bugün

hirsizliklar icinde en ayip olanidir. bilgin, kulturun ve zekan biseyi elde edemiyorsa kopleksli bir ruh hali ile yaparsin bunu. insan olmanin ve etik davranmanin otesinde kalmaktir ama nasilsa bunu yapan kendini savunuacak biseyler bulur. uzun uzun yazar da yazar. ben akilliyim, ben de bulurum falan filan..

ama bu on yasindayken ogrenilmesi gereken bisey degil mi benjamin?
(bkz: emek hirsizi)
(bkz: korsan)*
(bkz: korsanlasavasmasevis)**
emek hırsızının yaptığı iş. efendim insanlar at çalarlar, çanta çalarlar, araba çalarlar, korsan üründe çalmaktır ve yasalara aykırıdır. şimdi diyeceksiniz ki "korsan? emek?" efendim. korsan ürün satan insanlar emek hırsızlığı yapmaktadırlar. ben şimdi kalksam desem ki "türkler süryani katliamı yaptı" bana nobel verecekler mi? hayır. niye korsan ürün de ondan. kapiş?
şimdi malum konuya gelip de "ulan o entry benim aklıma da gelirdi" diyen yazarlara buradan sesleniyorum: hem ekşi de hem de uludağda haftanın en beğenilenlerine girecek kadar sağlam entryler geliyorsa aklına, niye yazmıyorsun a canım benim. başkasının mı yazmasını bekliyorsun. bak yazdılar, işte.
türkiye deki tüm forumlar bu icraatın uygulayıcılarıdır.
5 sene önce ofsayttan 2golü atan takıma kalkmayan bayrakların pazar gecesi emek hırsızı biri tarafından nedense kaldırılacağının tutması
bir ay boyunca kalınan mesailerin girişinin yapıldığı ekranın değişmesi ve yeni ekrana aktarılamadığı için o ay ki mesailerinin "yanması" olayıdır.

(bkz: hikaye gibi geliyor değil mi)
(bkz: ama gerçek!)
(bkz: artı değer)
(bkz: şifre)
(bkz: ekmek hırsızlığı)
gibi bir şeydir.
Yazılıdan sonra ben yaptım deyip kopya çektiği arkadaşına teşekkür etmeyendir.
sözlükler arası sıkça görülen durumdur. ekşisözlük' ten aynen copy paste yapan zihniyetin ürünüdür.
hangi akla hizmet ettiği bilinmemekle birlikte sikilesi göte sahiptir.
itüde yazdığım birçok giriyi başlığı dahi değiştirmeden buraya kopyala yapıştır etmek suretiyle taşıdıklarını gördükten sonra... yani benim girilerimi bile yaptıklarını gördükten sonra diyorum. ya bu insanlar ne kadar garipler. valla bak.

lan 2-3 satırlık bi şeyi de başkasından çalıyorsan hiç yaşama sen. kendine ait düşüncen yok mu senin? ayıp lan valla acınası.

her neyse .
(bkz: akit gazetesinden büyük sivas müjdesi) başlığı varken,
(bkz: sivas olaylarında kimsenin yanarak ölmemiş olması) başlığının açılması ve buna modların göz yumması. hatta...

neyse bu kadar yeter..

genç modlar rahatsız. *
çekememezlikten kaynaklnan bir başlığı başka bir başlık olarak açmak. konu aynı. ama çekemiyor arkadaş başka bi şekilde açıyor başlığı. modlar uyumayındır. ben çok defadır dile getirmişimdir. burda adam kayırma ve rüşvet vardır. gün gelecek uludağ sözlük duraklama sonra gerileme devrine girecektir. osmanlının sonu gibi olmasın sonu.
son dönemlerde bakkalların hayatına son verilip yerlerine inşa edilen süper emek hırsızı marketler personellerine her işi yaptırmakla beraber ortalama 14 saat çalıştırıp iki haftada bir izin veriyorlar. emeğini sömürdükleri bu arkadaşlara karşılığında asgari ücret olan 701 milyon verir ve mesaiden sonra bir ırzına geçmediği kalır. kapitalist dünyanın acımasız gerçekleri diyebilirsiniz ama tezatlık şudur ki bu patronlar sanki islamiyette hak yemenin en büyük günahlardan biri olduğunu bilmez yada işine gelmezmiş gibi bulundukları her ortamda aşırı islamcı takılmayı asla ihmal etmezler. ama olsun onlar için önemli olan o dükkanda alkol ürünü bulundurmayıp günah işlememektir...
herkese renkli günler
(bkz: burak yılmaz)

kaynak: http://i.capsspot.com/s/5/6/175757.gif
SSKlı olarak işe alıp patronun çalışanının sigortasını girdi çıktı yaparak tüm haklarından ( Tazminat... )mahrum bırakması ya da sigortasını hiç işlememesidir emek hırsızlığı. . . Yazık garibim de sigortalı bir işim var diye sevinip dursun.
beğendim ama bu söylediğin emek hırsızlığı değil. sömürü işte.
Büyük günahtır. Evet.
Yapılan en büyük hırsızlıkların başında gelir.
ülkemizde hemen her yerde görülür.
görsel
(bkz: copy pastel resimler)
https://www.facebook.com/...2/posts/1509318015927104/

Videoda görülür
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar