bugün

eski sevgiliyi kıskançlıktan çatır çatır çatlatmak için ele geçmez en yegane fırsattır. çevredeki bütün hatun/erkek kişilere fütursuzca asılmak suretiyle eski sevgiliyi "keşke ayrılmasaydık ulan" dedirtme şansıdır.
hele birde önünüzde yada arkanızda oturuyorsa fenadır, yanınızda oturma ihtimalini göz önüne almıyorum bile. * *
sınıftaki sekiz kızdan dördüyle birşekilde bir ilişkiniz hatta bazılarıya çıkmış olduğunuz zaman yavaş yavaş alıştınığınız durum. kafaya takılacak fazla birşey yokeskide yaşanmış güzel heyecanlı günler var sadece ama geri gelmeyeceğini siz de biliyorsunuz o da. kafaya takmayın hayat güzel önünüze bakın asla pişman olmayın canlar...
kasvet verici bir durumdur hele birde durum nefrete dönüsmüs ise cogu derse katılmanız imkansızlasır. hic basa gelmesi istenmeyen durumdur.
bundan daha da kötüsü: (bkz: sınavda eski sevgiliden kopya istemek)
alttan almak zorunda olduğun dersi uğruna yatay geçiş yaptığın zat-ı gereksizin sınıfında almaya zorlayan ders programına söverken, derse katılımı zorunlu tutan hocayı da eylemlere konu mankeni ederek, zat-ı gereksizin ne mal olduğunu anlamayan ve uğruna geçiş yaptıran kafaya ve akabinde hayata küsme, aşka yan bakmaya sebep veren olay. *
ama daha kötüsü kızın sınıftan bir erkekle önündeki sıraya oturması ve çiftimizin elleriyle birbirlerini koklamalarıdır.
*
(bkz: cehennem başkalarıdır)
ilk bakışta zor gibi görünen, ama kısa süre içinde hiçte zor olmadığı görülen durumdur. bir süre sonra görmezsiniz, hissetmezsiniz bile varlığını. ama tabi gerçekten eskiyse.
(bkz: eski sevgili ile ayni is yerinde calismak)
gerçekten eskimiş ise umursanmayacak bir durumdur.
ama bir türlü eskimediyse acıtır.
aynı sınıfta olup sevgili olan daha sonra ayrılan ikilinin kalacağı durumdur. aslında bu durumdan en çok o ikilinin arkadaşları etkilenir. kimle konuşacaklarını nasıl davranacaklarını bilemezler yazık onlara.
o benim için artık bir hiç desek ve süreklibu mesajı karşıdakine vermeye çalışsakda değersizleştirdikçe hala varlığını ve farkını koruyan rahatsız edici bi durum.
yarından itibaren eticinin kişisinin başına gelecek hadisedir. ne yapılacağı bilinmemekle beraber eski sevgili olarak kalınacağı da meçhuldür *
sevgilini her zaman senden bağımsız olan bir ortamdan seçersen başına gelmeyecek olaydır.
Sayılı günler kaldı bunu da tecrübe etmeye. Okulum 6 ekimde açılıyor, iki senedir birlikte olduğum sevgilimle ise iki hafta önce ayrıldık. Sabah okuldan içeri girdiğimde gözlerim yine onu arayacak biliyorum. Her gün vapurdan indiğimde acaba karşılamaya gelmiş mi diye yine bakınacağım sağa sola. Anlamak zor bu kız milletini diyip sıyrılıyorum işin içinden lakin iki hafta sonra cehennem başlıcak haberim yok.
sonu sevişmeyle veya saç başa kavgayla bitecek tramvatik rastlaşma.
bundan daha kötüsü vardır ki sevgilinle aynı sınıftayken ayrılıp eski sevgiliyle aynı sınıfta okuma durumuna düşmektir.
basta insanın canını biraz sıkan ama sonra cok da sallanmayan durumdur. üstelik bir de hala sınıf ögretmeni mantıgına sahip bir okulda okumaktaysanız * ve o ögretmen olaydan bihaber, ilkokul mantıgıyla herkesi kafasına göre sıralara oturtuyor ve sizi de o eski sevgiliyle yanyana oturmak icin zorluyorsa ciddi anlamda bir süre sonra eglenceli bile olabilecek durumdur. eski sevgiliden kopya istersiniz, tahtadakini göremeyince bir zamanlar yaklasmak icin deli divane oldugunuz insanın defterindekini görebilmek amacıyla burnunun dibine girebilirsiniz ve umrunuzda olmaz,birlikte öss'ye calısırsınız, hatta sene sonunda o eski sevgili gömleginize o anki sevgilinizle mutlu olmanızı dileyen bir not bile yazabilir. (bkz: lise son) can sıkıcıdır ama komiktir. eglencelidir. alısılır. *
insanın göz göze gelmesi bile zor oluyor. hele bir de arada eksik kalmış bir şeyler varsa..
hayır ne yapacağımı da bilemiyorum ki nasıl gidiyor hayatın mı desem ? yoksa o yokmuş gibi mi davransam ne yapıyım yani ben hala onu seviyorum ama psikoljisininde bozuk olduğu kesin o beni aldatırken millete benim onu aldattığımı söylemesi bunun bir kanıtıdır sanırım ah yarın yine aynı sınıf ne yapacağım ben bunla çok değişmiş bir de her anlamda.
Zor olduğu kadar eğlencelidir de.