bugün

yeniden düzenlenmesi arzu edilen zirvedir. Edirne'de olsa da gitsek denilesidir.
epey ayrıntılı bir anlatımı cemsbg tarafından yapılmış olan zirvedir. şahsımın yoğun tarihi ayrıntı verme çabalarını büyük bir sabırla dinleyen ve belki içten "yahu aga bize ne bu camii şu tarihte yapılmış, bana ne burası sinagogsa, şurası kilise ise" diye düşünürken, yüzüme "aa yapma ya amma ilginçmiş ehe ehe mehe mehe" şeklinde tepkiler veren değerli katılımcılara huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. kardeşliğinden büyük memnuniyet duyduğum imper e, dostluğundan feyz aldığım değerli kardeşim mülayim e, evlatlık vazifelerini bihakkın yerine getiren ncldlbz ye ve kardeş, dost ve evlat sıfatlarının tamamını bünyesinde toplayabilmiş yegane varlık olan cemsbg ye şükranlarımı arzediyorum. 480 civarındaki zirve fotoğraflarına yaptıkları muhteşem! katkılardan dolayı değerli facebook üyesi uludağ yazarlarının da hatırını, alayını bir koyun sürüsü içinde tag layarak sordum zaten.

eyvallah...
Edirne'de, nam-ı diğer serhattaki payitaht'ta, gerçekleştirilmiş bir güzel zirvedir.

Şehzade Sancağı Manisa'dan geLen ncLdLbz kardeşim ile, serhattaki payitaht'ın halefi, medeniyetlerin buluşma noktası istanbuL'dan geLen imhotep, imper ve muLayim ağabeylerimin katılımı ile şenlenmiştir bu dostuluk ve kardeşlik ortak paydasında buluşan zirve. cumartesi ve pazar günleri öğle saatlerine kadar Trakya Tarım işLetmeLeri BaşkanLığı'nı ifa etmem gerektiğinden zirvenin bir kısmına vakıf oLamamanın derin üzüntüsü içerisindeyim. Zirve sonrası, fotoğrafLarın tümünü görünce de benim buLunmadığım anLarda daha çok eğLendikLeri gözüme çarptı zaten. Neyse...

Zirve kafiLesi hiç zorLanmadan oteLi buLup yerLeşmiş, bununLa da yetinmeyip SeLimiye Camii'ni tavaf etmeye başLamış idi ben vardığımda. SeLimiye Camii'nin bahçesinde huşu içerisinde kucakLaştık misafir dostLarımızLa. Sabetayist oLduğu konusunda eLimizde önemLi deLiLLer buLunan imhotep ağabeyim, mulayim ve şahsıma dönerek "haydi canLar, biz öğLe namazımızı eda edeceğiz. Siz de gidip bir yere oturun." Diyerek iLk şoku yaşattı. Üç uLvi şahsiyet öğLe namazLarını eda eder iken biz de iki adaş muhabbetin dibine vurduk ortamLarın hasında. Daha sonra bu üç uLvi şahsiyet de bize katıLdı ve bir müddet geyik döndürdük. Yok efendim budu az pişmiş, yok efendim biraz da sırt böLgesini pişireLim derken orta büyükLükte bir zamanı öLdürüverdik. Zirve programında bahsediLen güzergahı izLeyerek camiLeri gezdik. Bir Edirne evLadı oLarak bu camiLere iLk kez giriyor oLmanın verdiği tedirginLiği atLattıktan sonra, şahsımın giymesi gereken rehberLik yeLeğini imhotep ağabeyime kaptırmanın acısını yaşadım. içinde buLunduğumuz, etrafından doLandığımız, uzaktan sezinLediğimiz her tarihi eserin, her bir karesi hakkında engin biLgiLerini aktardı bizLere. Gururum bir miktar kırıLsa da imhotep ağabeyimin engin tarih biLgisi karşısında kendimi büyüLenmiş bir vaziyette buLdum.

