bugün

entry'ler (155)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Gel ey seher - şebnem ferah & polad bulbuloglu

https://youtu.be/kltwwszJM-U

aşk

"Ask, vermedigin sozu tutmaktir" yaziyordu yillar oncesine ait bi' dergide.

Benim değisen ask anlayisima gelince;

Aşkı hayatın anlamı, ruhun tamamlanması, mutluluğun tek yolu sanirdim. Boyle tasarlamistim kafamda hep. Sonra birisi cikti. Guzel eglendigim, guzel sevdigim, icimi kipir kipir eden ama bi' yandan da inanilmaz huzurlu sessizlige gomulebildigim. Dedim ki icimden ask bu mu? Neden olmasin ki? Milyonda bir ihtimal gerceklesmis belli ki bulmusuz birbirimizi. Nasil fedakarliklar, nasil affetmeler, nasil "olsun hallederiz"ler. Kazanamicagim bi savasin icinde degildim. Cunku sevgi iyilestirir, sevgi her seyin ustesinden gelirdi. Nah gelirdi. Gelmedi. Ben "ama sevgi duzeltir, o hata yapti diye ben de hata yapmicam, affedici olucam cunku sevgi her seyin ustesinden gelir, sarildigimiz yerden devam ederiz ve yoluna girer her sey" diye dusunurken, sarildigim yerin arkasindan sokmus butun kaziklari. Gozumun icine baka baka tabiri beni cok guldurur her zaman. Gozumun icine bakmadan yalan soylese okey miyiz yani? Hayir bu oyle degil. Bu gozumun icine baka baka, seviyorum diye diye, seninle yaslanmazsam baskasina bakamam diye diye bi guzel kandirdi beni. Fakat guzel kandirdi. Hakkini yiyemem emege saygi sonucta. Ortada bi emek var. Tabi ben de zemini guzel hazirlamistim allah icin. Inandim, hadi lan ordan diyemeden inandim. Yok i.q. daha neler demeden inandim. Icimdeki sesi sustura sustura inaniyorum cunku sevmek bunu gerektirir diye diye nasil inandim. Ben inandikca bi ust levela tasidi iliskimizi. Sonra kazanmaktan sıkıldı. Ben de sims karakteri olmaktan ciktim. Sorgulamaya basladim. Sorgulanmaktan hoslanmadi. Kanser oldu iliskimiz dedi. Ben tam kanser moral gerektirir moralimizi yuksek tutalim duzelir modundayken hala salak salak, evinde ona moral veren baska elin yazisina ait notlar bulmaya basladim, telefonunda baskasinin kirilan kalbinen ait mesajlari okudum. Benim de kalbimi kirmisti, onun da. Bari birimizi mutlu etseydin derken aslinda cok daha baska insanlarin da oyuna dahil oldugunu ogrendim. Tam bu yuzden suclamaya baslayacakken kiyamam megerse ben, o beni arasin da hemen acayim telefonu engelimi kaldirsin da ben yazayim diye telefon ekranini surekli yenilerken, o benim icin ask acisi cekip, icecek parasi olmadigi icin annesi yasinda kadinlarla, benimle sevmiyorum diye icmedigi, saraplari yuvarlamis. Yani demem o ki bazen kabullenemediginiz seyler sizin kurtulusunuz olabiliyo. Bazen doktugunuz gozyaslarinizin aslinda kan emici, ruh satici biri icin harcandigini anlamaniz uzun surebiliyo. Sonra vay efendim ask dibdidiruru mudur? Ask; sevgiden once saygidir. Kandirmayin kimseyi lutfen sonra nerde o eski asklar diye yesilcam izlerken agliyoruz. Denklem cok basit neden basit yasamiyoruz?

