bugün

elvan, niğde ve gagoz'un tatlarını pek ayırt edemiyorum 3'ü de aynı gibi.

karışık meyve aromalı gazozdur.
inanmazsak diye fotoğraf da atmış. Bazen insanlar gerçekten ince düşünceli olabiliyor.
ilkokulda simitle birlikte hiç bir şeye değişilmeyecek gazoz.
köyde akşam üzeri amcadan yalvar yakar ve tüm sevimlilikler yapılarak alınan harçlığın feda edilmesiyle alınan ve tadı damakta kalan muhteşem lezzet.
Bir zamanlar üretilen fakat şimdi piyasada bulunmayan portakallı gazoz markasıdır. Tadı Ülker'in sunny'yi almadan önceki sunny gazozların tadına benzemekteydi ve yanılmıyorsam Topkapı'da bulunan bir fabrikası da vardı. Oranın çatısında elvan yazısı hala durmasına rağmen, Sanırım şimdi fabrika atıl durumdadır.
buram buram çocukluğum kokan gazoz. ilkokul kantini, evimizin karşısındaki elvan fabrikası, mahalle maçlarından sonra ki bakkala koşuşturmam...
şu anda piyasada olsa ne çamlıca kalır, ne sprite.
Elvan gazozu, 1970'li yıllarda, gül ve limon aroması ile bütün Türkiye'de ün salan bir gazoz markasıdır. 1988 itibarıyla üretimi durdurulmuştur. iş adamı Kadir Has'ın yiğeninin adından esinlenerek Elvan adını alan bu gazoz Has gıda tarafından üretilmekteydi.

tr.wikipedia.org/wiki/Elvan_gazozu
çocukluktan beri şisesini, kapağını, tadını unutamadığımız müthiş içecek. Uludağ gazoz tekrar çıktı, elvan ı da bekliyoruz yine çıksa da içsek diye.
gazozların hasıdır-atasıdır. tarsus'taki koca fabrikasının harabe görüntüsü, her oradan geçişte insanın içini sızlatır.
eskilerden gelen bir gazoz markası.

bir dönem piyasada pek görülmedi.
son zamanlarda daha sık görülür oldu.

içimi sakindir, fazla asitli degildir.
şişe tasarımı eski zamanları çağrıştırdı bende.
denk geldikçe içilir.
nostaljik bir gazoz.

görsel
yaşı otuza yakın olanların hatırlayacakları, tadını damaklarında hissedebilecekleri kadar lezzetli olan gazozdur. antalyada bir girişimcinin bu lezzeti aynı isimle mi bilmiyorum, devam ettirdiğine dair bir yazıya rastlamıştım nette sanırım ama çok da emin değilim. içtiğim en lezzetli gazozdur vesselam. keşke bir kez daha içebilsek.
http://www.elvangazoz.com/

var sanırsam satışları.
3. tenefüslerde simitle süper giden, onyüzbinmilyon baloncuğu olmayan gazoz.
Eski müptelalar bilirler. Kantinden bir de simit alırdık yanına...