bugün

Christopher Paolini 'ninin bir kitabı. Filmide çekildi. 15 Aralık 2006 'da vizyona girmesi bekleniyor.
yüzüklerin efendisi kıvamında hatta belki daha güzel olucak olan fantastik kitabına uyarla filme aktarılmış olan, heyecanla beklenen üçleme.
christopher paolini'nin 15 ya$inda yazmaya ba$layip 18 ya$inda bitirdigi inheritance trilogy uclemesinin ilk kitabi. yamulmuyorsam newyork times en cok satanlar listesine de girdi bu ucleme.
ilk kitabin film versiyonu 15 aralikta vizyona giriyor. filmin oyuncu ve set kadrosu inanilmaz guzel. umarim ulkemize de ayni tarihte gelir rahat rahat izleriz.
http://www.eragonmovie.com
beklenenlerin aksine
basitleştirilmiş seneryosu ile
lord of the rings'in yanından bile
geçemez bu film bence.
kitabı bilemem ama filmi izlemeye değmeyecek kadar kötü bir yapıt. Hızlandırılmış bir konu içinde zorlama duygusallık, tırt kahramanlar, tırt düşmanlar ve ezik bir ejderha.
gerçekten de yüzüklerin efendisine çok benzemesine rağmen (yüzük yerine ejderha, gene bir yolculuk, tabiki yolculukta karşılaşılan zorluklar ve tabiki kötülük) okuması çok eğlenceli olan kitap. frp sevenler mutlaka okumalıdır. devam kitabının adı eldest'tır. bu ikisini okuyan üçüncü kitabı dört gözle bekler.
serinin 2. filminin çekimleri 1-2 aydır devam etmekte.
jeremy irons ve john malkovich hatrına bile zor katlanılan filmdir. savas sahneleri de tam bir fiyaskodur. haddime dusmese bile "izlemek zaman kaybıdır" demekten kendimi alıkoyamamaktayım.
boşuna para harcanmış bir film. john malkovich nasıl da bu projeyi kabul etti anlayamadım.
Bu tarzı sevenler için güzel bir film. Kısa tutulması bazı zorlamaları beraberinde getirmiş olsa da, bir ejderhanın bu kadar canlı şekilde filme adapte edilmesi bence çok büyük bir başarıdır.
görsel efektleri gayet başarılı olan film. senaryo aşırı fantastik olmuş.
Vasat'ın üstünde bir kurguya sahip olan; 19 yaşında birinin yazdığı (bkz: christopher paolini) düşünülürse pek de fena olmayan; ancak bir dil profesörünün (bkz: Tolkien) yazdığı yüzüklerin efendisinin yakınından bile geçemeyen kitaplar ve filmler serisi.
direk olarak eragon-aragorn çağrışımıyla ilk önce adına puahh diye güldüğüm, sonra nasıl bir geyiktir acaba şeklinde sözlüğe bakıp puahh efektli tahminimde yanılmadığımı gördüğüm, ancak jeremy irons ve john malkovich'in isimlerini görünce kulaklarımı dikip aceleyle dvd player'a yerleştirdiğim orta karar bir frp uyarlamasıymış şeklinde düşünceler içinde finale erdiğim bir film. (lan tanıma bak be )
filmde bir tek jeremy irons abiyi beğendim - çok klişe bir rolde olmasına rağmen ki o da filmin ortasında ölüyor zaten- ve ne yazık ki john malkovich filmde kötü kralı oynamasına rağmen aslında figüranmış.
her yönden zayıf bir film, şarap kafasında çerez niyetine biraz gidiyor işte.
devamı çekilecek kesinlikle, finale bakarsak daha eragon delikanlısı esas hatun arya'yı öpmedi bile, ordan biliyorum. (yuh)
canınız çok sıkılıyorsa, sözlüğe yazmak ya da nette sörf yapmak da içinizden gelmiyor ve üstelik 2-3 biranız da varsa seyredin derim. fazla bir şey beklemeyin ama.
anne babası yayınevi sahibi bir gencin okuduğu fantastik kurgu eserlerinden etkilenip de yazdığı kitaptır. yüzüklerin efendisinden belgariada, unutulmuş diyarlar kitaplarından ölüm kapısı serisine bir sürü efsane kitaba o kadar bariz öykünmeler vardır ki insan ister istemez bu iş böyle yapılıyorsa ben de yazayım bir tane diye geçirir içinden... ama ebeveynin yayın evi yok.

kıskandım evet biraz. ama eğer fantastik kurguya yeni başlamadıysanız kitapta gerçekten bir numara yok.
her fantastik edebiyat örneği gibi sürükleyicidir, diğerlerinden öykündüğü yerler olmakla beraber kitabı okurken başka bir heyecan yaratır bünyede, yeter.
son kitabı brisingr'ın ekim ayı itibariyle piyasaya çıktığı fantastik roman serisinin ilk kitabı.
çok sürükleyici bir kurguya sahip muhteşem kitap. ancak filmi aynı tadı vermemiştir.
10 yaş grubuna hitap eden çocuk filmi.
Kendi dünyasına çeken bir roman.
bir fantastik romanın filmini yapmak kolaydır ama onu o kitabın kitlelerine sevdirmek çok zordur. her ne kadar yüzüklerin efendisi bunu başardıysa da, gene de zor bir şeydir. bu yüzden tanıma gelecek olursak, beklentileri karşılamayan film; fakat gene de kardeşinizle ya da arkadaşınızla izleyerek güzel vakit geçirebilirsiniz.
ben: eragonun konusu ne baba?
babam: dragon
ben: ??!!!
Çok güzel kitaptı ya. 3. kitabı hala okuyamadım içimde ukde kaldı.
şuan atv'de yayınlanan film, eragon'u oynayan çocuk da tatlıymış hani
fantastik tarzı sevenler için mutlaka okunması gereken bir kitap.