Zirve programında da bahsettiğim üzere, Edirne küçük bir şehir ve şehir merkezindeki her yer yürüme mesafesinde yer aLmakta. Bunun verdiği gazLa kiLometreLeri adeta bir yıLan gibi süzüLerek katettik. imhotep ağabeyim hariç hepsinin yamacına sokuLup "asLında böyLe değiL bu. Hep yanLış anLatıyor. Morartmak istemiyorum neticede yaşını başını aLmış, bir ayağı çukurda bir insan." gibi nifak sokucu cümLeLerLe madara oLmuş oLmanın verdiği fesatlık güdüsünü birLeştirerek ibnelik yapmaya çaLıştım. Ne yaLan söyleyeyim sayın okur, bugüne dek hiç duymadığım biLgiLere sahip oLdum. Bu açıdan, beni madara etmesine rağmen imhotep ağabeyime teşekkürü bir borç biLirim.
-aynısını manisa'da yapmayan cemsbg de ibenin önde gidenidir yaLnız-* Neyse efendim yıldırım semti'nde bulunan ikinci bayezid külliyesi gezimizin bitiminde piLimiz bitti. Taksi vasıtasıyLa trakya'daki ilk Mevlevihane olduğunu imhotep ağabeyimizden öğrendiğimiz Muradiye camii'ne geçtik. eee zirve programında "Edirne içi tüm uLaşım giderLeri imhotep tarafından karşılanacaktır" ibaresini boşuna koymadık. "Edirne şehir merkezi'nde her yer yürüme mesafesinde" teLkinini aLan imhotep'i faka bastırmıştık. Rehberlik hususunda yediğim goLe karşıLık son derece önemLi bir goL atıyordum bu uLaşım giderLerini arttırmaya çaLışarak. Muradiye Camii gezimiz esnasında ikindi namazını müteakip fotoğraf makinesi ve cep teLefonLarında şarj sorunu baş gösterdi. kafiLe yine taksi vasıtasıyLa oteLe dönerek iki saatLik şarj moLası verdi.

MoLanın ardından tekrar buLuşup daha önceden kazık hesap gerçimesi için ayarLanan LaLezar Restaurant'a doğru, "Yelkenler biçilecek, yelkenler dikilecek / Dağlardan çektirilen kalyonlar çektirilecek. / Elde sensin dilde sen gönüldesin baştasın / Fatih'in istanbul'u fethettiği yaştasın / Delikanlım, işaret aldığın gün atandan / Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan / Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan." mısraLarını makamLı bir şekiLde icra ederek yürüyüşe geçtik. yürüyüşün 267. metresinde kafamı arkama çevirdiğimde 33 kişi olduğumuzu fark ettim. Duyan gelmiş, fethe hazır ve nazır bir vaziyette yürüyordu ardımızda. GidiLecek yoLu kabaca hesapLayarak, bu hızda gidiLdiği takdirde restauranta 8963 kişi oLarak girmemizin işten biLe oLmadığını fark ettim. Şeytan, imhotep karşısında 2-1 üstünlük sağLayabiLeceğimi söyLese de, muhabbetin içine edecekLeri aşikar oLduğundan dağıttım ibneLeri. Tarihi Tunca ve Meriç köprüLerini geçer iken bizim misafir dostLarın teLefonLarı postahane teLefonLarını geçmişti. "uLan bu kadar çevresi ve seveni oLan insanLar neden benim gibi asosyal bir ezikLe buLuştu ki?" diye düşünürken, teLefonun diğer ucundan biri beni istemişti. Aman tanrım yıLLar sonra iLk kez bir iLetişim aracı vasıtası iLe biriyLe iLetişim kuracaktım. Arayanın düşünenadam oLduğunu öğrenince moraL seviyem ":)" seviyesinden ":'-(" seviyesine geriLedi birden.* eL mahkum konuştuk. maLum insanLarı kıramayan, herkese iyiLik yapmak için çırpınan, çatık bakışLarı iLe süsLü yemyeşiL gözLerinin ardında mangaL gibi yürek taşıyan biriydim. -öhöm-

