bugün

18 ekim 2008 cumartesi günü akşam üzeri başlayıp gece yarısında bütün katılımcılar patates çuvalına dönüşene kadar devam edecek zirvedir. sonra bu hallerimize bakıp güleceğiz, komiklikler, şakalar yapacağız.

şu an için katılımcı listesi aşağıdaki gibidir;

kesin gelenler;

imhotep
imper
lynyrd
mulayim
ncldlbz
imitasyonn
sacriter
templar
beitar jerusalem
exclurel
schizo
cemsbg

belki diyenler;

lost control
deeplomattt
altobelli
bursask

liste güncellenecek olup, katılıma göre plan yapma gayretine girişilecektir. zira henüz 22 gün var ve edirne son derece küçük bir memleket. katılmak isteyenler özel mesaj vasıtasıyla ulaşabilir.

29.09.2008 tarihinde saatler 15:08'i gösterirken mevcut plan;

saat 18:00 gibi buluşup yeşillikler içinde, nehir kenarında, tarihi bir mekanda yemek yemek. üzerine nereye gidileceğine karar vermek. 00:30'da en patates çuvalı halimizle evlere dağılmak üzerine kuruldur. Edirne'de her yer yürüme mesafesindedir. sıkıntı yoktur. şehir dışından gelecek yazarlarımıza emsal teşkil etmesi açısından, imhotep, imper, mülayim, imitasyonn, templar ve beitar jerusalem'in istanbuL'dan geleceğini belirtmek gerekir. hele bir ncldlbz var ki ta şehzade sancağı manisa'dan gelecektir. diyecek söz bulamıyorum sayın izleyenler.

"e hafız tamam gelelim de nerede kalacağız ki? mal mısın?" diyenleri de düşündük efendim.

iki yıldızlı nezih bir otelde, açık büfe sabah kahvaltısı dahil olmak üzere, tek kişilik odalar 35 ytl, çift kişilik odalar 55 ytl ve 3 kişilik odalar 75 ytl olmak üzere siz değerli sözlük yazarlarımızın hizmetindedir. her tür oda için 15 ytl'lik indirim söz konusudur. eklemekte fayda var. bu fiyatlar indirimli fiyatlardır.

iş bu halde, bir mesaj kadar yakınım hacılar. hacı demişken, selimiye camii'ni gördünüz mü hiç? tavsiye ederim.

neyse, yakın zamanda zirvebox'ta yerini alacaktır.

---------------------------------------------------------------------------

zirve hakkındaki son durum bilgisi başlık altına eklendi. lütfen;

(bkz: #4090700)
değerli kardeş cemsbg nin harika organizasyonu. edirne yi merak eden, geyiği seven herkes için birebir. tavsiye edilesi zirvedir.
ah keşke katılabilsem dediğim zirvedir.
(bkz: edirneli yazarlar müzdarip)
44 dakikada 3 yeni katılımcı çekmiş zirvedir. ncldlbz, imitasyonn ve sacriter'in de katılımlarıyla çığ gibi büyüyeceği izlenimi vermektedir.

edirne hakkında bilgi sahibi olmak isteyen yazar bünyelere selam ederek bir yönlendirme vermek ister deli gönül. oku hele yemez kimseyi;

(bkz: yeni başlayanlar için edirne)
zirvebox'taki yerini aLmış zirvedir. katıLacak arkadaşların kayıt yaptırması önemle rica olunur.
benim gibi uzunköprülü birinin katılması gereken zirvedir.
"lan acaba gelsem mi?" dediğim zirvedir.
kararsız kalan yazarların aklını çelmek için çaba sarfedilmesi gereken zirve.

aha da çaba;

http://www.eksiportal.com...-t9448.html&hl=edirne
templar ve beitar jerusalem'ın da katılımıyla şu an itibariyle 9 kişilik katılımcı listesine sahip zirvedir.

