bugün

tadı damağımda gazoz.
Kesinlikle tadı hala aklımda kalan , beni çocuklukta yaptığımız gazozuna maçlara götüren limonumsu harika gazlı sıvı.
(bkz: çocukluğum)
ilkokulda simitle birlikte hiç bir şeye değişilmeyecek gazoz.
3. tenefüslerde simitle süper giden, onyüzbinmilyon baloncuğu olmayan gazoz.
türkiye de bir içecek efsanesi. "Elvan içelim bir Oh diyelim" sloganlı gazlı içecek.
(bkz: kochisarli elvan dalton)
çocukken adı garip gelirdi, "sprite içmek varken elvan ne be" derdim bazen.*

ama şimdi olsa başka gazoza değişmeyeceğim efsanevi tat.*
yerini zafer gazoz' un alabilecegini dusundugum gazoz markasi.
Şişesi efsanedir. Tadı da yabana atılmayacak düzeydeydi!
simitle uyumunun tadı hala damaklarımızdadır.
kişiyi alıp çocukluğuna götüren tadı şuanki hicbir gazozda alınamayan içecek. ayrıca çocukluk döneminde aşağı mahalle-yukarı mahalle futbol organizasyolarında üzerine iddiaya girilen şeydir
elvan gazoz ailelerin kızlarına o dönem elvan adını vermesine de sebep olmuş bir gazoz markasıdır. markanın o dönemki sahibi has'ların da kızının adıdır aynı zamanda.
çocukken oynana gazoz kapak oyununda, bu gazozun kapağı 10 gazoz kapak değerindeydi. *
Bir zamanlar üretilen fakat şimdi piyasada bulunmayan portakallı gazoz markasıdır. Tadı Ülker'in sunny'yi almadan önceki sunny gazozların tadına benzemekteydi ve yanılmıyorsam Topkapı'da bulunan bir fabrikası da vardı. Oranın çatısında elvan yazısı hala durmasına rağmen, Sanırım şimdi fabrika atıl durumdadır.
(bkz: elvan dalton)
çocukluktan beri şisesini, kapağını, tadını unutamadığımız müthiş içecek. Uludağ gazoz tekrar çıktı, elvan ı da bekliyoruz yine çıksa da içsek diye.
köyde akşam üzeri amcadan yalvar yakar ve tüm sevimlilikler yapılarak alınan harçlığın feda edilmesiyle alınan ve tadı damakta kalan muhteşem lezzet.
Elvan gazozu, 1970'li yıllarda, gül ve limon aroması ile bütün Türkiye'de ün salan bir gazoz markasıdır. 1988 itibarıyla üretimi durdurulmuştur. iş adamı Kadir Has'ın yiğeninin adından esinlenerek Elvan adını alan bu gazoz Has gıda tarafından üretilmekteydi.

tr.wikipedia.org/wiki/Elvan_gazozu
(bkz: hey gidi günler hey)
çok az reklam ve kampanya yapmasına rağmen bu kadar geniş kitlelerce özlem duyulan bir marka olması, elvan gazoz'Un ne kadar özgün olduğunu gösteriyor. ben ise, tadını, kokusunu bile hala anımsıyorum. o denli özledim.

(edit1: lan? elvan gazozunu bitiren kapitalist sermaye! buraya da mı dadandın lan? eksici seni.)
(edit2: yahu cidden neden eksiliyorsunuz arkadaşım? nedir sizin gazozlarla derdiniz ya. ahah. acayip)
yaşı otuza yakın olanların hatırlayacakları, tadını damaklarında hissedebilecekleri kadar lezzetli olan gazozdur. antalyada bir girişimcinin bu lezzeti aynı isimle mi bilmiyorum, devam ettirdiğine dair bir yazıya rastlamıştım nette sanırım ama çok da emin değilim. içtiğim en lezzetli gazozdur vesselam. keşke bir kez daha içebilsek.
biraz önce seksenler dizisinde görülmüştür.
saçma sapan köpüren gazozdur. babam ne zaman dövse beni amcam teselli etmek için elvan gazozu alırdı bana. o yüzden bende çok güzel bir anısı yoktur bu gazozun.
bir niğde gazozu değildir.