bugün

gelinin veya damadın iş arkadaşları, kankaları, kardeşleri muhabbetinde ortaya atılmak en kötüsüdür. tüm salon merakla sahneye baktığı anlarda rezil olmaktır. *
(bkz: ben)
düğünlerde oynanmaz da nerde oynanır. bilmesen bile kudurcaksın.
Adın asosyal, öküz, odun vb gibi sıfatlarla anılır. "Ay gelin sensin sanki,ne kadar nazlandın!" diyenler olur. bu kadar baskıdan sonra şibidik çalmak zorunda kalırsın. Zordur, zor.
Sırf bu yüzden insanın hristiyan olası gelir düğünü klisede kıydırır.
Sırf bu yüzden kursunu almayı düşünüyorum.
Herkes seni izliyormuş gibi bir psikoza girmeye neden olan ve bu yüzden utanmaya sebebiyet veren hadisedir.
ASOSyallikle ilgisi yoktur bunun. oyun havasını sevmiyorsundur oynamazsın. kulağa hoş gelmiyordur bu müzik türü.

akşama birileri sevişecek diye tepinmenin anlamı yok. gerçi ben kendi düğünümde de oynamayı düşünmüyorum. o da ayrı mesele...
angaralıysan oynarsın arkadaş hiç kaçarın yok.
5. biradan sonra pek bi geçerliliği yoktur.
sanırım çoğu yazarın içinde bulunduğu durumdur. çünkü düğünlerde çok oynayan tipler sözlüklerde yazar olmaz. hatta sözlükten dahi haberi olmaz.

+ ben uludağ sözlükte yazıyorum.

- ne sözlüğü olum bu akşam düğün var aq. oynucam ben.
Oyun bilmem ben'den sonra gelen eylem.
utanmaktandır. halbuki o ilk çekingenliği atsan 2 dk yerinde durur musun acaba? ölümüne oynarım. affetmem.
oynamamaya gelmektir buraya.
ısrarlar sonucu ortaya çıkılır, oynamaya çalışılır.
sonuç: yine hüsran
utanmaktan kaynaklanan bir durumdur..

konu komşunun gazına gelip sakın o piste çıkmayın..hele 'oynama' adına bugüne kadar hiç bir kasınızı çalıştırmadıysanız, odun gibi kalırsınız o pistte..

durumu kurtarmak adına halaya da girişmeyin sakın..çok belli oluyor lan, öyle böyle değil..sizden sonaki grup dağılıyor falan, itile itile çoluk çocuğun yanına kakalıyorlar sizi. hoş olmuyor yani..

en son, rezilliğin hazin sonundan bahsediyorum, götünüz düzleşene kadar o örtüsü kaymış sandalyede oturursun ve shakira gibi kıvıran hatunları kıskançlıkla süzer, saygıdeğerce alkışlarsınız..

üzülmeyelim dostlar ve gelin bir grup kuralım hep beraber..sorunlarımızı, dertlerimizi dökelim..dağılırkende bi iki kurtlarımızı dökeriz..