bugün

can sıkıntısından yiyecek birşeyler arayan bünyelerin, ev halkna yönelttiği soru.
kişi aç değildir. can sıkıntısı kaynaklıdır.
(bkz: bu bir anket değildir)*
bu soru sonucunda değişik varyasyonlar oluşturulabilir evde ekmekten başka konacak bir şey yoksa ekmeğin arasına ekmek konulup yenilir...
yarım ekmek arası çeyrek ekmek konularak cevaplanabilecek soru cümlesidir. rejim yapanlar yarım ekmeğin arasına 1-2 dilim kepekli ekmek koyarak rejime devam etmelidirler.
(bkz: anket koy baba bol olsun)
(bkz: kavurma)
(bkz: helva)
ekmekleri ve de ekmeğin içine koyacak malzemesi bol olan bireyin etrafındakilere sorabileceği soru.
(bkz: zeytin)
(bkz: ekmek arası uyuşturucu)
(bkz: uyuşturucu dışında herşey koyulabilir)
(bkz: sozlukte 10 günde sandviç yapmak)
(bkz: makarna)*
(bkz: sandvic yaparken taze domates kullanimi)
taze ekmek arası bayat ekmek
aile büyüklerinin bizim zamanımızda die başlayan kıssalarından bu güne kadar kati surette bir hisse çıkarmak niyeti taşımama rağmen hafızamda yer etmiş bir kıssanın buraya cuk oturacağını nerden bilebilirdim. dedemgil köydeyken somun ekmek ilk çıktığı zamanlarda yufka arasına dürmek suretiyle tüketirlermiş kendisini. gel de burdan bi ders çıkar.
şimdi biz de eskiye donuş furyası münasebetiyle somun ekmek arasında yufka mı yemeliyiz
(bkz: nutella) *
(bkz: sarelle)
(bkz: peynir)
(bkz: luna), (bkz: sana), (bkz: kalbim benecol), (bkz: becel) v.b
(bkz: patates kızartması) *
küçüktüm. mahallede geziyor idim aylak aylak. cuma günleri caminin yanına bir kadın gelirdi. dilenmeye. acırdım. bir gün annemden para istedim. 10-11 yaşlarındaydım, bakkaldan ekmek aldım, kadına verdim. sevindi. çok sevindi.
- gurban olam, bu ekmeğe bokunuzu saram da yiyem, dedi. *
(bkz: pipi)
(bkz: soru başlığa cevap entry girmek)
ekmek sıcaksa sormaya lüzum olmayan soru.
verilen cevap "nutella, yağ, sucuk, salam, sosis, beyaz peynir, sarı peynir(hollanda peyniri), kaşar, domates ve biber koyalım" olunca soruyu soran kişinin kendisini garip hissetmesine sebep olan soru cümlesi.
baharın gelişiyle birlikte domates, beyaz peynir. (inek)

hemen edit: inek ekmeğin arasına koyulmayacak. peynir inek peyniri olacak.
insan açken bin türlü cevap bulabileceği soru.
yemekhanedeki yemeği beğenmeyen grubun ekmek arası portakal yaparak son noktayı koyduğu sorudur. yaptık ordan biliyorum.