bugün

entry'ler (498)

ulu önder rte nin en sevilen özellikleri

penguen dergisi sayesinde farkına vardığım muazzam karikatüristik tipidir. bundan fazla bi nanesi de yoktur kanımca.

nihat genç

ulusalkanal ve halk tv'de yaptığı ateşli konuşmaları -bunları söylemek istiyorum- diye noktalayan, bu ifadeyle de beni gülümseten güzel insan. çin denizinden cebeli tarığa kadar türk birliği için yanıp tutuştuğum romantizm dolu lise yıllarımda bile lemanda çıkacak yazılarını sabırsızlıkla beklediğim halk adamı. iyi ki varsın be nihat abi.

türbanlıya elektrik direğinde zulmeden kemalist

kabataştan sonra en büyük şukuyu verdiğim fantezidir. sakin spoiler vermeyin, çekimleri bitince 3d izlemek istiyorum.

taharet musluğuna sıçan yavşak

tek ben gördüm sanıyordum.. görülmüşte başlığı bile açılmış.. nasıl bir yavşaktır o abicim ya? herifin boku kıçıma kaçacaktı ya lan farketmesem... var işte bu adam.. taharet musluğuna sıçmış adam

laik devlette diyanet kurumu

imamın maaşını ayyaşın vergisiyle ödeyip alevinin ibadet hürriyetini kendi iznine tabi kılan kurumdur. aralarından "tayyibin götünün gılıyıhk" diye övünen tipler çıkabilir.

gezi parkı nda ele geçirilenler

ergenekondan sonra nasılsa yiyorlar diye tekrar sahnelenen hukuk madrabazlığı.. iddiaya göre parkta yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca, 4 uçak savar mermisi, 16 ağır makineli tüfek mermisi, 38 adet M16 mermisi, 19 sis bombası, 4 şarjör, 10 gaz maskesi, gaz fişeği, gaz kapsülü, gaz el bombası, kılıç ve 15 gram uyuşturucu ele geçirilmiş.

gülen adam fethullah'ın zibidileri zulalarını görücüye çıkarmış yine.. mevlam selamet versin

(#direngezi)

ülkeyi kaosa sürükleyen kitle

akp iktidarı on yıldır amerikan jandarmalığı yaparken, başımıza çuval geçirilirken, iki çocuk annesi genç bir kadın yoksulluktan bunalıma girip yavrularının gözü önünde kendini asıp intihar ederken, bir paket sigara için vergi adı altında %70 haraç kesilirken, ormanlar kesilip yardakçılara peşkeş çekilirken, hükümet üyeleri bir bir mal mansıp sahibi olup bazıları gemicikler alırken, türk ordusu ayaklar altına alınıp aydınlar tek satırlık iddianame bile olmadan içeri tıkılırken, cia'nın philadelphia'dan kurmalı ağlak ajanı fethullah gülen polisi köpekleştirip halkın üstüne salarken gıkı çıkmayan, tepkisiz hödük sürüsünün şimdi birileri "ben burdayım ve sizin ülkeyi yağma etmenize izin veremem" dediğinde kopardığı yaygaradır.

yine de it ürüyecek, kervan yürüyecektir.

izmir de polisten linç girişimi

son saniyelerde "orospunun evlatları" nidasıyla tanımı da eksiksiz olarak yapılan barbarlık. bundan sonra akp polisiyle orospu evlatlarını eş anlamlı kullanmaya özen göstermemiz gerektiğini de böylece öğrendik.

beşar tayyip esad

hükümetine ve antidemokratik uygulamalara daha fazla tahammül edemeyip isyan eden halkın ayaklanmasını polis barbarlığı ve gaz bombasıyla bastırmaya çalışan sömürge valisidir.

ironiye bakınız ki daha iki gün önceki konuşmasında muhaliflerle çatışan suriye liderine itidal ve merhamet nasihat ediyor, masum halkın demokrasi taleplerini şiddet ve zorbalıkla bastırmaya çalıştığı için esadı lanetliyor, hatta bir meryem ana matemine bürünerek hümanizm martavalları okuyordu.

yani şimdi de keserin sapı döndü mü sayın beşar tayyip esad demeyeceğiz de ne zaman diyeceğiz? haydi aslanım, muadiline neyi nasihat ediyorsan onu yap şimdi.. al ananı git

tepkini sokakta değil sandıkta göster

sandığa atılan oyları bir çeşit hokus pokusla halkalı çöplüğüne ya da kanalizasyona göndermeyi başaran işbilir kişinin bu marifetine güvenerek sözümona demokratik tavır göstermesidir.

aynı zamanda kurduğu rant şebekesi işin diğer boyutudur.

