bugün

yürürlüğe giren yasa ile gece eğitimi zorunluluğu getirilmesinden dolayı ehliyet almak zorlaştırılmıştır.. ayrıca deneme araçlarına 10 yaş sınırı getirilmiştir. direksiyon sınavında ise sağ koltuğa usta öğreticinin oturmasına yasaklama getirilmiştir.
kesin olmamakla birlikte direksiyon sınavları eskiden olduğu gibi sakin çevre yollarında değil de, oldukça yoğun akan şehir içi yollarda ve en az 2 en fazla 4 saat süre araba kullanılarak yapılacakmış.
artık yürürlüğe girecek uygulama imiş. ben ehliyetimi 2003 senesinde almıştım. o zaman bile bu geyik vardı ve hala var. ne sikime bu hikayeyi ısıtıp ısıtıp önümüze koyarlar anlamıyorum.

http://gundem.milliyet.co....2012/1528756/default.htm
külliyen yalandır. sürücü kurslarının hat safhadaki çakallıkları ve üç kağıt peşinde koşan sahipleri yüzünden bu konuda hiçbir aşama katedemeyeceğizdir. 3 saat trafikte eğitim derler her saati 45. dakikada bitirirler, olayı kapmaya başlamışsanız, aracı istop ettirmemeyi öğrenmişseniz "tamam sen kaptın bu işi, bak 2 derste şoför oldun senin 3. derse gelmene gerek yok" derler. hele bir de kağıt imzalatırlar ki akıllara zarar. attığınız imzaya göre yağmurlu havada, gece karanlıkta her türlü zor koşulda araç sürmüşsünüzdür.

devlet çok şey yapılacak diye kanun çıkartır da kontrolünü yapmaz. siz de almadığınız eğitimin altına aldık diye imza atarsınız.
ükemizde milyonlarca ilkokul mazunu vatandaş varken ehliyet almaları zordur. hatta yürürlükte olan yaşa nedeni ile ehliyeti olan ilkokul mezunu insanlar, var olan ehliyetinin sınıfını değiştirmek isterse buda zordur. yeni yasa tasarısını beklemek zorundadır.
zorlaşşa da kurtulsak dediğimiz durumdur. Uygulamalar tam anlamıyla yapılırsa çok doğru bir karar olur. Bakkaldan alır gibi ehliyet alınıyor ülkemizde sonra bu insanlar trafiğe çıkıyor. 1 yıl önce aldım ehliyeti ve araba kullanmayı bilmiyorum. Benim gibi olan insanlar da var. Böyle hassas bir konu için çok kötü bir sistem mevcut.
15 yildir varolan dedikodu.
Bir an önce yürürlülüğe girmelidir. Önüne gelen ehliyet alır oldu , canımızı sokakta bulmadık hemi.
Her sene ortaya çıkan haberdir. Bir Cem uzan'a hapis şoku gibidir.
"rampa yukarı geri geri çıkarıp, 2 duba arasına park ettireceklermiş" gibi şeylere kadar uzanan zorluktur. ne rampa yukarı geri geri çıkarırlar ne 2 duba arasına park ettirirler.
keşke başbakan, bakan olmakda zorlaşsa.. kpss ile alın lan bakanları kıçı kırık memurluk için it gibi ders çalışıyo millet elin hırsızı arsızı namussuzu hoop bakan başbakan oluveriyor.. yoook ya *
dogru bilgidir.

fakat her sene mutlaka bu söylemler ortaya cikiyor. bundan üç sene öncesinde stajyer şöför uygulamasi hayata gececek diyorlardi halen önlerine gelene ehliyet veriyorlar. ehliyet almak sadece maddi olarak zorlasir nacizane fikrim bu.
sohbetler tükendiğinde, açılan konudur.
bir de havalar ısınacakmış ve tıp çok ilerledi vardır. o da biten sohbeti canlandırmak için kullanılır.
2010 yılında aldığımda bile bu haber vardı bide kurstaki kadın stajer ehliyet gibi şeyleri ballandıra ballamdıra anlatılıyordu hemen korkup kayıt olalım diye günde vermişti utanmadan 4 yıl geçti.
Zengin kocasına fazladan çaktırıp 'aşkitom bana araba alsanaaa' diyen her kevaşe yola çıktığı için gerekli bir durumdur.

Amk zengin olmuşsun ama beynin yok, bir debriyajla iki aynaya hükmedemiyorsun.
sürücü kursu piyasasını canlı tutan önerme.
Her yıl düzenli olarak en az bir defa izlediğimiz haber kanallarının lüzumsuz haberi. amaç zaten belli.
her altı ayda bir duyulan cümle. Ha bu arada zorlansın arkadaş adam parketmesini bilmiyor 20 yıllık usta şoförüm ben, tek cezam yok diye dolanıyor ortada. Çok doluyum huriye...
zorlaşmıştır. artık tek hatada sağa çektirip indiriyorlar, eskiden puanlama sistemi vardı ve belli bir puanın altına düşene kadar hata yapabiliyordunuz.

ama klişe bir haber başlığı olduğu da su götürmez bir gerçektir.
bugün kızımın direksiyon sınavında bir kez daha şahit olduğum acı gerçektir. 3 kez direksiyon dersi alırsın 10 ders almış gibi evrakları imzalatırlar. bu sürücü kurslarını denetleyen olmaz mı ?
ehliyet yaşına kavuşmuş ergenleri kullanmanın en iyi yöntemi.
e sınıfı ehliyete sahip biri olarak zerre sikimde olmayan durum..
ehliyetimi aldıktan sonra umurumda bile olmayan durum.