bugün

entry'ler (307)

clixsense

bir kere "ptc" siteleri arasında en güvenilir, ödeme konusunda bu zamana kadar hiç sıkıntı yaşatmayan ve yer yer keyif alınan bir nevi internet işçiliği yaptığınız sitedir. sistem çok basit; anket şirketlerinin, reklamların, sponsorların menfaati doğrultusunda anket yaparak, görevler yaparak, teklifleri değerlendirerek, oyunlar oynayarak hatta bonuslar ve yarışmalar ile para kazanılan bir platform. sürüyle türk üyesi var. doların yükseldiği bu dönemler de tekrar kendisi ile haşır neşir olduğum ilk göz ağrım. her işin zorluğu var derler ya, evet bu işin de zorlukları var ama taş da taşımıyorsunuz sonuçta. bu siteden kazanılmaz diyenlerin olası özellikleri lisan zayıflığı (hâlbuki içerikler türkçe, tasklar hariç), ön yargı, maymun iştahlılık veya sabırsız, dirayetsiz biri ki, zaten böyle biriyseniz size göre hiç degil bunu bir kere belirteyim. öte yandan buradan kazanırsınız ama aylık maks. 50 dolar kasarsın öyle ayda 250 dolar kazanamazsın diyenlere de kulak asmayın. ha aylık 50 dolar kazanmak isterseniz sadece günde 15-20 dakikanızı ayırıp, anket çözersiniz, bu da işin güzel tarafı baktığınız da. ben buradan nasıl maksimum verim alınır onu anlatacağım.
1- tasks (görevler)
efendim burası ganimetin olduğu kısım. nedir bunlar; video izleyerek yapılan görevler , ürünleri araştırıp kare içine alma, resimde ki ürünün markasını, rengini, cismini bilgileri kutucuklara girme gibi gibi bir sürü anlamlı anlamsız görevler bütünü diyebilirim. bu görevler 0.01-0.03-0.05-0.07-0.10 dolar bandında olur. verdiği para çok azdır anketlere gore ama belli bir aşamaya gelindiğinde ankete ayırdığınız zamanla ve sürekli olmasıyla katma değeri çok daha fazladır. leveller de 0-1-2-3-4 diye gider. level kasmak çok önemli, kolay level atlanmıyor, en az yüzde 75 doğruluk oranı ile aşağı yukarı 100 tane çözmemiz gerekiyor. başlar da dikkatli yapın, yanlış yapmamaya gayret edin. zaten belli bir aşamadan sonra hızlandıkça 1-2 dakika da bitiriveriyorsunuz. Bu tasklardan günde 500 belki 1000 tane oluyor. bende ki mevcut tasklardan bir önizleme için;
https://i.hizliresim.com/oVLMY7.png
şimdi bunlardan kabaca bir hesap yapalım, başlar da olan o acemiliği attınız, eliniz baya ısındı, internetten task isimlerini araştırdınız, doğruluk oranınızı arşa çıkardınız, artık taskları daha açmadan ne yapacağımızı ezberlemiş, internet köylüsü değilseniz belli bir yerden sonra robotik bir seviye de görevleri 2-3 dakikada bir bitiriyosunuz. e şöyle ki günde 2-3 saatinizi tasklara ayırdınız ve 150 tane gömdünüz, en kötü ihtimalle günlük kazancınız 4.5 dolar olacaktır. bu rakam 5-6 da olabilir. aylık kazancınız 135 dolar sadece tasklardan. Bu kazanç en kötü ihtimalle hesapladığım için ayıracağınız vakte, task değerlerine, el hızına ve göstereceğiniz dirayete çok bakar bu miktar 150-250 dolar bandına çok rahat çekilebilir. Hele hele eğer bir androidseniz bu miktar arşa çıkarabilir. günün androidleri için;
https://i.hizliresim.com/r1qbMN.png
liste de türkler eksik olmaz genelde. Haftalık androidler için;
https://i.hizliresim.com/k62PvA.png
Daha buna anketlerden ve offers kısmından gelecek olan para var, gerisini sen düşün. ha ben bu kadar uğraşmam amele gibi diyorsan git inşaatta amelelik yap ama birilerin altında ezilerek, bütün günün beyinini kullanmadan malak gibi çalışırsın, belki daha çok kazanırsın daha az kazanırsın bilemem ama kimse 3-4 saat için evinde çalışarak sana aylık 200 dolar vermez, hiç bir iş kolay değil. sabır ve dirayet çok önemlidir burada. ev geçinderemezsin belki bu parayla ama belli bir sınırdaysan yaşadığını hissetirecek kadar kazandırır. e bir üç saatte baska birşeyle ugraşırsın elin armut toplamıyor ya.