Neyse efendim, sanaL rekLam uyguLamamızı şimdilik terk edeLim de, gecenin rengini aktarmaya çaLışaLım. Restauranta vardığımızda hemen yan saLonda düğün oLduğunu fark ederek öLmek istedim adeta. Meriç Nehri'nin kıyısında, kendi aramızda keyifLi bir sohbet ve rakının dibine vuracak oLmanın şevki bir anda yerLe yeksan oLmuş idi. maLum, edirne'ye özgü oLsa da 9/8'Lik havaLar insanın kafasını hunharca ütüLer beLLi bir süre sonra. Daha önceden şahsıma sözü oLan ncLdLbz'nin ani çark edişi ile ikinci sarsıntıyı yaşadım. KarşıLıkLı rakının dibine vuracağız zannediyordum ki, adam mümin çıktı. Biz de muLayim ağabeyimLe burgaz yaş üzüm rakısının dibine vurduk. Hain ncldlbz hemen yanında oturan imper ağabeyimle fısır fısır dedikodumuzu yapsa da umursamadık tabii ki. mezesiyLe, yemeğiyLe, rakısıyLa, koLasıyLa, LavaşıyLa, tereyağıyLa mideyi, öLümcüL muhabbetLeriyLe gönLü doyuran güzeL bir yemek sefası yaptık. Yemek esnasında sözLüğe canLı bağLantıLar kurduk tabii ki. Tam da biz 5 faşist Edirne serhattaki payitaht zirvesi vol 2 sayesinde vur patlasın, çal oynasın eğLenirken, sözLük komünistLeri moderasyona uyarı ve talepLer başLığı iLe muhtıra vermiş ve manifestoLarını buLdukLarı boşLuktan istifade ederek yayınLamışLar. Faşist sayısındaki azaLma da bu arkadaşLarın at koşturabiLecekLeri aLanı genişLetmiş ve sözLüğe damgaLarını vurmuşLar. Biz de ne yapsak, ne etsek diye düşünürken "uLan hazır sınıra 5-6 km uzakLıktayız, %40'ımızın kafası güzeL, mehter marşlarını da biLiyoruz. Neden yunanistan'ı fethetmeyeLim?" şekLinde gaza geLerek zengin kaLkışı yaptık mekandan. imhotep ağabeyim iLe muLayim ağabeyim hesabı ödediLer. kendi hesabımı imhotep'e ittirerek 2-1 öne geçtim ama o farkında değiLdi tabii ki. Karaağaç semtimize doğru bir kısrak başı gibi... dur Lan frekans karıştı. Yunanistan iLe aramızda sınır teşkiL eden PazarkuLe sınır kapısını bünyesinde barındıran Karaağaç semtine doğru uzanan orijinaLLiğini kaybetmemiş o tarihi yoLda düşe kaLka iLerLerken, bizden görünmesine karşın asıl düşmanımız oLduğunu anLadığımız Lynyrd nickLi yazara hep beraber "Lynyrd sen bir şerefsizsin" deyu çemkirdik sms zımbırtısı vasıtasıyLa. Faati kardeşimi arayarak durumu biLdirdik ve gazamızın mübarek oLması için dua etmesini istedik. "Ey şanlı ordu, ey şanlı asker / Haydi gazanfer, umman-ı safter / Bir elde kalkan, bir elde hançer / Serhadde doğru ey şanlı asker. / Deryada olsa herşey muzaffer / Dillerde tekbir, Allahü ekber / Allahü ekber, Allahü ekber / Ordumuz olsun daim muzaffer." diye yeri göğü inLetirken ormanın derinLikLerinden büyük bir kurt sürüsünü başımıza topLadık. Şahsen böbrekLerimden adeta adrenaLin sıçtığımdan doLayı, bu yanımızda oLması gereken dört bacak ve güçlü bir çeneden müteşekkil kurt sürüsü üzerimize saldırdı. Neyse ki imhotep ve imper ağabeylerimin doğa üstü güçleri sayesinde bu beladan da yırttık. SaatLer tam bu noktada takriben 23:15'i göstermekte idi. Birden annemin "oğlum uyan artık." sesi ile irkildim. Saate baktım 07:00'ı gösteriyordu. Başımda anlatılmaz bir ağrı, odamda kesif rakı kokusu. Bayılmışım herhalde. Hayatımın 7 saat 45 dakikalık böLümü böyLeLikLe gaip aLeminde yerini aLdı.