şebnem ferah tan başbakana mektup

bugüne kadar şarkılarını severek dinlediğim şebnemin tüm şarkılarından daha güzel bulduğum mektubudur. aynı zamanda kendisini her zamankinden fazla sevmeme neden olmuştur. bu nedenle kalem tutan pamuk ellerini öpüyorum ıslak ıslak *

okanın polisi karalama kampanyası

aslı olmayan kampanya. nedenine gelecek olursak, bildiğim kadarıyla okan sıkı bir anarşisttir ve bu gösterilere benzer muhalif hareketlere antidemokratik hükümetlerce nasıl müdahale edildiğini de gayet iyi bilmektedir. bu yöntemlerden biri de gayet etkili ve masrafsız olan ajan-provakatör eylemlerdir. okan da bunu gayet iyi biliyor demek ki. kısadan söylemek gerekirse, birilerinin güttüğü koyun kadar okanın siktiği çoban vardır, lafına kulak vermekte fayda vardır.

akp polisi

kaldırımda oturma eylemi yapan göstericileri motosikletiyle çiğnedikten sonra "yunus arkadaşımız çarpmamak için motosikleti devirmek zorunda kalmış" açıklaması yapan beyinsiz hükümet jandarması. gülen adam fethullah tarafından hayli şımartıldıkları ve özellikle fırça bıyık ekolündeki tiplerden seçildikleri için "sille salavat" dışında iletişim becerileri yoktur. herhangi bir direniş ya da huzursuzluğa neden olmamamıza rağmen bizi dağıtmak için kıçıma birkaç cop indirmişliği de vardır. ne var ki o cop kıçıma değdiği anda sağ kabamda kıçımı öpen tayyibin dudaklarını hissettim, doğru yolda olduğumdan bir kez daha emin oldum.

eğer sizi nedensiz yere coplamaya ya da itip kakmaya başlamışsa yolunuzdan emin olmanızı sağlayan ücretli hödük sürüsüdür, vesselam!

gezi parkı direnişçilerinin sokakları temizlemesi

elleri öpülesi, vakur insanların yurduna herşeyiyle sahip çıkmasıdır.

isyanın bize yaşattıkları

yaklaşık iki saat önce "kaldırımdaki" arkadaşı motosikletiyle çiğneyen polisin bu davranışıyla ilgili "düşmemek için devirmek zorunda kalmıştır" açıklamasını almış olmamız aklımızda kalacak. illa tanım gerekiyorsa kıçımdaki cop iziyle hafızama kazınan saatlerdir diyebilirim.

neyse ki götümüze güveniyoruz, yarım saat sonra yine meydandayız. halka hesap vermeyi götü yemeyenlere eyvahlar olsun (çınlama var mı tayyip?)

balıkesirde isyan dalgası

yıllardar ülkesinde olup bitenlere artık tahammülü kalmayan yurttaşların sabahın beşine kadar sürdürdüğü inatçı duruştur. her yaştan, her görüşten, her meslekten insanı "her yer taksim her yer direniş" sloganıyla birleştiren ve tabii ki gülen adam fethullahın polislerinin coplarıyla dağıtılmaya çalışılan halk hareketidir.

ayrıca satılmış, sansürcü medya tarafından polise ve işyerlerine saldırı iftirasıyla lekelenmek istendiğini belirtmek gerek.

fethullah gulen iyi guler

tartışma adabından uzak dokuzuncu nesil çaylak.

disi sakirt

converse yeni bir anlam kazandıran sıkmabaş tayfasıdır.

muhteşem üçlüler

full str + cold + blade.

(inci detected)

ezan türkçe olsa ne güzel dinlerdik

linç korkusuyla gerçek fikrini açıklayamayan biri tarafından söylendiğini düşündüğüm söz. halbuki hiç okunmamalı. okunacaksa da çıksın şerefeye yalın sesiyle okusun ezanını. megafonu açmakla yetinmeyip çarşıya pazara burnumuzun dibine dayadıktan sonra makamdan tilavetten anlamayan fırça bıyıkları anırtmanın alemi nedir arkadaş? varsa din diye birşey, mühümse eğer kul hakkı o denli, halis muhlis gevur olarak hakkımı helal etmiyorum. avaz avaz anırtılarını megafon cızırtılarını sabahın beşinde kulağıma dayama hakkını nerden bulduklarını da anlamıyorum. istemiyorum la ezan falan.. çanını davulunu böğürtüsünü türkçesini arapçasını istemiyorum arkadaş.