bugün

yolu türkiye'de fenerbahçe'ye düşmüş ancak hayal kırıklığı yaşatmış ünlü bulgar golcü. 1994 dünya kupasında bulgar milli takımı ile yarı final oynamıştır. oynadığı kulüpler arasında şu takımlar vardır.
(bkz: deportivo la coruna)
(bkz: porto)
(bkz: bayern munchen)
fenerbahçe'de oynadığı dönemde 3+1 yabancı oyuncu oynatma kuralına kurban giden futbolcu.
amerika 94'ten sonra bir ara ünlü olan, fenerbahçe'ye gelen fakat çeşitli sebeplerden ötürü bir numarası görülemeyen bulgar forvet. Kendisinden daha sonraları bir haber alınamamıştır. O dönemlerde Beşiktaş'a gelip bir süre oynayan fakat kendisi gibi sonraları ne halt ettiğinden bilgi alınamayan vatandaşı için (bkz: yankov)
fenerbahçenin futbolcu öğütme makinası olduğunun bir kanıtı daha olmuştur.
çirkin kral dediğim bulgar oyuncusu. daltonlardaki alver sanmışlığım vardır.
1993 yılında dünya kupası grup eleme maçında paris'te oynanan deplasmanda fransa karşısında oynayan bulgaristan'ı son saniyelerde 3-2 öne geçirmesiyle amerika'da düzenlenen 1994 dünya futbol şampiyonasına gitmelerini sağlamıştır. bu maçta fransa berabere kalsaydı bulgaristan'ın yerine fransa dünya kupasının yolunu tutacaktı.
bulgaristan'in yetistirdigi en iyi futbolculardan biri.
bir dönemin ünlü bulgar oyuncularından stoichkov'la beraber milli takımda başarılı oyunculardandır.
Fenerin old traford stadyumunda yazdığı destanın kahramanlarındandır. Boliç'e yarı sahadan çok güzel bir ara pas atmış ve tarihin mimarlarından olmuştur.
süper bir isme sahip futbolcu. beynimde hep yankılanır bu isim. kıyak futbolcuydu.
94'teki dünya kupasında üçüncü olan bulgaristan milli takımının elemelerdeki son maçı olan fransa maçını kazanmasını sağlayan golcü.hayal edin:son maç ,kazanmanız gerek yoksa rakibiniz şampiyonaya gidecek.rakibiniz maçın daha başında öne geçiyor.ilk yarı son dakikada emil 1-1 yapıyor.ikinci yarı belki dersiniz ama atağınız yok ve 90+3te emil 2-1 yapıyor.sanki türkiye gitmiş gibi sevinmiştim,belki de fransa'yı sevmememden.hatta fb'ye geldi diye taklalar attım ama fb kullanamadı.bi daha da hiç bir yerde dikiş tutturamadı.
kornerden attığı gollerle aklımda kalmış , fenerbahçeme gelen kalifiye topçulardan biridir.
fenerbahçeye uche ile aynı dönemde, daniel amokachinin yerine alınmış bulgar forvet..

bir trabzon maçı vardı ki unutulmazlrdandır.. 4-3 trabzon feneri yener..
ikinci yarı oyuna giren kostadinov 2 gol atarak takımı 4-1 den 4-3e taşır.. şayet maç 19 dakika daha uzasa fener 5-4 alacaktır maçı o derece hızlanmıştır oyunu vs..

maç bitimi ali şen e uzatılan mikrofonda ali şen şöyle der..
maçın yenilgisinden tek sorumlu kişi benim..
ilk yarı sonunda soyunma odasına indiğimde hocaya emil i oyuna al diyecektim ama unuttum hoca da dakka 60ta onu oyuna alınca yenildik..

oynadımı iyi oynuyordu, şimdi ne iş yapar bilmem.
manchester united'ın evinde 40 yıllık yenilmeme rekorunu bitiren boliç'in golünün asistini yapan futbolcudur.
1994 dünya kupasında, bulgaristan' ın italya' ya 2-1 yenildiği maçta, hakemin vermediği net penaltının en yakın tanığıydı. bayern münih' ten sonra yolu fenerbahçe' ye düştü ancak denizlispor ile oynanan maçlar dışında kendini pek gösteremedi.
manchester united'ı yendiğimiz maçta kendisini göstermiş olan eski bulgar futbolcu.
galatasaray'ın son transferlerinden sonra , fenerbahçe'li bir arkadaşın tüm ezikliğiyle " bizde r.carlos , anelka , ortega vardı siz hangi yıldızı transfer ettiniz hagi'den başka . popescu'ya yıldız diyosanız kostadinov galaksi" yorumundan sonra google dan tanıma fırsatı bulduğum futbolcu. galaksi *