yine Trakya tarım işleri başkanlığı görevini ifa etmek üzere makamıma geçtim. Saat 15:00' kadar zirve kafiLesinden uzak kaLdım ne yazık ki. Bu yüzden ne kadar bedbaht oLduğumu daha önce de ifade etmiştim. kafiLeyi oteLden çıkmak üzere iken yakaLayıp en azından uğurLayabiLmek için yanLarına gittim. Bu arada ne ara geLdiğini biLmesem de dusunenadam da kafiLeye katıLmış idi. Ulusoy firmasına ait 16:30 edirne - istanbuL seferini yapan otobüsün kalkış sesi ile bir zirvenin daha sonuna gelmiş olduk.

Zirveye katıLan, muhabbetLeri iLe gönLümü şenLendiren, gösterdikLeri dostLuk ve iLgi iLe bir ömür unutmayacağım ağabeyLerim imhotep, imper ve muLayim iLe kardeşim kadar sevdiğim ncldlbz'ye ne kadar teşekkür etsem azdır. buraLara kadar geLdiLer ve gönüLLerini açtıLar. Ayaklarınıza, yürekLerinize sağlık. Bir başka zirvede görüşmek üzere esen kalın.
yazarların sinagog'da pogo, camide meksika dalgası yaptığı güzel zirvedir. özellikle ncldlbz ve imhotep meksika dalgasında hünerlerini sergilerken, mulayim süper pogo show yapmıştır.*
ihsan oktayt anar romanlari tadini yasadiğim mezar taşlarindaki sirlari çözdüğümüz br zirvedir. ilk ufak rakı güzel ikincisi biraz tirto cikmiştir lalezar'da. gerci klup raki varken kim icer efeyi mefeyi? ama ne yapalim sartlar bunu gerektirdi.

drakula hazretleriyle tanıştık. az daha ay isiğinda kurtlar kiçimizdan isirsaydi kurt adam olacaktik. emolarin gümüslerini eritip artik mermi yapip ahaliyi sizlere ömür ederdiniz bilemiycem. -burda bulaca karanlik kusaği tadi vardi-

ama diş mihraklarin nazar değdirmeleri yüzünden grek diyarini feth edemedik ya ona yanarim.

special thanks to kelamlari etmeyeceğim sadece entryimi sunla bitiricem;

ashqhıM ch0raphLariN ishLaNdhi Mi?

MèshèLa yhaNi zwht
guest star olarak ahmet yıldız ölmedi nin katılmış olduğu zirve. cemsbg ile çektirdikleri fotoğraf için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.facebook.com/p...d=989240&id=525752916
iki gün boyunca, cami, kilise, sinegog üçlüsünün bir arada gezildiği, aman kavramını bir kenara bıraktıran zirve.

edirne osmanlıya başkentlik etmiş, balkan harbine maruz kalmış bir şehir olarak yüzlerce tarihi eseri bünyesinde barındırmasına rağmen, bunların bir çoğu yıkılmış, harap bir halde bırakılmış.

muradiye camini geziyoruz, çinilerinin bir kısmı çalınmış, mezar taşları kırılmış, bahçesindeki mevlevihane binası yok edilmiş.

