bugün

ezan okunurken bacak bacak üzerine atmıyorum.
bir de motosiklete binerken besmele çekerim asfasga.
göt'e göt demek.malumunuz, dilsiz şeytanlardan olmamak ve yanlışın karşısında doğruyu söylemek farz.
Amuda kalkarak yaparım.

Birde şu var.

görsel
Allah'a inanıyor olmam. Allah'a inanmam yazacaktım mesela aynı anlama gelir ama "ma"nın olumsuzluk eki de ifade ettiğini düşünerek risk almadım. halbuki allahım inandığımı biliyor.

bir de "Bismillahirrahmanirrahim"i tam yazarım. yazarım bir de üstüne tam yazarım. bismillah diye kısa kesmem.
" her şeyde bir hayır var " a inanırım.

" kimsenin ahının kimsede kalmaması " na da inanırım.
allah korkum , fakat ibadet ve ahlak anlayışım çok değişken.
Bazı geceler uykuyla uyanıklık arasında, bazı geceler rüyamda birtakım varlıklarla uğraşıyorum. Bu ara biraz daha arttı diyebilirim.
Kendime gelmem biraz zaman alıyor tabi hâl böyle olunca.
Kendime geldiğimde korkudan ödüm kopmuş bir şekilde dua etmeye başlıyorum. Yoksa rahat uyuyamıyorum.
Sanırım dindar olduğum tek zaman dilimi de bu zamanlar oluyor. *
“Amin, inşallah” vb. gibi kelimeler kullanıyorum ama aslında ateistim.
Dürüst, güvenilir, merhametli ve yardımsever oluşum diyebilirim.
Haram yemiyorum.
Çoluk çocuğuma da yediremiyorum.
Gerisi allahın merhametine kalmış
çok sıkışınca cami tuvaletine giriyorum ve kurban eti yiyorum...
larisalisa nın da dediği gibi, inşallah maşallah gibi bazı ağız alışkanlığı dışında hiçbir özelliğim yok..
"inşallah", "maşallah" gibi kelimeler artık ait olduğumuz toplumda konuşulan geleneksel sözlere çevrildiği için siz de konuşurken söyleyebiliyorsunuz. bu kelimeler artık günlük hayatta kullanılan diğer kelimelerle aynı değere sahip. mesela "umarım başarırım" yerine "inşallah başarırım" demek gayet normal hal almış bulunmakta. her "inşallah, maşallah, vallahi, billahi" kelimelerini kullanan müslüman veya dindar olmaz. bu ve benzeri kelimeler araplardan bizim dilimize miras kalarak "saat, saniye, dakika, tıbb, tesadüf, hikaye ve b." gibi normal sözlere dönüştü.
Besmelesiz rakı içmem.
Arapça kırık meal biliyorum.
Ramazan pidesi.
Cenâze namazı (çıkış kapısına en yakın olan en arka ve en köşe saf) .
Ramazan çadırı.
benimkisi allah aşkına, inşallah, maşallah gibi kalıplaşmış sözlerdir.
Yatarken ezan okunduğunu duyunca kalkarım. Bir de rahmetinin gazabını aştığını iddia eden kansız fanilere (tekrar ediyorum fanilere - yanlış anlaşılmasın) çok pis saydırırım.
45 senedir 5 vakit namaz kılarım
48 senedir kesintisiz oruç tutarım
36 senedir tasavvuf erbabıyım. Günlük zikir derslerin var
içki içmemek,kumar oynamam,zina etmem,faiz yemem,kul hakkından sakınırım
35 senedir evliyim hanımıma bir fiske vurmuş adam değilim
Şeriatten başka hiçbir nizamı tanımam saygıda duymam.
Dede yine bizi yiyor. Diğer söylediği ibadetlerine lafım yok: Yapıyorum, diyorsa yapıyordur; ancak zina muhabbetinde kendisinin açık beyanatları olduğunu hatırlıyorum. Bir de Tayyipist olmasa dadından yenmez. Bir düşündüm de, dede benden uzak olsun :-).
hayatımda zina olmadı, tek kadını sevdim ve 18 yaşında evlenme teklif ettim. şükür mutlu bir evliliğim var.
namazıma riayet ederim,
kendi zararıma bile olsa adil davranırım,
hayvanları büyük bir emanet olarak değerlendirir, kış aylarında dağdaki hayvanlar için bile yerine göre yemleme yaparım,
gördüğüm yahut yaşadığım her kötülüğe müdahil olurum, insanları eleştirmektense eleştirilecek taraflarını gider düzeltmeye çalışırım.
Uzun süredir olmayan özellik. Sadece iyi ve kötünün, doğru ve yanlışın ayrımını ciddiyetle yapıyorum.
bir yere oturur,kalkarken '' allahh allaahh '' naraları atmak. su içtikten sonra '' çok şükür'' demek bu kadar.