bugün

yenilen pehlivanın güreşe doymamasıdır.
(bkz: ikinci elde kampanya)
pişmiş yemek tekrar ısındığında aynı tadı vermez...
denenmiş başarısız olmuşsa tekrar denemek zaman kaybıdır...
sözlerine inat... eğer ilişki ilk bitirildiğinde kötü bitmemişse...
kötü söz söylenmemiş
karşılıklı saygı (burası çok önemli) yitirilmemişse...
heleki araya yıllar girmişse...
özlem varsa...
sevgi yitmemişse...
ilk denendiğinden sadece güzel anlar kaldıysa aklınızda...

eski sevgiliye yeniden hayatınızın kapılarını ardına kadar açmamaniz için sebep kalmamış demektir.
en kısa zamanda tekrar eski sevgili olmasından önce evredir.
seksepalitesi açısından düşünülüyorsa her daim yeni eski ayrımı olmadan "sevgili" yakıştırması yapılarak kullanılacak insanın kullanıldığı (tekrar eden) durum. (bkz: nereye kadar)
eşşeğin ikinci kere çamura düşebileceğinin göstergesidir.
kesinlikte yanlıştır. bir şeyler yaşanmış ve bitmiştir, eski güzel duygular beklenmemelidir.
hata...
sakat iştir.
zaten ilişki düzgün gitseydi o kişinin adı "eski sevgili" olmazdı. ilişkiye tekrar başlandığında eksilenleri yerine koyamadığınızdan adı bir süre sonra yine "eski sevgili" olacaktır. yani kısaca exden next olmuyor tecrübe ile sabittir.
(bkz: ayni derede 2 kez yikanilmaz)
aynı sorunlar yine ve yine gündeme gelecektir. bunun için eski sevgiliyle yeniden bir ilişkiye başlarken kalınan yerden devam etme yanlışına düşülmemeli yeni bir kişiyle yeniden başlıyormuş gibi düşünülmelidir.
ayni hatalarin farkli yollarla yapilacagini belirten durum. ayrildiktan yeniden sevgili olmaya kadar gecen sure icerisinde taraflardan en az biri muhakkak buyuk olcude degismis olur. eskisi gibi olmaz. yazik olur.
kişilerin geçmişine bağlı durumdur. yeniden birlikte olmamaları için kesin ve geçerli bir neden yoksa, neden olmasındır. olmalıdır.
tarih tekerrürden ibarettir dedirtir. herşeyiyle. yeniden başlarsınız yeniden bitersiniz. bir canı iki kere almaktır.
az önce yakın arkaşım sayesinde nasıl bir şey olduğuna şahit olduğum olay. ben burada entry kasarken emsemde bir şaplak patlattı filanla barıştık la dedi. o an gözünün parıldamısı bile bir başka bir şeydi. ben de mutlu oldum lan. *
tekrar eski sevgili olması şeklinde devam edecek hede.
Kendine zülm etmekten başka bişey değildir.
Kendine zülm etmekten başka bişey değildir.
eskiyi getir yeniyi götür kampanyası yerine eskiyi getir eskiyi götür kampanyasına maruz kalmış birey durumu.
(bkz: ex den next olmaz)
bu şöyle bir şey bence;
gidersin kampanyası* olan bi coca cola alırsın.kapağını heyecanla açarsın 1 litrelik coca cola için. sonra bakarsın kapağa: tekrar deneyin.
ve sen de o kapağı kapatıp tekrar açarsın, farklı bir şey çıkabilecekmiş gibi.
belki de bir aşkın başına gelebilecek en umut dolu şeydir.

iki hafta takılıp yollarınızı ayırdığınız bir eski sevgiliden bahsetmiyorum.

iyi kötü bir çok anınız olan, bir zamanlarki en yakın arkadaşınız, aileniz, sevgiliniz olan kişiden bahsediyorum. şu çok güzel bir kaç yılınızı geçirdiğiniz.

ve aradan bir kaç yıl daha geçtikten sonra yeniden yolunuzun kesiştiği. işte böyle bir durumda umut vardır.

zaman geçmiş, taraflar olgunlaşmış, kendiyle hesaplaşmış, kötü anıları unutmuştur. ve bir de sevmekten hiç vazgeçmediyse bu aşka bir şans vermek, her şeye yeniden başlamak kendinize yapabileceğiniz bir iyilik olabilir. evet çok zor şeyler bekler sizi ama denemeye değer. önceden yaptığın hataları telafi edebilir, karşındakini tanıdığın için ne zaman ne yapacağını bilebilirsin.

bir daha hiç öpemem sandığın sevgiliyi öpmek, sarılmak, yeniden nefes almaya başlamak gibi. bitme ihtimaline rağmen denemek, şans vermek pek bir şey kaybettirmez. biterse eğer zaten zamanında alıştığın bi durum olacak, ama bitmezse, gerçek aşkla çok güzel günlerin olacak. belki...

kim bilir.

riske girmeye değer. elbette ki o kişi sizin için değerliyse ve ondan başkasını sevebilme inancınızı çoktan yitirdiyseniz.
5 yıl önceki eski sevgilim ile yeniden sevgili olduk. bu da başıma geldi. araya çok fazla zaman girince insan yeniden biriyle tanışıyormuş gibi hissediyor.

kimine göre güzeldir, kimine göre kötüdür. bana göre güzel.
dünkü yemeği yemek gibidir alışılmış, mecburiyetten.