bugün

entry'ler (578)

sözlükteki rapçiler

(bkz: @pazzigillerden)
bu da animasyon videom.
https://www.youtube.com/w...b_channel=Alper%C3%96zkul

indigo

kendisiyle ayaküstü de olsa konuşma fırsatım olmuş, elinden albümü almıştım.
Sürekli extra içerdi, sonradan bu alışkanlığını bıraktığını öğrendim.
2013 çıkışlı parçalarını hala yeni çıkmış gibi dinlerim.
Selamlar.

sözlük yazarlarının itirafları

ince ayrıntılarla farkında olsam da karşımdakinin ne bok yediğinin, yine de susuyorum. gerek yok.

kulaklığa bin tl para vermek

arkadaşımızın bin liralık kulaklığı vardı,-kütüphanenin en üst katında oturuyorduk- birgün aşağı indi ve çantasının içinden kulaklığı çekip kontrol etmiştik ses kalitesini, ardından diğer arkadaşla göz göze gelip "buna mı bin lira verdi enayi" deyip tekrar yerine koymuştuk emaneti.

sopranos

Ailelerin birbiriyle çok bağlı oluşu, ataerkil kültürün devam etmesi vs Türk kültürüne çok benzediğinden midir bilmem ama Anthony Soprano karakteri tipik bir aile babasıdır ve ani öfke, sara nöbetleri vardır.

allah ın evine elektrik faturası kesmek

daha da beteri özel mülkiyet. Allah'ın dünyasında.

sözlükten buluşup bir hafta boyunca sevişmek

hayal kurmak güzeldir devem etmende fayda var ama sakın ayırt etmeyi unutma gerçeklerle.

libidoyu düşürmek için kullanılabilecek yöntemler

kurban etiyle harmanlanan hormonlarım, düşürmeye izin vermiyor. kırmızı etin esiri libido deryası biri oldum.

fyodor mihailovic dostoyevski

çoğu kitabında kendine yer verir, sara nöbeti geçiren, ezik bir hayatı olan, sersefil yaşam süren elbet birisi vardır.

yazarlardan tavsiyeler

yarınlar için hırs yapıp gençliğinizden olmayın çalışsanız da hayatı yaşamayı bilin risk alın.

testosteron seviyesi düşük erkek

tipi ne kadar iyi kasları ne kadar gelişmiş olursa olsun sesi tiz erkektir.

uludağ sözlük kızları size ne yaptı

henüz hiçbir şey ama yapabilirler.

alsancak

kenar mahalleyle burjuvanın harmanlandığı bir yer. Dışardan yabancıya güzel olsa da ara sokaktan nedense geçmezler.

bayraklı

izmir'deki merkez yerlerdendir. Bornovaya, Karşıyakaya, Alsancağa yakındır. Bir çok kenar mahallenin birleşimidir. (Ölene kadar bayraklı)

thug life

2pac yaratmadı ama bunu tanımladı. Zira serseri yaşamı yüzyıllardır vardır. Temelinde özgürlük yatar.

better call saul

girişimcilerin izlemesini tavsiye ediyorum.

memleketini söylemeden anlat

insanları soğuk, sade, eğlencesiz yaşam.

dostoyevski

geçen haftalarda, peder bey, halamla çay sohbetindeyken benim kitaba ilişmiş olacak ki gözü; "bak, * klasikleri mi okuyorsun?, bu çeviriler tehlikeli evladım, çok tehlikeli bu yayın evi" dedi. Okuduğum ise, ölüler evinden anılardı. Dostoyevski kadar durum tahlilini, insan psikolojisini bu kadar - adeta gerçek- yansıtabilen bir yazarı okumadım. ideolojisini hazmetmek veyahut anlamak çok zor olmayacaktır ancak, ideolojisini diyelim ki bir kenara attık, Dostoyevski olmadan rus edebiyatı eksik kalır. Dünya edebiyatı da.
eserlerinde acı duymak, dert, tasa, keder, halk tabakası kavramları mutlaka vardır. Kendisi de fakir bir mahallede ölmüştür.

sigmund freud

Eric fromm, Freud'un bazı görüşlerini eleştirmiştir. Yanlışlamıştır.-fromm a göre mutluluk sevgiyle inşaa edilirdi ve sevgide cinsellik şart değildir.-

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

beni geçiştirmek yerine anlamanı,
hiç olmamanı isterdim.