bugün

(bkz: baba)
büz küçükken bakkallarda leblebi tozu vardı. O şimdi herhalde yok, yada bizim oturduğumuz muhitte bulunmuyor. Şu yaşıma geldim bulsam gene alır, ağzıma doldurduktan sonra eskiden yaptığımız gibi etrafa pohlardım.
misket oynamak. ne sanki 23 yaşındaysak oynayamazmıyız.
çok büyük bir kısmı en mutlu olduğumuz çocukluk döneminin anılarıdır. sanki o özlenen şeyler varolsa yeniden, aynı mutluluğu verir gibi gelir bize. hatırlandıkça iç burkmasına rağmen insanı gülümseten şeylerdir. örneğin o minicik ağızlarda çiğnendikçe pabuç kadar olan tipitip sakızı... ve o ağızdayken ortada sıçan oynamak... o kocaman sakız ağızdayken yeterli nefesi alamadığımızdan çabuk yorulur, hep vurulurduk.

ama yaş ilerledikçe bizim için değerli olan şeylerin sayısı azalsa da yoğunluğu artar. hayata giren birileri, aldığımız birşey ya da yaşadığımız bir duygu... ne olduğu önemli değil. ama işte asıl bu şeyler hatırlandıkça adamı darmaduman eder. içini acıtır özlemi. hatta ağlatır. örneğin giden sevgilinin kokusu... o gittikten sonra, yastığa sinen kokunun yavaş yavaş kaybolmasıyla başlayan bir özlemdir. bir de artık hiç olmayacak olması... *
(bkz: susam sokağı)
aşk, sevgi, dostluk.
kaybedildiği düşünülen vicdan,
ne zaman uçup gittiği anlaşılamayan ruh,
bir daha hiç olmayacağınızı bildiğiniz bir aşk...
pokemon tasoları yapıştırılmış cipsler, küçüklüğümde koluma sürdükten sonra 2 saniyede kuruyan sümük.
sohbet, samimiyet, tevazu, sadece çıkara dayanmayan ilişkiler, hoşgörü.
cino vardı portakallıydı sanırım ne yerdim lan, bir de leblebi tozu vardı her defasında boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kalsamda yemekten alamazdım kendimi. * *
trt'nin çizgi film kuşağı.
Kolalı sakız, meybuz, patlayan şeker.
(bkz: taso) * *
evin içinde top oynarken gol yiyince maçtan fıyıp commodore de wizard of oz oynayan arkadaşına katılmak.
Multiplay. Multi haz.
ne derseniz artık.
pokemon. pikaçuyu özledim lan..
Hiç genele girmeyecem... Benim için bu başlığa yazılacak tekşey "ANNEM" dir..
(bkz: ilk aşk)
düzgün aile dizileri.(kaygısızlar, bizimkiler, ikinci bahar...)
anadolu sigarasının 2 lira olmasıdır tabiki de.
domatesler. (bkz: ah nerde o eski domatesler)
okumayı bilen yazardır.
nerede o eski uuserlar.
(bkz: angel)
(bkz: buffy the vampire slayer)
(bkz: darkwing duck)
pazar 90
ariel ortega, haim revivo ve çocukluğum
çocukluk be sözlük hiç bir şey onun kadar masum bir o kadarda suçlu değildir.
güncel Önemli Başlıklar