bugün

kalemlerin üstüne de aynı sloganı yazmış ösym. ironiyi kes.
(bkz: bu sefer güldürdü)
defalarca sınavlarında usulsüzlük yapılan ösym'nin götümüzle gülmemize neden olan sloganıdır.
Önceden çaldığınız emekler, kursağınıza takıldı da yutkunamıyor musunuz ?
televizyonlara "kamu spotu" olarak dönen slogan.

Helal olsun demek lazım. Öyle güzel reklam çekmişler ki insan duygusallaşıyor valla. Niye? Aynı şeyleri biz de yaşadık.

Neyse siktir edin onu bunu. ÖSYM kadar dandik, adi ve kurnaz başka bir kurum yoktur. 4-5 senedir ÖSYM üzerinde oynana oyunlar meyvesini vermiş, kadrolar doldurulmuş ve şimdi kamu üzerinde kpss kopya olayları adı altında yapılan rezaletin üzeri örtülmeye çalışılmaktadır.

Hepimizin bildiği üzere ÖSYM son yıllarda iki büyük skandalla kendinden söz ettirmiştir. Birincisi 2010 KPSS skandalı ve diğeri arkasından gelen ygs şifre skandalı.

Aranızda bu olaylarda "kopya" gören var mı? Ancak yandaş medya ve hükümetin büyük desteği ile olaylar kopya olayı olarak gösterilmiş, yıllardır bu sınavlarda kopya çeken bir kaç kişi göz altına alınmış ve olay kapatılmıştır. Oysa ki olay soruların ve cevapların cemaat mensuplarına dağıtılması olayı idi. Ardından ne oldu ona bakalım. Sınavlarda müthiş güvenlik önlemleri adı altında saçmalıklar sunuldu. Kalem bile dağıtıldı öğrencilere. Bu olayın da arkasına bakarsanız dağıtılan kalemlerin muhafazakar kesme yakın olan firmalardan alındığını görürsünüz. Yani sırf kendi yandaşları para kazansın diyerek yapılmış bir güvenlik önlemidir bu.

Ardından ygs şifre olayı. Kopya var mı? Yok. Şifre kabul edildi ama bir tane adam çıkıp da niye şifre koyulduğunu açıklamadı. Var mı neden şifre konulduğunu açıklayacak. Çok basit soru dağıtmak yerine bir kombinasyon sunmak çok daha kolaydı. Önlemler artsa da eğer ki yandaşlara cevaplar verilmek isteniyorsa illa ki bir çözüm bulunur.

Şimdi ne yapıyor ÖSYM. imajını düzeltmeye çalışıyor. ve başarılılar. Bam telinden yakalamışlar insanları. reklam işinde de yandaşlarına ettiğin yardım kadar başarılısın.
ösym'nin kamu spotudur. trt haber'de görülmüştür.
ygs 2013'te dağıtılan kalemlerin üzerinde yazılı olan slogan.
başında bademin buluğunduğu ve türlü kopya skandallarıyla diğer bademlere cevapların yollandığı bir kurumun sikimsonik sözü.
samimiyetsiz slogan. emeğiniz zerre umrumuzda değil yazsalar daha gerçekçiydi.
(bkz: he komikmis) gulsem mi aglasam mi bilemedim.
he amk he
emeğimin karşılığını alamadığım ileride de alamayacağım sınav. emanet falan etmiyorum sizin gibi haydutlara emeğimi. size o verdiğiniz kalemler emanet edilmez yaltakçılar sizi.
ateşe yaklaştırınca altında "şifreyi bilenler ise baştacımızdır" gizli yazısı görünen kalemdeki iğrenç yalandır.
yılın en başarılı trollerinden biridir.
(bkz: götünüz götümüzdür)
benimkini gönül rahatlığı ile emanet ediyorum onlara.
(bkz: zikilcek dötün davası olmaz)
ösym sloganıdır. her sınavda olduğu gibi bu sınavda da acaba sınavlarla ilgili bir şaibe olur mu tereddütüyle sınava girdim. ama o da ne ösym "emeğiniz emanetimizdir" demiş. aydınlandım, bir rahatlama geldi. huzur içinde emeğimin karşılığını aldım. teşekkürler ösym, çok yaşa sen.
sınavın ortasında ösym'nin verdiği kalemin üzerinde görünce gülümseten slogandır. hayır, yani az önce girişte "biz emanet falan kabul etmiyoruz arkadaşım. sahip çıkamayız, kaybolur." falan deyip anahtarı almıyordun; içeri girince emeklerimizi mi koruyacaksın! (bkz: yarası olan gocunur)
sabah sabah akla sözlüğü getiren slogandır. "ulan bunun başlığını açayım bari gidince" dersiniz, sonra sınav size bir girer, önünüzü göremezsiniz.
dalga geçer gibi ortaya atılmış olan laftır. 1 milyon 800 bin insanın görünce küfretriğini düşünüyorum. şahsen ben görür görmez 'siktir len ayyaş' dedim. aslında hepimizin yapması gereken buydu.
Emek dedigi 15 bin dolardır. Kolay mi parayi denklestirmek.
Bunca insanın emeğine girip de inkar politikası güden kafaların; bastırma ve yansıtma duygusunun eseridir.
Şu dakikadan sonra size kim inadır Allah'ınızı severseniz?
Emeğiniz oyuncağımızdır şeklinde değiştirildiği takdirde daha gerçekçi olacak slogandır.
emeğiniz emanetimizdir, lakin emanete hıyanet etmeyeceğimize söz vermiyoruz.