2-anketler (surveys)
burada çok temel bilgiler vermeyeceğim, bunlar zaten yazılmış, çizilmiş hepsi. ben dikkat edilmesi gereken yerleri anlatacağım. öncelikle sitenin genel anket profili ve anket şirketlerinin ayrı ayrı anket profilleri oluyor. burada verilen bilgilerin hepsinin birebir tutarlı olması birinci şart. Mesela yıllık geliriniz bir yerde 100.000 dolar iken bir yerde aylık 2.000 dolar kazanıyorum demeniz, sitenin anket profilinin de girilen çocukların yaşı ile anket şirketlerininkin de girilen yaş (gün-ay-yıl) değerlerinin aynı olmaması gibi durumlar olursa anket şirketlerinin kara listesine girer ve bir daha cok zor anket alırsınız. Buna oldukça önem gösterin. Mesela bir adet falanca marka-model arabanız var, bütün anketlerde aynı model ve markayı girin bu tarz şeylere anket şirketleri çok dikkat ediyor. bir başka detay kesinlikle siz ve bir yakınınız pazarlama, reklam, insan kaynakları departmanların da çalışmıyor. size ait ozel bir şirket veya yoneticisi olduğunuz bir özel veya kamu şirketi veya kamu da tam zamanlı çalışan memur hatta c level bir yönetici olun hiç farketmez. 18 yaşın altında 2 çocuğu, 18 yaş üstünde 1 çocuğu olan bir tüketim manyağı iş kadını olun veya 28 yaşında karısı yeni hamile olan bir baba adayı olun veya 24 yaşında baba parası yiyen (kız-erkek farketmez) sürekli oyun oyanayan, abur cubur tüketen özel üniversiteli bir öğrenci olun. seçim tamamen size ait. çünkü moda, mücevher, araba(sık gelir), ev ,sigorta, banka, cips, kola, bebek bezi , video oyunları ile ilgili anketler ile tamamen örtüşür ve anket sıklığını artırır. işin özünü anladınız siz. onun dışında tuzak anket soruları oluyor. mesela "hayatınız da hiç sağ birini gördünüz mü?" diye bir soru gelirse çevrim hatası diye düşünüp sakın ola sayı değeri olan şıkkı seçmeyin. aksi halde anket şirketi kalite puanınızı düşürüyor. bu tarz anlamsız sorulara "bu soruyu geçmek istiyorum" "bilmiyorum" gibi cevaplar vermelisiniz, bunlar yoksa bile 0 şıkkı seçilmeli.
3- teklifler (offers)
burada 8-9 tane markanın ayrı ayrı 5-10 dakikalık mini anket routerları, uygulama indirme, oyun oynama, şu siteden alışveriş yap gibi teklifleri olur ve bu şartları yerine getirirseniz "clixcents" kazanırsınız. 50 clixcents= 0.5 dolar. burada günde bir iki defa anket routerlarını girin, birkaç anket düşerse 1-2 dolar buradan kasabilirsin. öte yandan diğer uygulama ve oyun teklifleri kazanç-zaman açısından uygun olanları da değerlendirin. çok fazla zamanınızı harcayan ve şu siteden şunu al gibi tekliflere bulaşmayın, görmezden gelin.
4- ödemeler
ödemeler ile ilgili aklınızda bir tutam şüphe olmasın. ptc siteleri arasında açık ara en guveniliri bu konuda. ben bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım. zaten sitenin forum kısmında sorunsuzca ödemesini almış yüzlerce screenshot görebilirsiniz. ödemeyi alacağınız tek hesap kesinlikle payoneer olmalı. Diğerleri çok uğraştır, özellikle skrill. neyse ödemenizi clixsence den payoneer a alıyoruz. işlem süresi 3-5 gün arası değişir. 2 günde bile alan oluyor. ben genelde 3. veya 4. iş günü ödememi aldım. 5. güne ve daha sonrasına sarkması için haftasonunun araya girmesi, anerikan ulusal bayramları, şirket içi zorunlu aksaklıklar olması gerekir. mesela geçenler de clixsense colarado şirketine yakın bir yerde hortumun çıkmasıyla beraber elektrikler gün boyu kesik kalmıştı.
paranızı payoneer a çektiniz. daha sonra parayı türk bankalarına aktarmak kalıyor. bu işin en kolay tarafı. paranız hesabınıza eft saatleri içinde ise aynı gün, değilse ertesi gün yatar. payoneer dan hesabınıza para aktarma bedeli 2 dolardır ve en az 50 dolar çekebilirsiniz yani clixsense den payoneer a para çekerken en az 52 dolar çekmelisiniz. en önemlisi de banka hesap bilgileriniz ile payoneer hesap bilgileriniz tutarlı olmalı, özellikle isim soyisim kısmı, sakın ola size ait olan bir başka hesaba çekim yapmayın. yoksa kimliğinizi önlü arkalı resmini göndermenizi istiyorlar, daha sonra onaylanıyor. bu işlem de çok uzun sürüyor. akbankı önermiyorum gecen sene 200 tl para hesabıma yatarken 40 tl kesinti yapmışlardı. şu an da düzeldi mi bu durum bilemem ama ziraat ve kuveyt türk de çok minik bir kesinti oluyor, neredeyse olmuyor.

