bugün

an itibari ile gerçekleştirdiğimiz hadise.
bu başlıkla mı gerçekleştirdik acaba diye düşündüren olay...
sidik yarışına girerek rakibi güçlendirmeye yarayan eylem.
"hevesimizi kırmayın arkadaşlar, biz de ekşiciler kadar üretken olabiliyoruz" demek isterken, ne hallere düştüğüm durumdur zannımca.
(bkz: utopya)
(bkz: turkiye nin en fazla baslik girilen sozlugu)
(bkz: ben 6 yaşımdan beri başlık açıyorum ulan)
(bkz: şimdi onlar düşünsün)
(bkz: swatika başlıklarını 100 metrenden tanımak) *
(bkz: biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu)
aslan gibi rekabet eden sözlükçüleri kutlayıp başlık açmaya devam etmelidir. sağdan soldan gelen çatlak seslerde, ya yarışa katılsın ya da kenardan izlesin.
sözlük lider sözlük olmalıdır.
o bunu hakediyor.
(bkz: ota boka başlık açmak)
sözlüğümüzün uzun zamandır gerçekleştirdiği iş. 1412-1006 gibi bir fark var şuan.

edit: imla.
amaç başlık açmaksa evet önde olabilir uludağ; fakat amaç yararlı başlık açmak ise biraz değerlendirmek lazım. kimin önde olduğu burun farkıyla belli olabilir. zira iki sözlükte de gayet saçma başlıklar açılabiliyor. *
normaldir. zira eksi sözlük yaklaşık 8 senelik tarihe sahiptir ve çoğu başlıklar açılmıştır. fakat uludag sözlük'ün bu bakımdan büyük eksikleri vardır. çok tanınmış bir obje, firma veya olayın uludag sözlükte başlığını bulamamanız olasıdır.
daha çok ekşi sözlüğün başlığa olan doygunluğundan kaynaklı olduğunu düşündüğüm durum. tabi buna rağmen burada uludağ sözlük'ün ve yazarlarının başarısını görmemek dingilliktir. afferin bize.
gereksiz girilen sidik yarışıdır. zira önemli olan fazla başlık olması değil, tanımların ve tespitlerin yerinde, düzgün bir türkçe ile açıklanabilmiş olmasıdır. ayrıca ekşi sözlüğün tarihini düşünürsek başlık sıkıntısı çekmedikleri de varsayılabilir.
(bkz: ben sana başlık açamazsın demedim)
(bkz: ekşi sözlük ten daha kalın sıçmak) *
(bkz: ekşi sözlükten daha fazla başlık açmak)
(bkz: türkçe imla kılavuzu)

ayrıca

(bkz: ekşi sözlükten daha fazla başlık sıçmak)
ekşi sözlük ile uludağ sözlüğün arasındaki farkı meydana getirmesi ve malesef bizim sözlükte bilinçli yazarların sayısının az olduğu kanısındayım. çünkü her akla gelen şeyin bir tarifi, bir açıklaması olduğunu düşünmüyorum. (bkz: bok) bunun bile açıklama gereksimi duyan yazarlar var ya. bizim sözlükte okumaktan çok yazarak önplâna çıkmak isteyen yazar arkadaşlar olduğu içindir.
(bkz: öyle başlık açmak ki ekşi sözlük bile bakakalmak)
aramaya inanmamakla beraber, sıklıkla aynı başlığın türevlerini de açabilmek yeteneklerimiz sayesinde gerçekleşen durum.
önemli olan çok başlık açmak değil kaliteli başlık açmaktır.
(bkz: ekşi sözlüğe takmak)