bugün

ikili ilişkilerde erkeklerin oynadığı bazı oyunlardır. mesela arayacaksa aramayıp çağrı atmak ya da o arasın gibi düşüncelerle beklemek olabilir.
bayanların entrikaları kadar komplike ve derinden olmayandir.
--spoiler--
Erkek yalan atamaz çünkü ihtiyacı yoktur
--spoiler--
Cem yilmaz
Bu mantıkta yalan yerine oyun koyarsak da uygun olabilecek cümle olur. Bayanlar kendi aralarındaki ilişkilerinde bile beni ürkütmüstür ki hele söz konusu ikili ilişki ise mutlaka bir kullanma kılavuzu olması şarttır. Zira o kadar sene tanırsınız birbirinizi ama hala yaptığınız küçük bir şeye kin duyarak öyle entrikalar yapabilirler ki tövbe edersiniz
geneli ilişkinin sevgililik safhasından önce yapınlan oyunlardır. sevgililikten sonra dünyanın en çakal erkeği bile kadının maskarası olur.

-sevgililik öncesiden en bayat erkek oyunu-

erkek uzunca bir süre kadına kraliçe gibi davranır. kadının aslında ona bakmak gibi bir durumu yoktur ama gösterilen özenden de götü kalkar.

erkek baş başa kaldıkları bir anda, dilinin döndüğünce romantik bir şekilde ilân-ı aşk eder. kadın, aslında "hasiktir" diyeceği yerde önceki özene saygı ile ık mık eder. elemanı yollar.

erkek toptan geri çekilir. telefon etmez. karşılaştıklarında görmezden gelir ya da en fazla selâm verip geçer. bir süre sonra hatun kendisine gösterilen özeni arar olur. bu durum sürdükçe hatun özeni değil de özeni gösteren erkeği aradığı sanrısına kapılmaya başlar. biraz daha sürünce kadın erkeğe aşık olduğunu sanmaya başlar.

kadın, erkeğe ilân-ı aşk eder.

-sevgililik öncesinden en bayat erkek oyunu-

tabiî bu kadar kör gözün parmağıma oyunu belli bir yaşı devirmiş, deneyimli bir kadın değil yese yese çoluk çocuk yer.

bunu yapan erkek deneyimli bir kadına denk gelirse götü kaybeder. hepten maskara olur. çünkü deneyimli kadın "seninle birlikte olamam... şimdilik" der ve herifi kancasına takar.

erkeklere tavsiye: 21 ve daha alt yaştaki kadınların hemen hepsi bunu yer. gerçekten iş yapmak istiyorsanız daha düzgün taktikler geliştirin. bu yaptığınıza futbolda top şişirme denir.

kadınlara tavsiye: siktir edin bu amatör çapkınları.
kendisi gibi davranıp hatunu ayarlayabileceğine inanmayan erkeklerin oyunudur. gerek yoktur. basınız geçiniz. *
(bkz: kucak dansı)
Birçok erkeğin mantığına göre; aşk 3 şeyden ibaret. Senden hoşlandım, seni seviyorum, çok sıkıldım bitsin artık. ilişkilerini de bu 3 şey üzerine kurgularlar genelde. Önceden planlarlar ve istedikleri gibi yönetirler.
kadının yaptığı oyunların yanında 1000 de 1 dir.
batak , okey , 101 , bu oyunlar yapılabilir . eşli pişti daha favoridir .

(bkz: aşk oyun değil)
(bkz: kahpe bizansın güzel prensesi)
hele birde deşifre ettiğini anladigi zaman, suçu karşi tarafa yükleyip, zeytinyagdan kil ceker gibi aradan sıvışmak. helal!
bir kız olmama rağmen feministleri hiç anlamamışımdır yıllarca..
hep biri erkekleri kötülediğinde;
"yok canım sizde abartmayın,kızlar da neler yapıyo şimdi" demişimdir.
hatta bunu okuldaki "kız gruplaşmaları","kızların fesatlıkları" vs. ile de hep desteklemişimdir.
ama gelin görün ki büyüdükçe midir nedir bilmiyorum; çok iyi anlamaya başladım..
o çok "masum" sanıp kolladığım,yeri gelip kendi hemcinslerime laf ettiğim erkekler inanın bizden çok daha iyi oynuyormuş oyunlarını..
sizi sulu dereye götürüp susuz getirecek kadar..

ama aferin;
biz size inanacak kadar salak olduğumuz ve size inanacak kadar yüreğimize söz geçiremediğimiz sürece iyi yapıyorsunuz!!
kendini farklı göstermek, kariyerini abartmak, yemek yedikten sonra bol bahşiş bırakmak, siyasi konularda hiçbir şeyi beğenmeme gibi yalanlar bizim en büyük oyunumuzdur kızlar.
yapmaya çalışıp beceremediği oyunlardır. hele kadınların ilişkilerde yaptığı oyunlarla kıyaslarsanız erkeklerinki devede kulak...
erkekler ilişkilerinde yalan söylemeyi bırak şaka bile yapmaz. ancak kadınlar için aynı şeyi söyleyemem. onlar güzel giden bir ilişkiyi illa yerinden oynatacaklar ya bir adım ileriye götürecekler ya herşeyi yaparlar..
çoğu erkeğin amacı güzel devam edecek bir ilişkiye sahip olmak değil de, şu kızı nasıl tavlayabilirim? olduğundan, çoğunun yaptığı oyunlardır.
kadınların yaptığı oyunları anlayabileceklerini sanarak başladıkları oyunlardır.
ilişkinin ilk haftalarında bütün ilgiyi kıza vermek,ardından bir anda ilgiyi ve özeni geri çekmek. Kesinlikle işe yarar ve kızların aklı karıştığından aşık olmasa bile o erkeğe aşık olma hissi verir. Birde dengesiz davranma var. Öyle olunca kızlar daha çok üstlerine düşüyormuş.:)
ilişkiye başlayıncaya kadar belki ama daha sonra böyle bir şey yoktur.
(bkz: barney stinson)*
(bkz: hitch)*
yapılan tek oyun ; oyun yapmıyormuş havası vermektir.
(bkz: küçük sürprizler)
(bkz: pes)

(bkz: pes oynayan kız arkadaş)

real madrid'i almış, yendi beni kevaşe.
yaratılışlarından mı yoksa büyümeyip çocuk kaldıklarından mı olduğunun ayrımı zor olabilen oyunlardır.
ikinci telefon nedir allah aşkına? Çift simli telefonlar var. Mis gibi takarım, ikinci telefona vereceğim parayla eşimi aldatırım.
Valla oyun moyun sonunda yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor. Er ya da geç çıkıyor o kaçamaklar. En iyisi karınıza çevirin rotayı bir ömür onunla yaşayın hayatınızı. Daha mutlu olacağınızı göreceksiniz.
görsel