son olarak sitenin türkçe forum kısmı bulunuyor. daha fazla detayı oradan elde edebilirsiniz. referans olayına gelince, sitenin account details kısmında size ait bir referans linki bulunur. bu referans linki ile üye olanların kazancının ilk etapta yuzde 20 si referans üyenin bakiyesinden eksilmeksizin sizin olur. belli seviyelere ulaşıldığın da bu miktar yüzde 25, yüzde 30 diye artar. bazıları buna tepki göstererek, referanssız direk kayıt oluyor ve benim hiç anlamadığım bir durum bu. elin rusları, ukraynalıları, filipinlileri birbirinin referans linkinden üye olarak kolektif kazanç sağlarken biz de bazıları direk kayıt olmayı seçiyor. bende zamanın da bir referans linkten kayıt olmuştum. sizde isterseniz bu linkten; https://www.clixsense.com/?13813331 kayıt olun. beraber kazanalım. bir nevi sponsorunuz olmuş oluyorum. site içinden istediğiniz zaman mesaj atabilirsiniz. yardımcı olurum. esen kalın.

nba playoffs 2018

başlayalı 2 gün olmuştur ve anlaşılan sözlükte kimsenin ilgisini çekmemiştir. Kısaca eşleşmeler şöyle;

doğu konferansı;

toronto raptors - washingtom wizards
cleveland cavaliers - indiana pacers
boston celtics - milwaukee bucks
philadelphia sixers - miami heat

batı konferansı;

houston rockets - minnesota timberwolves
golden state warriors - san antonio spurs
portland trailblazers - new orleans pelicans
oklahama city thunders - utah jazz

kısaca; wizars, jazz, pacers, heat, timberwolves, spurs, pelicans, bucks'ı çok konuşacak birşeyi yoktur playoff nebzinde, birçoğu güzel bir sezon geçirmesine karşın bir playoff takımı olarak yeterli donanım da değildir.

