entry'ler (142)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Badem - Bir ben gibi sev.

özgüvenimizi nasıl geliştirebiliriz

özgüvenin bastırılmasını sağlayan etkenlerin tespiti ile başlanabilir.

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

yazamamak, kafamı toplayıp kağıda duygularımı aktaramamak.

üniversite birin ilk dersinde hissedilen

hiç böyle hayal etmemiştim diye düşünülür genelde.

marilyn manson dinleyen türbanlı

Türbanlılar müzik dinlemesin, oturup huu çeksin zaten.

günün tek cümlelik özeti

yeni insanlar tanımak her zaman güzeldir.

facebook ta meyve ismi paylaşmak

miletteki özgüvene şaştığım bi durumdur. Avokado onun diğer yarısıyım demekmiş. Burdan sesleniyorum, bugün avokado, yarın mavi kantaron tatlımm!

bir akpli ile tartışmak

ne akpli ne chpli ne mhpli ne de herhangi bir şeye çok bağlı insanla tartışmanın gereği yoktur. Tartışmak sonuca varmak, karşı fikri çürütmek içindir. Sonuca varamayıp sadece sinir yıpratmak için girilen boş çabaya ahmaklık denir. Çünkü iki tarafta savunduğu fikirden vaz geçmeyecektir.

kılsız erkek isteyen kız

kılsız kız isteyen erkekle aynı haklara sahip kızdır. Ne lan kızlarn kol kıllarını bile eleştirirken sorun yok, biz erkekleri o bacaklarla kabullenebildik ona şükretsinler peh!.

kadının hayatından açıklama yapmadan çıkan erkek

kendisinin bi bok olamayacağını er ya da geç anlayan erkeğimsidir.

çalış oğlum baban gibi eşşek olma

Gibiden sonra virgül koymazsan tezeği avuçla yedin demektir.

ojeyi tırnaklarına süren insan

oje dediğin kaçan çoraba, taşının düşmesi muhtemel olan yüzüğe sürülür. Ne o lan tırnak falan görgüsüz müsünüz?

stajını naylon yapan öğrenci

bulaşık yıkamayı öğrenemeyecek olan kimyagerdir mesela.

her şeye sahip olunduğu halde mutlu olamamak

her şeye sahip olduğum halde mutlu olamıyorsam tek sebebi vardır. çekirdek ailemden biri ya da ben 3 gün sonra öleceğimdir falan. diğer türlü mutsuz olunur mu, hiç zannetmiyorum.

radyo ak

akp radyoya da el attı sandım, başlığı görünce.

kadını seksi yapan unsurlar

ince belli çay bardağı gibi olması.

sevgilisine cakma urun hediye eden erkek

sevgilisini en iyilerine layık görüp parası az olduğu için sahtesine mecbur kalandır, çok parası olsa niye en pahalısını almasın, kıyılamayandır. Yüzsüz karaktersiz olan bi hediye almayı düşünemeyip bi anlık bile mutlu edemeyendir.

üniversitede öğrenilenler

her önüne gelene her şeyini anlatmamak, dersin notunu eksiksiz tamamlamışsan kimseye not vermemek, notunu tamamlamadığında not vermeyenlere alabildiğince sövmek, 'asla öğrenci kalmaz hoca bırakır' kelime topluluğunu hayat felsefesi olarak benimsemek, tavla, 101 ve batak oynamak üniversitede öğrenilenlerdendir.

türk düğünlerindeki klasik davranışlar

başkasının düğününe girip hayalda görünüp çıkmak.

şişman ama güzel kız

Şişmanlık genelde güzellik katıyor. (bkz: Kıvanç tatlıtuğ), O bile zayıflayınca çirkinleşmiş.