bugün

eski sevgililerle ilgili son bombadır. patladı patlayacaktır hatta patlamış lan işte...
eski sevgilinin; izdivaca giden yola ilk adımı atmasıdır... parmağına yüzük takması...

şimdi o değil de; o eski sevgiliyi siz bırakmış olsanız da bir gariplik hissedersiniz... hatta yıllar olmuştur bırakalı, neresinden bakarsan bak 6 sene anasını satayım, az mı lan...

'vay amk unutmuş lan hakikaten beni; benimle yürürken, tanıdık var ya biraz uzaktan yürüyelim bu caddede dediği yerlerde elele geziyor elemanla' cümlesi ve türevleri beyninizde bilmem kaç katlı determinantlar halinde dolanır... ortak arkadaşınızla karşılaştıklarında;
eski sevgili: aaa naberrrrr....
ortak arkadaş: iyidir senden naber?
kamil: merhaba, ben kamil... (sordu mu lan at yarraaa)
e.s : nişanlım kamil, bu da xx...
ort. ar: memnun oldum hocam...

diyaloğundaki kamil'den nefret edersiniz, hiç görmediğiniz halde kamil'i...

bir anda kıymete biner ... sikerim lan nasıl unutursun beni...

büdüt: argolar çıkarıldı.
gayet doğal birşey olsa gerek. adı üzerinde eski seni bekleyecek değil ya be adam.
boşanmasından iyidir. gıkınızı çıkarmayın, başınıza bela almayın, şu başlığa yönelin, akıllı olun.

(bkz: yeni sevgili)
eski sevgiliniz nişanlısını gözünüzün dibine dibine sokuyorsa emin olun hala sizi seviyordur ve sevgisinden doğan nefretinden dolayı intikam alma çabasına girmiştir.
tamayacaksın, sen takıyorsun diye yapıyor bu ve benzeri hareketleri. yoksa o nu kim alır?
hala seviyor olsan da yada artık sevmiyor olsan da zor gelir insana. tercih edilenin nasıl biri olduğunu merak edersin. o mutlu olsun istersin ne kadar nefret etsen de artık ondan. hele bir de bir zamanlar onunla evlenmeyi hayal ettiysen. zor gelir herhalde. ama yine de bir umut olur içinde. evlenmedi ya nişanlandı sadece. son bi şansım var mıdır acaba dersin. ulaşırsın ama o sana yetişemez, o kadar uzakdır. ararsın o benim hayatımdan artık çık der ben evleneceğim der. sizde kapatırsınız telefonu içersiniz dilerim ki mutlu ol sevgilim ben olmasam bile hayat gülsün sana!
artık defter kapanmıştır.

ister eski sevgili olsun, ister eski platonik aşkınız(karasevdanız), yapacak birşey yoktur, o geri dönülmesi çok zor olan bir yola girmiştir.

artık sen de kendi yolunu çizeceksin, varsa şu anda çıktığın biri onun değerini bileceksin, onunla yepyeni bir yol çizmeye çalışacaksın, ama yoksa da üzülmeyecek, umudunu yitirmeyecek çevrene bakacaksın (bkz: yeni sevgili)
olası bir travmaya, çözüm için(eğer varsa tabi)

(bkz: yeni sevgili ile nişanlanmak)
duygu dolu anların yaşanmasına sebebiyet verir. ama bundan daha acısı vardır. eski sevgilinin bir erkek çocuğunun olduğunu öğrenmek. *
sevgilisini unutan ve bir ilgisi kalmayan veya onu gerçekten seven birinin söyleyebileceği tek şey,

(bkz: allah mesut etsin)
birlikte hayalini kurduğunuz geleceği bir başkasıyla yaşama yolunda attığı ilk adımdır eski sevgilinin.
orada burada gördüğünüzde buruk bir selamlaşma ve doğumgünlerinde atılan mesajlar dışında hiç bir alakanız kalmayan eski sevgiliyle bir telefon konuşmasına vesile olan olaydır ayrıca.
tebrikler edilir teşekkürler alınır mutluluklar dilenir. hafiften bir göt olma söz konusudur.
fakat kendinizi rahat bir şekilde avutabilirsiniz.

-aman zaten ben basmıştım tekmeyi.
nişanlansın da nişanlandığı gece içip "ben seni seviyorum aslında" diye aramasın, milletin kafasını bulandırmasın ama.

acısa da öldürmez.
http://www.youtube.com/watch?v=Bpz_nPUTzpI
üzerinden zaman geçse de hatta artık sevmiyor, düşünmüyor olsan da içini burkabilecek bi durum. bir diğeri için:
(bkz: eski sevgilinin evlenmesi)
hayatın farkına varmış ne için üzülüp üzülmeyeceğinin ayrımını yapabilen kendini gerçekleştirmiş birey için hiç problem değildir. kimse vazgeçilmez değildir herkesin birden fazla alternatifi vardır.dünyanın merkezine başkalarını alan insanlar böyle durumlarda çok sıkıntı yaşarlar.
nişanlandığı insana üzülürsünüz, hayatını kararttı diye. onun dışında bir de şükredilir, iyi ki ben değilim diye. her şey de bir hayır varmış, deyip geçilir.
kötü yola düşmesi korkusundan kurtulmuşsunuzdur. nişanlanmasını duymak içinizi ferahlatır.
onu tamamen kaybettiğimi anladığım olay. nişan resimlerinde gülüyordu saatlerce baktım gerçekten içten mi gülüyor diye.
ben evlenmeye değer biri değilmiydim cümlesini düşündürtür.
bir arkadaşınızın başına gelse bile sizi üzecek olan olaydır. Geçenlerde bir arkadaşımın 6 yıl çıktığı kız arkadaşı başka biriyle nişanlanmıştı. Çocuk kahrolmuştu adeta. Hayır yani sen 6 yıl çık , o daha iyi şeyleri hak ediyor diyerekten zamanında üniversite sınavına hayvan gibi hazırlan üniversiteyi kazan , sonra olaylar olaylar bir süre görüşmeme kararı al. 4 ay sonra kızı başkası istesin , kız da onla nişanlansın. "Vay amk ne çabuk unutmuş 6 yılı" dedirtiyor insana.
kısa vadede sinir strese, uzun vadede ise depresyona sebep olabilecek olaydır. hele birde nişan törenine çağrıldıysanız sinir krizine neden olabilir.
haberi getiren kişiye ; şşş sakın bir şey daha söyleme , cevabı verdirten olay.
eskiyse önemli değildir. önemli olan gelecek planlaması yapmaksa ''eski'' kelimesinin önemi yoktur. her erkek eski sevgilisinin sevişirken mutlu olduğunu hatırlamak ister.
insanın içine cuk diye oturan bir durumdur. acı vericidir. sen 4 yıl birlikte olursun. ailesiyle tanışırsın falan işi ilerletirsiniz. çağ dışı düşünceler yüzünden ayrılmak zorunda kalırsınız. sonra sizin 4 yıl da yapamadığınız şeyi bir adam çıkar gelir 4 günde yapar. adaletini sikeyim dünya amına koyayım senin.
tek kelime ile acı verir. o kadar hayaller kurduğun sevgilin başkasının nişanlısı olmuştur.
Hayırlı olsundur. Cesaret edip düğününü basarsınız artık.