bugün

Lotr'da (bkz: Lord Of The Rings)herşeyin yaratıcısı,en büyük tanrı.Bir nick olarak da ben
illuvatar ın göbek adı.
dinlemeyi iyi bilen,ara sıra gıcıklaşsa da samimi dostlarımdan olan güzel şahsiyet,ermiş şahıs.

(bkz: dost)
lotr da herşeyin yaratıcısı,tanrı.ayrıca arkadaşım,canciğer dostum,sevimli bir suser.
sağlam yazar. ekşiye girse dağıtır ortamı diye düşündüren yazar.
sabırsız bir yazar.kesinlikle
lotr'da geçmeyen (bkz: silmarillion)'da geçen herşeyin yaratıcısı.

"ilk önce o vardı, daha sonra düşüncesinden onları yarattı. onlar ki ona karşı saygı beslediler ve müzik yaptılar. eru onları dinleyerek huzur buldu."
(bkz: Adam gibi yazarlar)
sözlüğü forum havasından kurtarmaya çalışan yazar. helal olsun.
uğraşmalarının meyvesini bu dünyada alamasa da öteki dünyada fazlasıyla alacağını düşündüğüm halk kahramanı..hem de yazar..
yeni yazar arkadaslarimizin sozlugu forum gibi kullanmalari entrisiyle sewdigim uuser. külliyen silelim entrileri formatlayalım uludagı sil bastan diyecek yakında
bunlar liberty le kanka birbirlerinin başlıklarına yazıyolar bozacı şıracı bi de şerbetçi var o nerde
liberty le ve 1-2 uuser hariç kimseyle hatta bursa'yla dahi uzaktan yakından ilgisi olmayan*,sadece birşeyler yapabilme çabası içindeki uuser.
tanısmak nasip olası uuser.
yardımsever olduğuna kanaat getirdiğim,beni travian ile tanıştırmış olan,yazdıkları ilgiyle takip edilesi yazar.
okudugum üc bes yazardan biri
ancak uludag roman konusundaki tutumu bizi uzmustur.
uludağ roman yüzünden kafası kırılan yazar..
esprileriyle kırıp geciren yazar.
sözlüğün ilk günlerinde fırtınalar estirirdi.
nice oldu acep.
(bkz: önce eru vardi)
Ea'ın ve ainur'u yaratmış, Arda*'yı şekillendirmiş yaratıcıdır. Sanılanın aksine Tolkien'in önemli eserlerinden biri olan the lord of the rings'de değil sadece Silmarillion'da yer almış önemli bir karakterdir.
(bkz: eru eru)
death note'un karakterlerinden biridir. aslında l'dir ama caponlar okunuşunu eru diye söyler.
eru the one diye bilinen god of gods. alemlerin yaratıcısı. can sıkıntısından sıkılıp ea diye bağıran, bir sürü ainu yaratan ama içine kapanık asosyal tanrı. quenya dilinde tek demektir. asıl adı da illuvatardır.
"Önce Eru vardı, tek olan, Arda da iluvatar olarak isimlendirilen. ilk önce düşüncesinden doğurduğu ainur'u, kutsal olanları yarattı ve onlar, hiçbir şey yaratılmadan önce onunlaydılar." diye başlar silmarillion kitabı...