bugün

insanları kıro olan şehirlerimizdir. ülkemize ait şehirlerdir; ama kültür seviyesi ve eğitim düzeyi düşüktür bu şehirlerde.

not: ne başlık ne entry de doğu şehirleri denmek istenmemektedir. bu demek değildir ki doğuda öyle şehirler yok. hepsi kültür abidesi aq. iç anadoluda da doğuda da böyle şehirler var.
yozgat
çorum
kırşehir
aksaray
niğde
kayseri
batman
kırıkkale
siirt.
(bkz: afyon karahisar)
darılmaca gücenmece yok,belki bana öyleleri denk gelmiştir ;

(bkz: sinop)
(bkz: bayburt)
önyargılı davranılıp diyarbakır, şırnak gibi şehirlerimizin yazılmaması gereken anket. orada kültür seviyesi düşük falan değildir. kültür seviyesi diyorum çünkü başlık ve başlık tanımını kabul etmiyorum. nerede kalmıştık, heh, kültür seviyesi doğuda az değildir, aksine tavana vurmuştur. ancak çok göç alan batı illerimizde kültürel yozlaşmanın yarattığı kültür düzeyi düşüklüğü vardır. örneğin, salağın biri saçlarını emo gibi yapar, boynuna da poşu bağlar. bu ne amuğakoyum?!?
(bkz: gırşeer)
mersin, üstüne tanımam kırolukta.
(bkz: erzurum)
(bkz: kütahya) ki kötanya derler.
(bkz: afyon)
(bkz: doğru doğru hacı doğru).
(bkz: diyarbakir)
paris londra milano

varmı kardeşim dahası hepsi özenti kıro .
tartışmasız:

hiç gitmedim ama okuyanların gidenlerin bilenlerin yalancısıyım:
(bkz: ankara) kesinlikle.
(bkz: ben nerdeyim böyle)
göçlerden dolayı (bkz: bursa) ve doğudan göç çok alan her il.
yoo yo hiçbirine katılmıyorum kars varken.
(bkz: isim vermek istemeyen izleyici)
kars özellıkle DiGOR...
(bkz: lan zaten 81 tane var)
(bkz: en kıro yazarlarımız)
(bkz: bütün genellemeler yanlıştır).
Diyarbakırda çarşı izninde takım elbise, beyaz çorap ve en kötüsü 25 m den duyulan tak tuk tak tuk yumurta topuk sivri burun ayakkabılarıyla dolaşan insanların ortak memleketi olan Ankara olsa gerek. Bunun yanında AŞTi (ankara otobüs terminali) de banklara uzanmış ayakkabılarını çıkartmış leş gibi çorap kokularını etrafa yayan dayılarında etkisi olabilir.
istanbul dersem doğru bir önerme olur. aşağı yukarı bir milyon kıro vardır bu güzel şehrimizde.
(bkz: ohannesburg) *
öncelikle kıronun anlamına bakmak gerekir. şimdi açın türk dil kurumunu ve bakın, orda "eşek yavrusu, sıpa" olduğunu göreceksiniz. onu geçtim halk arasında da giymeyi bilmeyen, konuşmayı bilmeyen kişilere -bak özellikle kişilere diyorum- denir. bu şartlar altında bir şehir nasıl kıro olabilir, olsa olsa bu başlığı açan kırodur.