bugün

Dünyanın kayda değer en büyük yalanları'ndan sadece bir tanesidir bu. Erkekler de ağlar elbet , gözyaşları'yla olmaz genelde çünki ağlayan yüreğidir erkeğin.
şebnem ferah ın şarkının "Yaşadığım o günleri unutmak zor" bölümünü klipte sanki geğirerek söylemeye çalışıyormuş gibi hareketler sergilediği dişisel şarkı.
bugüne kadar hiç yan yana,aynı sahnede hayal edemediğim iki insanın, nilüfer ve şebnem ferah"ın düetidir.
beni şaşırtmış,ortaya güzel hoş bir sonuç çıkmıştır.
ne zaman ağlayan bir erkek görsem, içim ürperir. çünkü orda normalden çok daha vahim bir durum vardır.

erkekler kolay kolay ağlamazlar evet.

ama ağlıyorlarsa bilin ki durum vahim.
ne demek efendim ağlamaz diye. bal gibide ağlar.
mümkünse ağlamasın zaten.en tahammül edilemeyecek durumdur.!
nilüfer ve şebnem ferah'ın düetiyle can bulan güzel pir parça. ayrıca klibi de gayet hoş olmuş , bir de gitaristleri üstüne giymiş olduğu gitarıyla * çekiciliğin zirvelerine çıkmıştır. klibe uygun bir hava yaratmıştır kendileri. *
öyle bir ağlarlar ki. onların ağlaması daha anlamlı, içtendir. bir erkek kolay kolay ağlamaz çünkü. kadın, zorlasa kendini yine ağlar, tırnağı kırılır ağlar, büyük bir olayda yine ağlar. ama erkek az zamanda ağlar, öz ağlar.
(bkz: erkeklik dergahından geçmez sevdalar babam bilmez aslında erkeler ağlar) arkadaş özü ağlayan herkesin gözüde ağlar.
ühühüühüü.

ve bir teori daha çürütülmüştür.
şebnem ferah ve nilüfer yaptıkları düetle, şarkının isminin aksine, erkekleri bile ağlatmayı başardılar. böyle insanın içine bir şey oturuyor bu şarkıyı dinleyince. tarifsiz bir şey...
erkekler gece ağlarmış efendim.
(bkz: ben öyle duydum)
yalandır, yalan olduğuna inanırım. esas erkek olan ağlamasını da bilendir ve ağladığında bundan utanmayandır. çünkü o erkek ağlıyorsa; gerçekten ağlamaya değer bişeyler olmuştur.
kadınlar kadar olmasa da erkekler de ağlar. fakat büyük bir ironi geçer bu şarkıda;

erkekler ağlamaz.
insanız unutma.
sadece belli etmezler.
edit: kendini neye inandırırsan onu kabullenirsin.
son zamanlarda şebnem ferah ve nilüfer'in düet yapdığı parça. artık bıkkınlık vermiştir. şarkı kalmadı a.g her yarım saatte bir yerde bu şarkıyı duyuyorum. acayip sövesim geliyor, elimden gelmiyor. bir kıza sövmek ağızdan yakışmıyor. ben elimle sövebiliyorum. kurcuklama!
erkekler ağlamaz, sil göz yaşını zeynep tunuslu.
nilüfer'in şebnem ferahla birlikte seslendirdiği versiyonu son zamanların en başarılı düetlerinden biri oldu bile kanımca.

http://www.youtube.com/watch?v=BFyaDXkgdjI
ağlamaz değil ağlayamazlardır efendim. isteseler bile yapamazlar bu eylemi.
diye diye duygularını dışa vurup rahatlayamayan, içine ata ata öfkelenip, şiddetten başka bir duygu biçimi gösteremeyen, diğer türlüsünü zayıflık sayan bir tür yarattı insanoğlu!
emre altuğun erkeklerde yanar şarkısına cevaben üretildiği düşünülen şarkı.
ağlamak gözyaşı dökmek olarak bakıldığın da doğru bir tespittir..
fakat ağlamak duygu halinde bakıldığında ağlamaz mı lan tabi ki ağlar,
ama bir kadın gibi değil,
içinden ağlar,
gözyaşları büyük bir ihtimalle içine damlar,
fakat ağladığını kimse görmez,
erkeklik gururu farklıdır,
her şeyi yedirmez kendine,
kadın ağlar,
aldatılır, ağlar affeder..
ama erkeklik gururu farklıdır..
ağlar, ağlar, ağlar ama affetmez.
o yüzden gözyaşları damlamaz..
erkeği adam yerine koymamak durumsalı. yazıktır günahtır. herkes ağlayabilir, engel yaratmamak lazımdır.
erkeklere dayatılan, atfedilen saçma sapan bir motto. ağlamadıkları için kadınlardan erken ölüyorlar zaten. ağlamak insani bir şeydir ve rahatlatır. ağlamayı tutmak yanlıştır.
(bkz: bülent arınç)

insanın bir yerde durması gerekir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar