bugün

izlenilmesi zaman kaybından öte birşey olmayan, türk televizyonlarında fazlalık yaratan diziler.
trt de yayınlanan denizler imparatoru.
maalesef en çok izlenen dizilerdir.

(bkz: kurtlar vadisi)
yayınlanan bir çok olmakla birlikte mesela (bkz: adanalı)
Prime time'da koyacak başka bir şey bulamayan kanalların parayı bastırıp izlenmeye değmeyecek dizilerdir.
(bkz: adanalı)
(bkz: akasya durağı) ve (bkz: cennet mahallesi) ilk üç entry de göreceğimi tahmin ediyordum, yanılmışım.
bir zamanlar ebru gündeş'in fırtınalar diye bir dizisi vardı. sanırım örnek olarak çoğaltılabilir. fakat şimdilik akla gelen budur.
(bkz: türk malı)
diziden sayılabilecekse.
(bkz: unutulmaz)
arka sıradakiler
arka sokaklar
kavak yelleri
türk malı
akasya durağı
adanalı
aşk-ı memnu
deniz yıldızı.
kurtlar vadisi(gençlere vurma-kırma alıştırıyor ayrıca bunu faşizm üzerinden yapıyor)
arka sıradakiler(bunlar çocuk değil amk!)
türk malı(özellikle! çünkü insanların zeka seviyesini düşürüyor kanımca ve çok gıcık)
adanalı(saçma...)
aşk-ı memnu(normalde kısa olmasına rağmen içine edildi. yani bi nevi baydı...)
kanımca bunlardır.
Klavyenin amortismanını yükseltmemek açısından (bkz: gerekli diziler)
(bkz: unutulmaz)
bir dizi zaten ne kadar gereklidir ki diye düşündüren başlık. zira böyle bi gereklilik kısıtlaması yapılıyorsa en gereksiz dizi kesinlikle ve kesinlikle unutulmaz.
(bkz: akasya durağı)
(bkz: cennet mahallesi)
kurtlar vadisi.
arka sıradakiler.
yer gök aşk.
unutulmaz.
yaprak dökümü.
(bkz: türkan)
(bkz: öyle bir geçer zaman ki)
(bkz: fatma gül ün amı var)
küçük kadınlar
unutulmaz.
kimsenin ekmek parasına karşı değilim ama bazı diziler gereksiz yere uzatılmaktadır. Kavak Yelleri ve Akasya Durağı bu kategoride başı çeker.
(bkz: lale devri)
(bkz: adını feriha koydum)
1 kızın nerede
2 lale devri
3 fatmagül'ün suçu ne?
4 şüphe
5 adını feriha koydum
gereksizin önde gidenleri.
akasya durağı.
(bkz: akasya durağı)
(bkz: arka sokaklar)
hepsi gereklidir.
çünkü bu milletin düşünmemesi sorgulamaması gerekiyor. bunun için de bir afyon gerekli. kimi zaman bu "cumhuriyet elden gidiyor" olarak karşımıza çıkıyor kimi zaman ise "din elden gidiyor" olarak...
e bunların da modası geçince devreye o muhteşem türk dizileri giriyor. aralarında birkaç istisna var elbet lakin geneline bakıldığında halkı düşündürmekten çok tembelliğe, özentiliğe sürüklediği ortada.