bugün

#Sağlık tabiyki.
Ama sonrasında kararsızım kızım benim için önemli onun kızıda onun için. bizi biz yapan evlatlarımız hepsi olsun biri eksik olsa tamamlanamayız çünki.
En değerli ve ilk şey sağlıklı olmak ve nefes alabilmektir. Çünkü bu olmaz ise hiçbir şeyin anlamı yok.Bunun dışında bir diğer önemli şey ise sevdiklerinle beraber olabilmek ve anın kıymetini bilmektir.
Mutluluktur benim için ama öyle anlık değil bir ömür sürecek bir mutluluk.
gelecek için beslediğimiz ümittir.
insaniyettir.
sevgidir. sonsuza kadar sürecek olan saf sevgi.
Stresten uzak durabilme yetisi.
Ailedir. daha büyüğü, mensup olduğun millettir.

Şartlar ne kadar kötü olursa olsun, insan kendini mensup olduğu, birlikte doğup büyüdüğü, aynı dili konuştuğu, aynı kültürü paylaştığı insanlarla mutlu hisseder. Yalnızca Bu insanlarla birlikte sağlıklı bir yaşam sürebilir.

Internet, sosyal medya ve sürekli olarak zihinlere pompalanan küreselcilik, bu "millete" duyulan aidiyet duygusunu ne kadar törpülese de, hiçbir vakit tamamen silemez.
sağlık ve ailedir. bu ikisi yerinde olsa çok şeyler başarırdım diyen ve diyebilecek çok insan vardır diye düşünüyorum. onun için kıymet bilmenin, sevmek ve sevilmeyi bilmenin çok faydası var. buraya yazıyorum öğüt gibi düşünmeyin. bunları en çokta kendime söylüyorum aslında. kendi kulağıma küpe olmasını istiyorum bir anlamda.
takva yani allah korkusu.
Kutsal Roma imparatorluğudur ve ondan bize geriye kalan miraslardır.
zaman makinesi.
Biz erkekler için yarrohanıdır.
şanstır. şans herkesi ve her şeyi siker.
Paradır. Zamanı bile durdurur.
Zaman kafa atar zaman.
Zamandır.

Ve en önemlisi kimin için harcadığınızdır.
Sevdiklerim.
Din
Namus
Irz
Çocuklar
Para. Paranin tek satin alamayacagi sey ejderhadir. Ondan haric her seyi para cozer.
meme dedin mi orda bi durcan. meme lan bu meme.
(bkz: meme)
en değerli şey insandır. uzunca felsefe yapmaya gerek yok, felsefe yaparsan subjektif olacak yada saçmalığa kaçması an meselesi olacak. en değerli şey insandır.
Herşey sıkıcıdır herşey değersizdir. Bi an için ulaşılmazken değerli gibi görünür.
at bence. çünkü hepimiz atız.