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Çok seviyorum koca göbekli penguen. D'yeceklerim bu kadar.

uçurtma avcısı

Ilk defa bi' kitabı okurken ağlamıştım. Uçurtma avcısı. Hala kitaplıkta gözüme çarpınca bi'kaç saniye öylece bakarım. Özeldir, güzeldir. Canı çok güzel acıtır.

an itibariyle dert edilen şey

Nasıl bilmediğin siteden alışveriş yaparsın boyut? Nasıl faturasız gelen kutuyu teslim alırsın? Nasıl nasıl nasıl?! kendimi dövücem birazdan diye düşünüyordum ki haberlerde görüyorum 3 şehit Diyarbakır'da. Her şey anlamsız..

dolandırıcı internet siteleri

indirimcadirim.com. site zaten google'a yazınca direkt çıkmıyor. Elle'den aldım sandığınız ayakkabılar, elden düşme pis kazaklar olarak paketlenebilir. Paketlendi.

turgutreis

Bolca rüzgarlı olmasından mutevellit denizi dalgalı, havası serin, bol merdivenli ve bayırlı bir yer. Bi' de pek genç yok haliyle gençlere yönelik eğlencesi de yok. Böyle daha emekli yeri gibili. Sırf o bayırlar yüzünden denize gitmeyi gözüm yemiyor zira kendimi daha çok dağcı gibi hissettiriyor.

28 haziran 2016 atatürk havalimanı patlaması

Ablam orada. Çıkamiyoruz bi odaya kapattilar hicbi yer guvenli degil diyor. Telefonda"bomba patladi" diye aglayan bi sesi sakinlestirmeye calisanlar anlar ne cektigimi. Cok cocuk varmis. Kan gölü burasi diyor. Biz tetikte. Şehit diye aniliyor teror kurbanlari. Bi de kaci turk o konusulur gibi oldu demin. Irklar arastirilir yarin icimize su serperler belki turk sayisi az diye! Yayin yasagi yine.. Teror uzmanlari konusuyo. Bi tanesi abartmayin gibi bi cumle kurmus. Ablam orda. Dış hat ucusundan donmus olabilirdi. 28 kisi ölmus. Daha fazlasini gordugumuz icin sayi olarak, bunu es gecmek isteyenler var. He bi de teroru lanetliyor, bas sagligi diliyoruz.
Edit: sabaha kadar delildi bilmem neydi diye yollamayacaklarmis.

kibrittokaiclipperzippokibrit

Ilk takibe aldığım çaylak olmuş yazar. Entrysini çaylaklığını yazarlığını bilmem, resimlerden belli müthiş kafası var. Ba yıl dım.

gecenin şarkısı

https://youtu.be/yzQ9VrnNQLQ

bu gece bende mi kalsan

(bkz: kutup ayısı ve penguen) isim acayip bir grubun 2. Şarkısı olarak youtube'a yüklenmiştir.
Ben sözlerini sevdim şahsen buyrunuz

Sigara kokusu gibisin ellerimde
Kokun sinmis üstüme, her zerreme
Bilmemezlikten geldiğim yalanların acıtmıyor
Artık kimse beni eskisi kadar şaşırtmıyor
Bu gece bende mi kalsan?
Bir gece daha konuşurduk olanlardan
Bu gece bende mi kalsan?
Bir gece daha sevişirdik yalanlardan..

https://youtu.be/DFvioeg0UYg

demişti annem aslında

Bir adet pek yeni (bkz: kutup ayısı ve penguen) şarkısı. Sözleri

Ne çabuk geçiyor geçiyor bu yıllar
Ansızın kaybolurlar
Bir diziyi izlerken ya da bir resme bakarken
Çok görmüyorum bunu kendime
Insan bazen hatırlar
Rahatsızım gelip giden bir aklım var
Yalnızken gözlerim dolup taşar
Ama sen iyi biriydin bana göre
Gitmezdin
Ve ben seni bu denli yıprattığımı bilmezdim
Ama sen, ama sen..
Demişti annem aslında
Kendini fazla kaptırma
Kızmıyorum artık sana
Haklı bile buluyorum
Değişmiştin biraz son zamanlarda
Bunda benim payım var biliyorum
Ama sen iyi biriydin
Başkalarını görmezdin
Ve ben kim ne derse desin sonunu düşünmezdim
Ama sen ve ben
Demişti annem aslında
Kendini fazla kaptırma..

