bugün

yapılan örneklerinin çocuğun psikolojide tümevarım ve tümdengelim olan mantıktır. mantığa göre doğru olup felsefeye göre yanlış olan önermelerdir.
arabın derdi kırmızı papuç,
kadınların derdi de kırmızı papuç,
o zaman kadınlar araptır.
(bkz: sami)
beynini esir alan kişiyi çekilmez hale getirir. hayatın bir matematik sınavı olmadığını ve hayatta her zaman iki kere ikinin dört etmediğini anlamak istemeyen kişiler de bulunur.
milli takım oyuncuları türktür, arsa milli takım oyuncusudur, o zaman arda türktür.
milli takım oyuncuları türktür, ben de türküm, o zaman ben de milli takım oyuncusu olabilirim
zor gibi gorunen cogu fizik sorusunu cozmeye yarayabilir zira soruya uzaktan ve duz bir mantikla bakmanin yararini gormuslugum vardir.
yapmaktan en çok hoşlandığım şey.
düz mantığı çok kolay sıçıttırabilirim.

(bkz: şahitlerim var)
sikinin doğrusuna giden mantığın felsefik ismidir.
fazla kafa yormayan tiplerin mantığı, bazen çok çabuk sonuç verir. toplum içinde fikirlerini söylediklerinde konuşan hamamböceği muamelesi görürler ve fikirleri bir daha sorulmaz.
mantığın düzü tersi olmasada sıkça zeki insanlar tarafından başvurulan yöntem.
gerçekler acıdır. o halde baklava sahtedir.
şimdiye kadar gördüğüm bütün yazarların nicki vadı. ayrıca hiç kimse nicksiz bir yazar görmedi. öyleyse bütün yazarların nicki vardır. bütün insanlar ölümlüdür, lure insandır. lure ölümlüdür. cok sevdim düz mantığı.
bazen çok karmaşık gözüken şeyleri çözmek için düz mantık kurmak yeterlidir. her zaman değil tabi, bazen.
görsel
(bkz: tümden gelim) (bkz: tüme varım) gerçekler acıdır,biber de acıdır gerçekler biberdir.
hocanın tahtaya yazdığı yazıları yazıp hoca silince öğrencide silmesi düz mantığın en büyük kanıtı.
'' oksijensiz ortamda ateş yanmıyor ise, uzayda da oksijen yok ise güneşin sönmesi lazım abi. '' gibi cümleler örnek olabilecektir.
türkiye'nin neredeyse %90'ının kurduğu mantıktır. özellikle kadınlara yönelik olanları düz olmaktan da öte dümdüzdür. kısa etek giyiyorsa tecavüze uğraması normaldir, izmirliyse orospudur, bara gidiyorsa bakire değildir gibi. çoğaltılabilir diyeceğim ama zaten bol miktarda mevcut, mümkünse çoğaltılmasın.
bu mantığın bittiği an şudur:

yerin kulağı vardır
benim de kulağım var
o zaman ben yer miyim
yemem.
http://galeri.uludagsozlu...m/g/d%C3%BCz-mant%C4%B1k/
tam anlamıyla bu karikatürün anlattığı mantık türü.
Kevaşe isimli şarkısı bağımlılık yapan punk grubu.
hayat kurtarır derler. insan ya sıkısınca yada kacınca aklına bir fikir gelir derler. ve alınabilen en doğru kararlardır.
genellikle akla ilk gelendir ve sözlü olarak mantıklı gelse de uygulamada hiç bir şeye yaramaz.
sıcağı sevmeyen birinin niye sevmediği sorusuna verdiği cevap:
_terliyorsun, duşa giriyorsun, su harcıyorsun, afrika susuz kalıyor.
güncel Önemli Başlıklar