bugün

Ekşi'de gördüğüm bu başlığı burada paylaşmak güzel entrylerinizi görmek istedim( ilk defa eksiden arakladim kusura bakmayıniz).
öyle bir unutulur ki.. hepsi unuttu
Unutulur, hemde sike sike unutulur.
Unutulucagini pek dusunmuyorum ama en azindan eskisi kadar sık akliniza gelmez zaman gectikce. Cunku ask acisini yavastan atlatmaya basladiginiz icin onu hatirlama sıkliginizda azaliyor.
Unutlur desem de unutulmuyo. Hep bi yanın orda.
eski sevgilim olmadı ama eskiden platonik olarak aşık olduğum insanı şuan ilk sevgilim olan kişiyle tanıştığım da çok çabuk unuttum belki de gerçek aşkı bulduğumdandır gerçek olmasaydı önceki aşkımın kalıntıları sürekli taş koyardı yoluma.
bu konuda aksi düşünenler olabilir fikirleriyle aydınlatabilirler.
ske ske unutulur. ikinci ihtimal bırakılmadığı için unutulur.
oo amuna bile konur. ayrıca sevmek kavramı üzerine çok derin bir şey yazardım ama muhtemelen sapık damgası yiyeceğim için siktir et yazmayayım daha iyi.
Yani sende bıraktığı ize bağlı. O'na hissetiklerine, yaşadıklarınıza bağlı. Bir sevgilimi unutamıyorum. Diğerleriyle kanka modunda takılabilirim, hatta görüşmek isteyenle görüşüyorum da arada. Ama çizgim net, bitmiş farkındalar, yaşanmışlık var düşman kalamam.
Onca yıl hayatınızın en önemli yerine koyduğunuz insanlarla düşman olmayın. Hayat kısa, kuşlar uçuyor.
Sen unutmamaya devam et sikik ezikler gibi geçmişe takıl, halbuki paralel evrende yerdeki naaş gibi üstüne gazete küpürü atmıştır o çoktan.

Duygusal olma geçmişe yönelik.
Amina bile konur. Gotune koymusum ask acisinin, ayak serce parmagini sehpaya carpmayi verin...
Unutmak demek ne demek bunu tespit etmek lazım önce. Bana göre unutmak o kişiye karşı duygusal bir tepki vermediğiniz duruma gelmek.

Nefret etmek duygusal bir tepki. Sevgi biter ama nefret kolay bitmez. Bu nedenle birini unutmak isteyen nefret etmesin.

O kişinin olumsuzluklarını düşünmeyin olumlu taraflarını mutlu günlerinizi düşünün. Zamanla gözden ırak Gönül'den Irak oluyor ama nefret edince akıldan Irak olmuyor.
eskiyi bilmem ama 'ilk' olan unutulmuyor.

o'ndan sonra gelenler hep o'nunla kıyaslanıyor.

laf arasında o'nun başrolde olduğu anektodlar dillendiriliyor.

zamanla sohbet konularına dahil edilmiyor ama hep içeride bir yerlerde duruyor.

sonra sonra;
bazen adı yüreği sızlatıyor ama dile getirilmiyor.
sigara dumanıyla konu dağıtılmaya çalışılıyor ama gönül söz dinlemiyor.

bazen dinlenilen şarkıda, bazen okunan şiirde, bazen bakılan gökyüzünde, bazen de süzülen yağmurda slüeti gözün önüne geliyor ama zaman her şeyi flulaştırdığı gibi o'nu da flulaştırıyor.

ama hiç unutulmuyor.
ses tonu göz rengi yüz hatları zamanla unutulur lakin koku yokmu koku sittin sene unutamazsın .
hayatınızdan tam anlamıyla çıkarmayı başarırsanız zihninizdeki hatıralar kalır sadece. unutmak diye bir şey yoktur. sadece sürekli hatırlamazsınız. bazen bir an gelir hatırlarsınız mesela. bir parfüm kokusu bile sizi yıllar öncesine götürebilir. dediğim gibi unutmak diye bir becerimiz yok insanoğlu olarak. ancak ne olur ? sevginiz bitmiş olur. hiçbir şey hissetmezsiniz mesela. ne sevgi ne de nefret. nefret diyorum çünkü o da bir duygudur. hiçbir şey hissetmiyorsanız hayatınızın sonuna kadar unutmayacağınız o şey sizin için bitmiştir artık.
Insan nelere alisiyo hayatinda lan. Unutulur tabi.
sevmez isen sevgili olmamıştır zaten.neyse hayır.
Hafızandan tamamen silinmesini bekliyorsan yok oyle bişey

Hislerin yok olmaya başlıyor
Yokluğuna alışıyorsun
Sonra hatırlamamaya
Ama arada yine geliyo aklına
Eski sevgili olarak.

Bunlar 1 yılı falan alıyo.
Eski sevgili yazan yeri okuduktan sonra yutkunuyorsun ve unutmuş gibi yapıyorsun, yok ki nerde ki diyerek hayatına devam ediyorsun yada alışıyorsun tam adını koyamadım henüz.
Ergen dönemde unutulmaz zannedilir ama yaş ilerledikçe koy götüne rahvan gitsine bağlanır.
Hem kimsenin ardından zırıl zırıl zırlamaya değmez salak olmayın.
unutulur. ara sıra gelse de akla o deniz mavisi gözleri, artık eskisi kadar koymaz. boş geç der yürürsün.
hangisi?

mfö'nün bodrum şarkısında bahsettiği gibi..." bir zamanlar aşık olmuştum. ama şimdi ismi neydi unuttum..." isimler evet ama anlar asla..
eski sevgili kendini unutturur. ayrılıktan sonra özüne dönen sevgili bu alanda en iyisidir. ilk başlarda yaptıklarına bak tanıyamamışım tanıyamuyorum dedirte dedirte tanınmaz hale sokar kendini.
unutulur.
bi gun bi eski sevgili "beni hala unutamamissin" dedi ben de cevap verdim "3 yasimda esekten dustum, onu da hatirliyorum" dedim, bozuldu. aga napayim bende genel olarak unutma sorunu var...