, bakıcaz artık.
slovenya'nın hayli iddialı olduğu senedir. ilk birinciliklerini alsa bari gariplerim.

isveç'in şarkısı güzel ama birinci olmalarını istemiyorum. isveç tarihinde fazlasıyla birinci oldu, hem de daha iyi şarkılar ile.

bir de bu sene sürpriz bir konuğumuz var: avustralya!

eurovision yönetimi avustralya'nın kazanması durumunda bile seneye avustralya'nın katılamayacağını, kırk yılın başı, sadece konuk ülke olarak aldıklarını belirtti. yani avustralya bir daha yok. eğer olurda birinci gelirlerse bile eurovision seneye avustralya'da düzenlenmeyecek ve avustralya tekrar yarışmayacak. yarışmayı düzenleme hakkı başka bir eurovision üyesine verilecek.
Eurovison 2015 Türkiye olmadan tatsıııııııız, tuzsuuuuuuuuuuuzz, geyiksiiiiiiiiizzz... hiç olmuyor!!
Çok kızgınım zaten bu konuda TRT'ye...
favorim italya olan yarışma.

plase norveç.
Israil in başarılı olacağına inandığım yarışma.
israilin popülist bir şarkı seçtiği yarışma kalite yok. italya-rusya-azerbaycan almalı en azından kaliteli.
oynamayacağım ben bu oyunu deyip katılmadığımız yarışma arkadaş mikine takmıyorsan bile katıl her sene hadise, kenan falan göndermek zorunda değilsin, türkiyede bir sürü müzik yapan insan var birileri gitsin siyasi miyasi gerçeğine takılmadan iyi kötü temsil etsin ülkeyi adamlar zaten türkiye nedir nerededir bilmiyor, bayrağımızı gösterebileceğimiz bir mecradan çocuk gibi kaçıyoruz, sanki biz gitmeyince üzerimize siyaset yapılmayacak al ermeniler laf sokmuş sana, gönder mensemble ı mesela, gönder birilerini gerekirse sonuncu olalım ama katılalım, bir daha davosa gelmem mantığı ile eurovisiondan mı kaçılırmış.
finali bu akşam olan yarışmadır efendim evet. öyle veya böyle her sene izlerim.
estonyanın almasını istediğim yarışmadır.. o ses Türkiye yi zeo almalıydı elnur değil kusura bakmayın sevemedim ben o oğlanı.. forza estonyadır...gerçi onlarda bize oy vermiyo ama buzları eritme vaktidir artık hele ki estonyalı hatun bu kadar güzel iken..
estonya'nın birinci olmasını istediğim yarışma.

ancak buraya yazma nedenim bu değil. bir ara çıkıp konuşan, eurovision junior yarışması birincisi olduğunu söyledikleri çocuk ted mosby'nin küçüklüğü değil miydi adeta?

http://i4.ytimg.com/vi/maNbQlEJr7M/hqdefault.jpg
and kids, that's how i appeared in eurovision song contest.
isveç'in harika ötesi sahne gösterisiyle; mans zelmerlöw'ün heroes şarkısıyla bu işin ustası olduğunun anlaşıldığı ve birinci oldukları yarışma.
Katılmıyor olman yarışma devam etmeyecek anlamıma gelmiyor. Bu yarışma politikse nasıl oldu da birinci oldun diye sorarlar adama. Zamanım sertap birinci olmadı mı oldu? Sorun politikanın sanatın sanatçınım önüne geçmesi. Hepten içine kapanık bi ülke haline geldik amk. Basketbol dışında o da artık eskisi kadar değil pek bi zikim yok. Neyse koy g. Rahvan gitsin.

O bu değilde şarkıyı beğendim la. Eleman da breaking bad jasse ye benzettim acaip sempatik geldi. Orrayt.
slovenya ve romanya'ya yazık olmuş yarışmadır. hele o Slovenya'nın şarkısı yok mu, çok beğendim.
isveçin muhteşem sahne performansı sayesinde kazandığı yarışma. şarkıyı çok sevmedim.
(bkz: 2015 eurovision şarkı yarışması)
büyük bir hayal kırıklığına uğradığım avusturya'da gerçekleşen 60. eurovision şarkı yarışması. isveç'in birinci olmasını asla istemiyordum. 2014'teki undo şarkısı kesinlikle daha iyidi. estonya, norveç ve arnavutluk'un hakkı yendi. zaten halk isveçi istemedi. isveç'i birinci yapan jüri oldu. umarım 2016'da birinciyi halk belirler.
beğendiğim şarkı pek olmadı. sahne gösterileri iyiydi. isveçte sahne gösterisi sayesinde kazandı. yalnız hep baltık ülkeleri kazanıyor amk. yeter la. sınavda çıkacak bunlar hep şaşıracaz sonra.