toronto raptors;

aslında raptors da kesinlikle playoff takımı sayılmaz lakin bu sene oyunların da değiştirdikleri çok radikal durumlar var. özetle 80 basketbolu oynamaktan vazgeçip, modern basketbola ayak uydurmuş bir yapıları var, zaten doğu birincsi ve nba ikincisi olarak sezonu tamamladılar. bu oyunlarını devam ettirirse ve derozan-lowry iklisi geçen senelerde olduğu gibi çuvallamazsa doğu birinciliğinin en büyük adayıdır.

cleveland cavaliers;

cleveland ile söylenecek çok şey var fakat en önemlisi normal sezonun başından sonuna kadar en büyük problem defans yapamamalarıydı ve birçok insan bu takım playoff takımıdır, götü başı toplar demesine rağmen ilk maçta gördük ki hiçbir gelişme yok. cleveland normal şartlarda hiç şans verilesi değildir eğer lebron james birşeyler yapmazsa.

boston celtics;

bu sezon, bir dönem türkiye süper lig de beşiktaşın yaşadığı sakatlık lanetini ağır bir şekilde yaşamış ve bir dönem açık ara zirvedeyken, torontonun arkasına düşmüştür. kyrie irving, marcus smart gibi çok önemli iki oyuncusunda yoksundur. hatta bir ara playoff için doğu finali kesin gözlüyle bakılırken, şimdi hiçbir insan şans vermez oldu. kesinlikle yabana atılacak bir takım değildir. sokaktan 5 tane adam toplasan bile playoff yaptıracak bir adet brad stevens'a sahipler.

philadelphia sixers;

tecrübe bakımından playoff un en zayıf takımıdır. playoff yaklaşırken kadrolorına iki önemli veteran kattılar. marco belinelli, ersan ilyasova. modern basketbolun gerektirdiği oyun yapısı ve tecrübeye sahip bu iki yan parça sixers için çok önemlidir. gençlik ateşiyle beraber ben simmons ve döneceğini varsayarak joel embiid yabana atılmaz.

houston rockets;

d'antoni nin mağara adamı basketbolu olarak tanımladığı, izolasyon temelli oyun yapılarını modern basketbola başarılı şekilde uydurmuş bir takım. james harden gibi yılın mvp mutlak favorisi gösterilen ve chris paul gibi kontrol manyağı, top yönlendirici ile playoff un mutlak favorisidir.

golden state warriors;

takımın herşeyi üstüne kurulu olan stephen curry playofflar da oynayamıyor. buna rağmen kevin durant, klay thompson ve draymond green ile hala favori durumundalar. ilk turda spurs karşısında hata yapmadan evelerinde ki 2 maçı da kazandılar. bir terslik olmazsa houston'ın karşısında batı finali oynamaları mutlaktır.

portland trailblazers;

portland mccollum ve lillard önderliğinde hiçbir zaman iyi bir savunma takımı olmadı. belki de ligin en iyi hücum eden takımlarından biri. bu sene ki tek fark normal sezon da onlardan vasata yaklaşmaları bile yeter denirken, nurkic etrafında vasat üstü iyi bir savunma takımı olmayı başardılar. bu sayede playoff un en korkutucu takım ünvanına sahip.

oklaham city thunders;

bu sene ''big three'' etiketi altında paul george ve carmelo antohny, westbrook etrafına monte edildi ve sallantılı bir sezonun ardından batıyı dördüncü tamamladılar. belki playoff un en süpriz yapma ihtimali olan takım, üzerilerinde ki ''loser'' etiketini kaldırmak isteyeceklerdir. westbrook gibi durant'in takımdan ayrılamsının etkisinde kalan, muzzam bir patlayıcı güce ve antohny gibi loser lığı ile nam salmış bir oyuncunun yanında normal sezonu iyi geçirmiş formda bir paul george ile korkulması gereken bir takımdır.
loser dan konu açılmışken çok başarılı bir video vardır. izlenesidir;
https://www.youtube.com/watch?v=J8liBCe3jbc

edit; stephen curry 3 hafta sonra dönebilme ihtimali konuşuluyor.

