bugün

(bkz: Lahmacun) *
ruffles, doritos.
ekmeği kuru kuru yemek yerine zenginleştirip daha da lezzetli hale getirebileceğimiz malzemelerdir. genelde peynir, domates, biber vs tercih edilir. zengin mutfaklarda salam, zeytin ezmesi gibi malzemelerde konduğu olur.

birde oha dedirticek malzemeler vardır ekmek arasına koymak için. bunların başında lahmacun, çiğ börek ve pizza gelir**
(bkz: börek)
askerde yiyemediğim yanında verilen böreği, ekmeğin arasına koyarak yemiştim. gayet lezzetli oluyor.swh
(bkz: tantuni)
kesinlikle lavaştan çok daha lezzetli oluyor.
coğrafi kıstas gerektiren tümce. sadece türkiyeye özgü olduğunu düşündüğüm ekmek arası makarna, ekmek arası patates türü şeylerden dolayı bunu eklemek zorundayım. var bu adam. ekmek arası makarna yiyen bir güruh var bu ülkede.
tam boy salam ,
sucuk ,
kaşarr ,
gibi besin maddeleridir .
ekmek arasına koyulabilecek, koyulduğu taktirde kebaptan güzel tat verebilecek yiyeceklerdir.
peynir, domates gibi basit ama acıkınca herşeyden daha tatlı olan yiyecekler başı çekmektedir.
elbistanda somun ekmeğine lavaş dürülür. deneyin pişman olmazsınız. benim favorim mayonez her türlü.
anket iyi gidiyor.
doristos iyi gider, özellikle nacho....
halley * koyan adamı gördükten sonra istersen taş koy durumudur.
kaşar, pişmiş sosis, domates.
ufakken salça sürerdik süper olurdu domates her zaman favorim.
sucuk,kaşar,tereyağı.
canı tatlı isteyince toz şekeri ekmek arasına koyup yiyen ilk insan halam olur kendileri.

(bkz: ekmek arası toz şeker)
mayhoş acı olan salçayı sür,üstüne dere otu,maydonoz koy,kapat ekmeği,bir ısır(acıya alışkın olmayanların kafadan dumanlar çıkabilir),ayranını bir yudumla.işte hayat budur rafık.
minik turşu biberler var ya onlar da süper oluyo ama kulaktan duman efekti görebiliriz.
beyaz peynir. beyaz peynirli her şeyi yiyebilirim. aşığım beyaz peynire. kraliçem o benim.
rus salatası ile ton balığı yedim biraz önce çok da güzel oldu.
Eminönü'nde balık.
tavada ızgara yapılmış soğan, biber, domates ve tavuk mayanozle çırpılıp ekmeğin arasına yerleştirilir,isteğe göre ekmek tost makinesiyle ısıtılırsa kişi yemeden yanında yatılacak bir sandiviçe ulaşır.
muz... süper oluyor
Adana' da nohut yemiştim güzeldi. Sokaklarda satılıyor bayağı meşhur.
Ekmek arası kan.