iki günlük gezide yüzlerce parçalanmış mezar taşlarını görmek üzüntü verici. tek camiler değil sinegog ve kiliselerde yıkılmış zamanında.

tarihin bu üzüntü verici durumunda selimiye nin güzelliği bir nebze insana moral veriyor. insan buraya baktıkça ne kadar muhteşem bir yapıya baktığını hissedebiliyor. mimar sinan ın ustalık eseri olması da bunun kanıtı.

gece 12 de kırkağaç yolunda yapılan yürüyüş, muhteşem bir doğada seyahat etme keyfi veriyor insana. kilometrelerce yol sanki kalemle çizilmiş gibi düm düz.

en son gidilen duraklardan biri de pazarkule sınır kapısı. 10 metre önünüzde askerimiz, onun 100 metre ötesinde ise yunan bayrağı ve nöbet tutan yunan askeri. anladık ki ordan ötesinde toprağımız yok. bunu hepimizin çok iyi anlaması lazım.

imhotep in engin tarih bilgisi, cemsbg nin misafirperverliği, mulayım in muhabbeti, ncldlbz nin tatlı dili ile çok güzel anılarla tarihin bir köşesinde yerini almış olan zirvedir.

emeği geçen herkese teşekkür ederim.
ulusoy firmasına ait 16:30 edirne-istanbul seferi yapan otobüsün kalkış sesi ile mevcudiyeti 'unutulmayacak anlar' isimli veri depolama hücremize duhul etmiş zirvedir.

gezdik, gördük, yedik, içtik, eğlendik, hüzünlendik, sev... ermm... sevdik, sevildik, rezil olduk, vezir olduk, ibadet ettik, goygoy yaptık, ateş dansı yaptık, barış çubuğu ile ateş suyunun kankalığı üzerine derin tahliller yaptık, yunanistan sınırına dayandık, türk silahlı kuvvetleriyle temas kurduk, kutsal cumartesi günümüzün kutsiyetini arttırdık, menoranın üzerine oturup ayin yaptık.

güzeldi hafız.

aşağıya bir yere kocaman bir entry gelecek bir gece yarısı apansız.
zirve ekibi ile irtibat kesildi endişeli bekleyiş devam ediyor kriz masası kurulacak ama masayı atacak güzel bir yer bakılıyor.
güvendiğim tek dal ncldlbz' nin de elimde kaldığını bana gösteren zirvedir. o bile şerefsiz olduğumu söylemiş ya, ben bırakırım bu sözlüğü arkadaş!

--spoiler--
sen de mi brütüs? öyleyse yıkıl sezar
--spoiler--

zirveden son gelen taciz mesajı '' lynyrd akıllı ol'' şeklinde. ayrıca kurtlardan sonra şimdi de aslanlar gelmiş, grubun anuna koyuyolarmış.
sevgili sözlük yazarları hepimizin avrupadaki temsilcisi zirve ekibi şu anda karaağaç körüsünü geçip yunanistan sınırına dayanmıştır mulayim kod adlı yazarımızdan aldığımız bilgiye göre imhotep in doğa üstü güçleri ile huduttaki mayınlı bölgeden geçip yunan sınır karakollarının yoğun taciz ateşi altında sınırı zorlamaktadırlar, avrupa diyoruz duy sesimizi diyoruz akıllı olun.
teknik takip ile katıldığım zirvedir...
az önce imhotep ile yapılan telefon görüşmesi esnasında gezi kafilesine kurt saldırısı gerçekleşmiştir, gelişmeleri burdan tekip edebilirsiniz. sözü merkez stüdyolarımıza bırakıyoruz.
tacizlerin durmak bilmediği zirvedir. şimdi de yabancı numaralardan '' lynyrd sen bir şerefsizsin'' mesajı geliyor. alkol bozdu bu gençleri.
'' lynyrd adlı karaktersize; biz an itibariyle serhattaki payitaht'ta goygoyun dibine vuruyoruz. bir takım zencilerle seviştik. birazdan şişe çevirecez kendi aramızda. abilerime oteldeki en büyük odayı ayırdım doyasıya sevişsinler diye'' türünden mesajlarla taciz eden insansıların da katılmış olduğu zirvedir.
--spoiler--
Imhotep, Imper, Cemsbg, Ncldlbz ve Mulayim Meriç Köprüsü'nden çıkmış; yaklaşık 5 km. uzaklıktaki Karaağaç Nahiyesine ulaşmak üzere yolları katetmektedirler. Karşılarında 3 Km'lik Eski Yahudi Yolları bulunmaktadır. Şu anda Söğütlük Ormanı'na girip, 1 kasa bira alıp yaklaşık 4 ya da 5 km. uzaklıktaki Pazarkule Sınırı'na harekete geçmişlerdir. Yarın sabah Yunanistan - Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına dahil olurlarsa şaşırmayınız.
--spoiler--