05 15 sözlükte olan 90 kişi organize olabilir mi

05 15'te de içne şu mereti.

gecenin şarkısı

Lykke Li - Follow Rivers

http://www.youtube.com/watch?v=vZYbEL06lEU

geç boşalan erkek

alkollü iken seks yapmaya çalışan erkektir.

nestor fernando muslera micol

galatasaray taraftarı kadar oç bir taraftar olamaz, beyinsiz embesiller sizi.. muslera gibi adam gibi adam bir oyuncuyu bile çileden çıkarttılar.

lady gaga nın istanbul da soyunması

sonuçta bir izzet altınmeşe değil.

burak yılmaz ın 2014 yılı itibariyle değeri

beleş....

köy takımı ile berabere kalan avrupa fatihi

sıçmışlar ağlayanları yok.

ab nin zorunlu din dersini kaldırın demesi

din özgürlüğünün olmadığı bir ülkede bunun olması imkansız.

yaran cevaplar

efsanelerden bir tane.

- kaç yaşındasın?
+ muş

işsiz gezen adamın bahanesi

- kendime göre iş bulamıyorum.

şivesi en güzel olan ilimiz

muğladır, özellikle marmaris, datça tarafı.* *

messiyi hala en iyi olarak gören insan

robben'i izlememiştir.

burak yılmaz yazar olsa alacağı nick

burak yılar.

16 eylül 2014 medyaya spam darbesi

internet kullanıcılarının bir çoğunu sinir eden bu duruma karşı verilen tepki son derece doğru bir harekettir, bravo google.

dubstep

meg@dia - monster şarkısına yapılmış dotexe dubstep remixini herkes bilir. birde bu şarkının kicks n licks'in yapmış olduğu bir remixi vardır. gayette hoştur efendim. http://www.youtube.com/watch?v=pPX8lgW1qsY&hd=1&hd=1

futbol camiasında düzgün yorumcunun olmaması

kısmen doğru tespittir. ntvspor yorumcuları yinede kötünün iyisidir efenim.

benim hala umudum var

öyle çok dizikolik birisi olmamama rağmen, beni her pazartesi gününü iple çekmemi sağlayan şimdilik güzel dizi. bir dizide karakterler bu kadar mı rolüne cuk diye oturur. esas kız, esas oğlan, üvey baba, üvey kardeşler, asude, hatta ve hatta esas kızın üvey abisinin kahvehanesinde çalışan çocuk, kısacası hepsi. beni de diziye ilk olarak bağlayan en önemli etmen budur. tabi ki oyunculukların da hakkını vermek gerekir, özellikle (bkz: şükrü özyılmaz). dizinin konusu hoşunuza gitmese bile gizem karaca için bile izlenir bu dizi. diziyi izlerken kızı gördüğünüzde yüzünüzde anlamsız bir tebessüm beliriyor. hani bazıları vardır, eli yüzü düzgün olsun televizyona çıktığı için çok güzel gibi gözükür, oysa ki gizem karca öyle mi, onu izlerken insanın kalbi sıkışıyor.

ayrıca diziye sonradan gelen rüzgar isimli ergende diziye ayrı bir renk kattı. başarıların devamını diliyoruz.

sscb nin almanlara karşı başarısının sır

en önemli avantajı soğuktur. almanlar o soğuğa karşı sscb'e dayanamamıştır. sscb'nin başarısı değilde genelde almanların hatası üzerine sscb üstünlük kurmuştur. almanların kolektif olamaması ve uyguladıkları planların suya düşmesi, bunlar en önemli etkenlerdir.