https://youtu.be/NB75DjTWG2M

kutup ayısı ve penguen

Haklarında çok bir bilgi sahibi olmasam da youtube'da 2 şarkılarına rastladığım sanırım pek pek tazecik grupcuk. Grupla ilgili bilgilerim; Bir adet kutup ayısı, bir adet penguen ve bir de soloda ren geyiği var. (bkz: demişti annem aslında) ve (bkz: bu gece bende mi kalsan) olmak üzere iki de şarkıları var. Ben bu gençlerle tanıştığıma pek memnun oldum umarım bende yarattıkları sempatiyi sizde de yaratırlar. Başarılar çocuklar takibimdesiniz.

bedgasm

Iki kelimenin birleşimiyle türetilmiş belki söylemesi en 'zevkli' olanından biri. Uzun günün sonunda kendini yatağa atıp 'ohh bee' dediğin o andır. (bkz: urban dictionary)deki tam ingilizce tanımı ise 'feeling of euphoria experienced when climbing bed at the end of a very long day'dir.

sözlük yazarlarının itirafları

Saymayi ogrendigimden beri parmaklari sayarim ozellikle ciplak ayak gordugum zaman caktirmadan teker teker parmaklari sayiyorum. 6 parmak ya da 4 parmak mi gormeyi bekliyorum, gorsem de bunu saymadan fark edemeyecegimi mi dusunuyorum bilmiyorum. Isin garibi anne babaminkileri de hala sayiyorum. Ayak gormekten de nefret ederim bu arada ama madem goruyorum sayayim bari diyorum herhalde.

yalnız yemek yemek

Dün yalnız başıma, mutfakta, kendi doğum günü pastamı yemiş biri olarak ve önceden dışarıda yalnız yemek yerken "galiba herkes bana bakıyor. Oha ne kadar kalabalık ve ne kadar mutlular!" diye düşünen biri olarak söylüyorum ki yalnız yemek yemek, yediğin yemeğin tadına varmaktır. Evet biraz sıkıcıdır ama olsundur, güzellikleri vardir.

sigaraya nasıl başladınız

5 kisilik grubun 4 sigara icen uyesinin butun paralarinin toplami bir pakete yetmeyince devreye tek sigara icmeyen ben girdim, ilk paketimi sigara icmiyoken aldim. E para verdim, derdim vardi, masada da turk kahvesi vardi. E icmese miydim?

sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şeyler

Kariyer planlamasi.

gecenin ikisinde sözlüğe giren kızın asıl amacı

Butün gün içinde birikmiş tanımları, cümleleri, hisleri, yaşananları, yaşanamayanları, komiklikleri yazmak. Yalnızlığını atmak. Gecenin ikisinde girenlerin amacı bunlar olabilir ama üçünde girenleri bilemem.

kadınlar aşk ister öküze gider

ilişki uzmanı (bkz: inci yeşilyurt) kitabı. Evlendikten sonra çiftlerin değişmesinin sebebini, sevgililik ve nişanlılık dönemini "bugun ne giysem, nereye gitsek, ne yesek" gibi sorularla geçirmelerine ve birbirlerine karşı dürüst olmamalarına bağlıyor ve nişanlıyken iki dirhem bir çekirdek giyinen adamın evlendikten sonra atletle oturan birine dönüşmesini falan anlatıyo. Ama anlatamıyo. Böyle bi laf sokmalı olursam ne harbi kadın derler bana gibi anlatmış kendini de. Bi de eşiyle ilişkisini çok kötü dille çok iyiymişli anlatmış. Belki evli olmadığım için beğenmedim bilmiyorum.