(bkz: sürekli büyüyor efendim durduramıyoruz)

not: katılacak tüm bu arkadaşlardan sacriter ve cemsbg dışında edirne'de ikamet eden yoktur. hepsi şehir dışından gelmektedir. "ama çok uzak" gibi bir mazeret kabul edilmemektedir. ncldlbz manisa'dan teşrif edecektir.
gitmeye karar verdiğim zirvedir. al beni listeye cemsbg !
exclurel'in kesin, deeplomattt, altobelli ve bursask'ın belki demesi ile toplamda 13 kişiye çıkmış katılımcı listesine sahip zirve.

not: zirvebox'ta bulunan zirve başlığında 'ben de katılmak istiyorum' düğmesine tıklamak suretiyle kaydınızı yaptırmanızı önemle rica ediyorum. bazı ibneler* gibi pislik yapmayacağınızdan eminim. *
edirne yi tekrar fethedecek olan zirvedir.
organizasyonu, sözlüğün en gayrıciddi yazarına teslim edilmiş zirvedir. aslında sırf meriç nehrini görmek için vallahi de gidesim var, billahi de gidesim var. fakat gelin görün ki hem iş güç hem de havaların o gün felaket derecede soğuk ve yağmurlu olması katılmamı imkansız kılmaktadır. yoksa katılım listesinde bir tane bile bayan yazarın bulunmaması hiç poroplem değil caniiim...

zirveye katılacak arkadaşlara da bir uyarıda bulunmak istiyorum: canlar; bu cemsbg sizi resmen ayakta sikiyo da haberiniz yok. iki yıldızlı otelde, oda kahvaltı kişibaşı 27.5 ytl çok ayıp bir fiyat. gelin efendim çeşme' ye, ben sizi 4 yıldızlı otelde herşey dahil kişibaşı 50 ytl' ye misafir edeyim. bu arkadaş aklı sıra oteli bu yolla dolduracak. sözlüğü para kazanmak için kullanma terbiyesiz!
neden tatillerde yapılmıyor bu edirne zirvesi diye isyan ettiren zirve.
meriç kıyısında gün batımında çay içilmesini tavsiye ettiğim zirvedir. içmeyenin fatih ya da ürek olacağından bahsediliyor.
bazı vasat karakterlilerin bok attığı organizatörün düzenlediği zirvedir.

bu işten gram para veya prestij kazanacaksam adam değilim. meriç nehri kıyısında gün batımında çay içilecektir. mümkünse edirne'min en nadide köşelerinde siz değerli sözlük yazarlarını misafir etmekten kıvanç duyacağım. kazanacağım tek şey iki rekat tebessümdür. bunu da çok görmeyin garibana.
cumartesi gecesi yürümeye başlayıp pazar sabahı katılacağım zirve , ayrıca cemsbg denen adam bu işten gram para kazanmaz, eğer çuvalla götürmüyorsa şerefsizim .
büyük kamuoyu baskısı neticesinde katılmaya karar verdiğim zirve.

ayrıca (bkz: bebişini sikiim)*
güzel insan lynyrd'nin izmir'den geleceği güzel zirve. bir diğer güzide insan templar'ın da pazar sabah dahil olacağı zirvedir.

malum, zirvemiz 18 ekim 2008 cumartesi akşam üzeri başlayıp ertesi gün akşam üzerine kadar devam edecektir.
cemsbg nin delikanlılık durumuna göre katılacağım zirve. şaka lan alemin en delikanlılarında biridir kendisi.
zirve değil katalak partisi adeta. ulan bir tane cins-i latif teşrif etmez mi be!
lost control kardeşimin de 'belki' diyenler kervanına katılması ile katılım listesinin şaha kalkmasına vesile olduğu zirvedir.

15 ekim 2008 çarşamba günü tam liste oluşturulup, aktiviteler hakkında derin fikir teatisi yapılacak olup, tüm 'katılacağım' ve 'katılabilirim' diyenler ile henüz zirveden haberi olmayan yazarlara bilgilendirme amaçlı mesaj atılacaktır.
(bkz: ay cok uzak)
*
ramallah istasyonundan yarın aksam trene binip toplam 5 gun icerisinde gelmeyi dusundugum super zirve.
rabbim beni bastan yarat. boyle bir zirve olamaz. olmamalıdır. yapanları edirne meydanında asılmalıdır. zincire vurulup sokak sokak gezdirilmelidir. olamaz boyle mukemmellik, oyle cılgın bir zirve bu. boyle ihtisam, boyle tevazu. kudretli tanrım. insanlarınla boyle merhametsizce oynama.