bugün

az önce başıma gelmiş olaydır ki cidden insanı germiştir. kastedilen erkek arkadaş sevgili değildir. sadece sınıftan bir arkadaştır. yazılı oldunuz mu diye sormak için aranır. annesi çıkar. lakin bu normal bir anne değildir. daha önce de erkek arkadaşlarımın anneleriyle telefonda konuştum. doğal bir olay aslında ama bu kadın çatlak çıktı! manyak kadın oğlunu matah bir şey sanıyor olsa gerek. beni oğluna asılan sapık kız durumuna soktu. sorguya çekildim. küçük bir kesit

piskopat anne :niye aradın ki oğlumu
dili tutulmuş ben: şey ben sınıftan arkadaşıyım da
pk: ee yani
b: şey yazılı oldularm mı diye aramıştım?
pk: sen bilmiyor musun
b: yok ben bugün okula gitmedim biraz hastayım raporluyum da..
pk: sen sınıf arkadaşısın sadece demek
b:_ya sabır çekilerek_..... evet! neyse gelince aradğımı söylerseniz sevinirim iyi günler
pk: iyi günler iyi günler.. *
çok sinirlendim sözlük. ne manyak insanlar var..
"o da dert mi?" diye sormamıza neden olan durum. buradan buyur;

(bkz: kız arkadaşın telefonunu babasının açması)
kekelemek için bir sebeptir.
tanışılıyorsa geyiğin dibine vurulup dedikodu için zemin oluşur, sevgili gelse de telefonda anneyle görüşmek için ısrar edilir.
-ya nerdesin yazıyorum yazıyorum cev...
+canım x uyuyor sanırım şu an telefonu burda bırakmış ben annesiyim.
-ay çok özür dilerim öyle başladım konuşmaya. o zaman sonra tekrar ararım, iyi akşamlar.
+sen sevgilisi misin?
-...
-...
-yoooo.
+he iyi o zaman iyi akşamlar.

yedik oğlunu aman denilir bazen.
Her sorunun boyle olmasini undugum soruncuk.
Tam askim bidibidibidi diye lafa baslarken duyulan hanimefendi sesidir. Biraz insani sasirtsa da sonradan durum anlasilinca insanda askim bidibidibidi diye lafa basladiginin tuhaf duygusu olur.
tanışılmış ve sizi seviyorsa sorun yaratmaz fakat tanımıyorsanız kısa bir süre utanmanıza sebep olur.
cep telefonu olmadığı zamanlarda, ev telefonu arandığında yaşanması muhtemel olan gerginlik.

hele birde telsiz telefon çıkmadığı zamanlarda, herkesin içinde kız/erkek arkadaşınla telefonda konuşmak...

o ne öz güven o?
Anne tarafından potansiyel gelin olduğunuz için sizi tanımak amacıyla bir çok soru soracak ve muhabbet epey bi uzun sürecektir.
k: yaa burak! kaç saattir arıyorum niye açmıyosun?
a: burak uyuyor yavrum ben annesiyim.
k: hııı! peki oldu teyzeciğim ben sonra tekrar ararım.
a: teyze mi? bana anne de yavrum...
k: anne mi?
a: ben senin de annen sayılırım.
k: ya şey burakla öyle şey değiliz henüz, yani ilerde şey olursa yani...
a: aaa! ne demek annem! hem akşama bize bekliyoruz, dayınlar amcamlar hepsi seninle tanışmak istiyor, hem mutfak dolaplarını da seçeriz, sonra beraber çarşıya çıkar çeyizlik birşeyler alırız, oradan da belediyeye gider nikah için tarih belirleriz!
k: nikah mı?
a: tabi yavrum, odanızı da hazırladım, burada bizimle yaşayacaksınız, hepimiz birlikte mutlu büyük bir aile olacağız.
k: tamam anne teyze, burak'a çok selam, artık herkes sepeti koluna, o zaman şey etmiyeyim daha fazla, kendinize hoşçakalın. knok*
a: burak tamamdır yavrum. ama ben hep çok üzülüyorum bu kızcağızlara.
b: ne yapayım anne ben açık açık ayrılalım desem bunalıma girecek bilmem ne, böylesi daha iyi.

(bkz: bir ilişki danışmanı olarak anne)