bugün

Oda bi şey mi evlendi evlendi hatta gecikmeli çeyrek altın bile taktım! Bizzat ben değil tabii çeyrek altını ulaştırdım bir ara.
Eski sevgilim yok.
Ne kadar çaktırmasanız da koyar. Evet.
Kendisine mutluluklar dilerdim. Mutlu olmak onunda ha.. şaka lan şaka oruspu beni aldattı şimdi kimin kucağında bilmiyorum ama nisanlisina başarılar dilemek istiyorum çünkü ihtiyacı olacak.d
Eski sevgilinin nasıl biri olduğuna gore üzüntü boyutu değişir. Açıkçası iyi bir kızı saçma bir sebeple terk edip unutamadıysam çok pis koyardı. Sayet onu beni bıraktıysa ve unutamadıysam yine koyardı. Niye o adam ben değilim diye hayıflanırdım. Saçmaladıysam aptallığıma yanardım.
nişanlanması değil de, çünkü nişan atılabilir. evlendiği öğrenilince bir garip olandır.

zira, evlendiği çocuğu düşündüğünde, hani bekarete önem veren bir erkekse ve kızın da seninle yaşadığı onca çılgın gece varsa ne bileyim, biraz samimiyetsiz bir yuva olacakmış gibi geliyor bana.

ulan var ya bizi bu hale, bu psikolojiye sokan tek şey şu teknoloji. hep bunun yüzünden bozuldu insanlar, bozulduk! keşke teknoloji bozulsaydı da saflığımızı kaybetmeseydik!
ortalığın ve adamın amına koyandır.
Erkek kardeşimin eski nişanlısının yaptığı şeydir. Ama huylu huyundan vazgeçmez. Rabbim yeni nişanlandığı kişiye ve özellikle ailesine sabır versin.Erkek kardeşime ve bize yaptıklarını, yeni nişanlısına da yapacaktır. Ama herkes benim erkek kardeşim gibi ahmak değil.
insani uzer...
Nişanlanan eski sevgilim bile olmadi diyecem ama iyi ki olmamis amk.
(bkz: alıcısına şimdiden hayırlı olsun)
Umulandir. Amk hepsi evlensin sekiz cocuk yapsin, beni unutsunlar. Adimi bile hatirlamasinlar istiyorum. Birkac tane yabanci kiz arkadasim oldu onlari tenzih ederek soyluyorum. Turk kizi unutmuyor abi. Anlasmali ayrilamiyorsun. Derler ya erkekler surekli ariyor taciz ediyor vs. Kadinlarin yaninda erkekler halt etmis amk. Kac sene gecmis be guzel kizim at gibi karisin niye hala bana mesaj atiyorsun da diyemiyor insan. Cevap atmasan da o kadar yasanmislik var karsi tarafa ayip oluyor. Cok ayip, eski sevgilinizle harbiden adam gibi iyi dileek ilerip hal hatir soracak medeniyetiniz yoksa ki cogunuzda yok. Yillar sonra yurumeyin millete. Tesekkurler.
bu durumu öğrendiğim ilk an çok tiye almıştım daha sonra içimde oluşan burukluk yüzüme içten bir gülümseme olarak yansımıştı.. üzülüp mutlu olabilmiştim o an.. nasıl oldu hala anlayamadım.
insana kimi zaman garip duygular yaşatabilir..
seneler önce bana sarıldığı gibi nişanlısına sarılıp poz vermiş. ne olursa olsun, insan garip duygular yaşıyor o karelerle yüzleşince.

neyse bu saatten sonra tek diyebileceğim kelime zaten mutluluklar dilemek olur herhalde.
hep güldüm geçtim bu hikayelere. mizahını yaptım elimden geldiğince. cıvık buldum. prime müsait konular olduğu için iplemedim , çok azını okudum, pek çoğuna hislenmedim bile. ama gün geldi bu ekim akşamında bu kardeşinize buraya bu entryi yazdırdılar...

bi mecburiyetten dolayı telden konuşmak zorunda kaldık ve tüm vücudumu parça pinçik eden , onun için içi dolu dolu ve neşeli , benim için buz gibi soğuk ve kederli , o efsunlu cümleyi söyledi.
''nişanlanıyorum bu arada...''

napalım beğenirsek beğen tuşuna , abone olmadıysak abone ol tuşuna mu basalım. ne diyelim ne yapalım ? neden söylüyorsun. zaten platformlarda seni görmüyoruz.. hiç haberim de olmasa olurdu. nişan fotolarını beğenir geçerdim.

sesim titredi ve hadi yaa hayırlı olsun kim bu şanslı adam ehuhee dedim. cümleye bak. yarrak gibi cümle.
sonra da kapattı. kafamı sikeyim.

edebi bişeyler yazamıyorum çünkü keyfim öyle kaçtı ki.. bu duygunun ayrı bi adı olmalı. bu hissiyatın adı yok. bi kategorisi yok. adı yok...
ayrildiginda bitmisti, evlendi iyice uzak etsin ondan beni
Sizi silmistir. Sizde silinizdir. Mutlu olsundur. Ne gelir ki elden?
Nisanlanmamis henüz ama duyumlar var.
4 seneye yakındı. Çok seviyorduk o zamanlar birbirimizi. 2 senedir yok hayatımda. Hala her an aklımda. Zor sinavlarimda o karmasik formüllerin içinde onun o yeşil gözlerini gordum. Askerde çamurda sürünürken onun o mis kokusunu hissettim, G3 tüfeğinin o hayfani sesinde aşkım dediğini duydum. Sobada odun bitince onun hayali dokunuşlarıyla isindim.
Hep bekledim. Düşünmediğini bile bile aklıma kazidim. Dedim hep kendime. Ne olur halim o zaman?
Bugün var gibi öyle şeyler diye bi sözler duydum. Sadece üzüldüm. Kizmadim. Kırılmışlığım yetti bana. Bir saattir sigara iciyorum. Keşke nişanımiz bozulmasaydi be elifm.
Şimdi seni gasp edecekler bir yüzük ve müstakil evle.
Benim bütün takım elbiselerime pişmanlık sıçrayacak.

(bkz: karaçalı)
bunun şarkısı bile var. (bkz: Ümit Besen)
Sevgilim omadi ama sevdigim oldu be sozluk korkuyorum bu sondan. Dayanabilir miyim bilmiyorum.
O da bir şey mi? Evlendi. Gelin arabası yanımdan gelip geçti.

Nasip..
bi eski sevgilinin çocuk sahip olması değildir. hele bir de parkta oyun oynarken gördüysen çocuğuyla işte orada varoluşu sorgularsın.
Universitenin 3.sinifi yaz okulundayim. Sans eseri tanistigim ust donemdeki hatunla 2 gunde sevgili olmustuk. Yaz okulu boyunca kafamiza gore takilioduk. Okul hayati benim icin eglenceli hale gelmisti. Yalniz bir sorun vardi. Cok umursamasamda degisik tiplerle telefonda konusuyor, gizemli hareketlerle merakimi daha fazla artiriyordu. Hatunun supheli hareketli sonrasinda gizlice telefonunu karistirip benim haricimde 2 sevgilisi daha oldugunu ogrendim. isin garip yani diger elemanla evlenecek boyutta iliskisi olmasi sinirimi bozdu. Aslinda ilskimiz ciddi byutta olmamasina ragmen aldatilmanin verdigi sinirle ayrildik. Ertesi sene bir pazar kahvaltisi yaparken onu gordum ve masaya davet ettim. Sevismek felan bir yana meger ne cok ozlemisim muhabbetini. O gun son gorusum oldu ve bugun... nerden aklima geldi bilmiyorum ama 4 yil sonra pc basinda bir anda sosyal medya hesaplarini arastirmaya koyuldum. Profil resminde esek kadar tek tas yuzugu olan yaninda sapiyla birlikte nisan pozu veriyordu. Daha da ilginc olan kismi ise bulundugum ilceye tasinip nerdeyse bana komsu olacak olmasiydi. Sokakta veya baska biryerde karsilastigimizda selam verip gecermiyim ya da hic mi tanimiyormus gibi yaparim? Onu da bilmiyorum. Bok var bulundugum ilceye geliyorsun hatun. Bahtimi sikeyim.
Hmmm kızın bacakları da çarpıkmış. kız olduğuna emin misiniz? Ben meme göremedim. iki tahtayı çakmışlar karı diye satmışlar. Attan indi eşeğe bindi tabii gibilerinden geçiştirilecek durum. Kız güzelse reçetene nutella, battaniye, bi kutu kağıt mendil ve titanic yazıyorum. Leoya bak da için açılsın.
alınan intikam gazıyla gidip karşı cinsten herhangi birisiyle evlenmek riskini barındırır.