Cemsbg Edirne'den canlı olarak bildirdi.

Kendisinin kafası iyi, ben buradan sezdim. Allah sonlarını hayretsin.
zıpkın gibi, fişek gibi, bomba gibi devam eden zirvedir.

serhattaki payitaht kazan, bizler kepçe, 'yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız' mottosundan hareketle günümüze kalmış mirasları idrak etmekteyiz. 2 saatlik telefon ve fotoğraf makinesi şarj ihtiyacı molası verilmiş olup, saat 19:00 itibariyle kaldığımız yerden devam edeceğiz.

katılmayan arkadaşların çok şey kaçırdığı zirvedir ayrıca.

imhotep, imper, cemsbg, ncldlbz ve mulayim 5'lisi olarak flush royale'i masaya gömdük.

as, papaz, kız, vale ve 10'lu sıralaması var hafız.
an itibarı ile aynen devam kararı alınmış zirvedir ama inşaallah demeyi de ihmal etmiyoruz. konu ile ilgili bir fıkra da yazalım ki tam anlaşılsın:

nasreddin hoca bir gün evinden çıkarken hadi hanım akşama görüşürüz demiş. karısı da inşaallah de bey demiş. hoca da yahu bunun inşaallahı mı var? gidicem gelicem işte diye çıkışmış. neyse hoca yola çıkmış, bir müddet gittikten sonra timur un askerleri hoca yı durdurmuşlar. demişler ki hocam timur acil seni istiyormuş, tamam gidelim demiş hoca. timur nerde şu an? semerkand da cevabını alınca hoca nın beti benzi atmış. semerkand a gidip de 3 yıl sonra evine dönmüş hoca. kapıya vurmuş. karısı içerden seslenmiş:

- kim o?

- inşallah ben hanım, inşaallah ben...

budur.
ertelenip ertelenmemesi hakkında oylama yapılacak zirvedir. muhtemelen ertelenmeyecektir. maksat gönlü olsun insanların. *
tüm çabalarıma rağmen katılamayacak olduğum zirvedir. erteleyin lan şunu bir hafta!
(bkz: bir cemsbg organizasyonu)
zirve ağası olarak mülayim in belirlediği organizasyondur.
paranoya denizinde yüzen, komplo teorileri konusunda master degree'ye ulaşmış bazı adidas giyen überanarşistlerce baltalanmaya çalışılmaktadır cağnım zirve.
antisemitist bazı yazarların * * hedefi olmuş organizasyon.
orta asya'nin bagrindan kopup gelmiş üc kıtada hüküm sürmüş kefereyi sis kebap eylemiş mehterin gümbürdemesini küffarin kulaklarina, topzulari kellesine gömmüş olan cengaver ecdadımizin bir dönem baskenti olan edirne'de yapilacak olan zirvedir.