bugün

omurilik felçli adama yürü demektir. yürür mü ?
Ne güzel birlikte geçen zamani yok saymayan insanlar da var dediğim sonra amaan ne gerek var diye silkelendiğim olay. Zaten ben yapamiyorum. Mesela 3 yıl önceki sevgilimle 1 aydır falan konuşuyoruz ama hiç arkadaşça değil hep laf sokmalı. Stres topu gibi kullanıyoruz birbirimizi. Boyle arkadaslik olmaz, yeni bi iliski de baslamaz dedik noldu engeller basıldı numaralar düşüncesizce silindi, nefretler edildi, iyi ki bitmis bi daha asla konusmam, gerizekali denildi.
3 yildir yapmak istedigim şeydir.fakat hala israrla benimle sevgili olmak isteyen eski sevgilim var.canim dostum.
Yaş iştir.
(bkz: gerek yok).
Tecrübeyle sabit. Yürümeyendir. Birbirine laf sokmalı veya tekrar yakınlaşmalı devam eder. Iki taraf da birbirini seviyorsa barışla son bulabilir. Ama bi taraf tekrar denemek istemiyorsa arkadaş da kalinmiyo. Çünkü vicdan yapiyo. Arada kaliyo. Yani kısacası bu iş yaş.
Thomas Moore' un Ütopya adlı eserine konu olmuş durum...
itiraf etmek gerekirse, eski sevgilim ile arkadaşım şuan. ama arkadaşlık değil gibi bilmiyorum. zaafım var ona karşı. onunla bana karşı öyle. bakışlarımız gülüşlerimiz hep anlam dolu. hayatlarımızdan ayrılalı çok uzun zaman oldu lakin bir araya gelince değişiyormuş her şey. unuttum dediklerim meğerse güneş görmeyen yerlere saklanmışlar ve onu görünce bir anda çıktılar sanki dışarı. olmuyor kalınmıyor yolda yürürken elinin eline çarpması bile etkiliyor insanı.
ayrılmayı beceremeyen çiftlerin aldığı saçma karar '' ne seninle, nede sensiz ''
kesinlikle olunmaz onca geride bıraktığın geçmişin buna izin vermez. hiç birşeyi silip atıp olmamış gibi davranamazsın.
(bkz: ted mosby).
(bkz: barney stinson).
(bkz: robin scherbatsky).
(bkz: değmesin ellerimiz)
Hala kendini sana ait gibi hissedip,aptal saptal konuşmalar yapması üzerine insanların yanında sana farklı davranıp,baş başa kalınan zamanda sokulan dengesiz butunlugudur...!
Yapmayın böyle şeyler.
kısmen nezaket babında denenebilir, ama normal arkadaşıklara benzemeyeceği ve haliyle çok samimi diyaloglarla olamayacağı ve de hep bir burukluk içereceği barizdir.
olmayacak şeydir.
Ayiptir yahu. herseyden once kendinize hakaret. Olmaz oyle sey.
Iki taraf da artık sevmiyorsa muhtemel olan arkadaşlık.
Doğru olmaz. Taraflardan birinden böyle bir talep varsa kesinlikle farklı bir niyet vardır. Hani dursun köşede zamanla belki yine bir şeyler olur, bir yandan ilgisine muhtacım ya da değerli bir insan böyle bir insanın hayatımdan çıkmasını istemiyorum gibi bencilce düşüncelere kapılmış olabilir. Insanlar bu sekilde birbirine daha çok zarar verirler halbuki. Ayrıca bu arkadaşlık taraflardan birinin sevgili bulmasıyla mutlaka sonlanır. Kimse sevgilisinin eski sevgilisi ile arkadaş kalmasını istemez çünkü.
godoş muyum lan ben? ne sevgili kalması diye sorarlar adama.
Bir aydan beri yaptığım, yapmaya çalıştığım eylem. "Bugün bana seni ölmekte olan kanserli bir arkadaşıma benzetiyorum, sanki her an gidecekmiş gibi dedi." Sanırım bugün gidiyorum.
eski sevgilim, eski sevgilim olmadan 1-2 dakika öncesinde telefonda küfürleştiğimizden olsa gerek, öyle arkadaş kalma gibi bir işi hiç düşünemedim.
olabilitesi var gibi görünse de aslında yok.

sadece bir tanesiyle arkadaş kalabildik, zaten lise yıllarında kalan bir hikaye olduğu için çok masum bir aşkımız vardı. sonra koptuk nedense, kendisi hala evlenmemiş ve benimle evleneceği günü bekliyormuş.

üzücü tabi.
Böyle bi şey mümkün değil amk.
Eğer arkadaş kalınabilmiş ise o ilişkide hiç aşk olmamıştır. Sevgi sandığınız bir hevestir ve günü gelince bitmiştir... gerçekten sevdiğiniz aşık olduğunuz bir insan "eski sevgili" konumuna geldiyse yarası büyük olur. Arkadaşlar gülüp eğlenmek içindir bu ise acıtır...
Gepgeniş olmayı gerektirir.

https://www.youtube.com/watch?v=VVOd1oYCY1Y
bir türlü beceremediğim ve becerememekte haklı olduğum hede...

bazı arkadaşlarda görüyorum, ayrılıyorlar ama hala arkadaşlar, birbirlerini görünce selam vermeler, muhabbet etmeler....

bir bende oluyor galiba, eski sevgililerimden birisi beni görünce affedersiniz ama sikecek gibi bakıyor...

madem anlaşabiliyordunuz ne diye ayrılıyorsunuz lan ?