bugün

yazarların dünya'ya neden geldiklerini tahmin etmesi.
(bkz: günah işlemeye geldim)
bi anlik zevkten. yarışı ben kazanmış milyon tane kardeşim ölmüş yazik lan bana aciyin.
Boşa geldik boşa gidiyoruz.
bir arkadaşa bakip cikmak için.
bize buraya geleceksiniz denmiş, o an bilincimiz de yerinde olmadığı için bir halt var sanmışız demek cevaplı bir sorgulamadır.
(bkz: kaza kurşunu)
Ne sikime geldim ben de bilmiyorum.

Bilinmeyendir.
bir şeyi çok istersen olur sözüne tepki olarak dünyaya gelmişim ben.
Çekilecek çilem varmış deyip topu sizlere atıyorum.
bana hamile kalmadan önce kürtaj olan anneme (babamdan habersiz) bir ay sonra bana hamile kalmadığında babam doğur bi çocuğumuz daha olsun dediği için doğdum ben mesela. insanlık ise bir kısa rüya için geldi dünyaya, uyanmayı bekliyor.
şeytanıma uymak için.
evvela bilinçli insanların kendilerine her zaman, soracağı soru olmakla beraber cevabının kişiden kişiye değişsede bile dünya da tek gelişimizin nedeni; Başını Kaldır, Kendini Tanıttırmak isteyen Fa’al ve Kudretli Bir Zât’ın Harika işlerine Bak! Bu hadiseler başıboş olmadığı gibi sende başıboş olamazsın, yaratıcını tanı ona göre hazırlan temsili sözleri ile kendini tanıttırmak isteyen yaratıcıya "kul" olmaktır.

Sâniyen; insanlık varolduğundan beri dünyada kendine bu soruyu sormaktadır, ve daima sormalıdır.
-ben nereden geldim?
-ben neciyim?
-nereye gidiyorum

--spoiler--
biraz felsefe yapmak gerekiyor;
hiç bir canlı yoktur ki görevsiz amaçsız dünya'da yeryüzünde doğmuş bulunmuş olsun. sinekten seyyarata kadar tüm canlı varlıklar görevlerini yaparken bizim de bir görevimiz olduğunu insan kendine mutlaka sormalıdır.

--spoiler--
çekilecek çile varmış.

(bkz: unbaht bedevi)
borç ödemeye.
Belki bir yerlerde birilerine iyiliğim dokunur.
Tahmin bile edemezsin.
Zorluklarla nasıl başa çıkacak diye bir sınav haftası gibi hissediyorum bazen. Onca yaşıma rağmen.
Şu vakte kadar birçok kişiye yararım dokunmuştur. Bunlar için geldiğim şüphesiz.
Verdiğim zararın pek önemi yok.
bana dünyada bir beden ve nefes biçilmiş o hayatı yaşamak için gönderildim başka sebebi yok.
nedeni bilinmeyendir.

(bkz: bize öyle bir bilgi gelmedi)
Ya bu soruyu cevaplayacak bir sürü sebebim var aslında. Ama her defasında bunları söylediğimde bir umut beliriyor hemen ardından sönüveriyor. O yüzden ben de dünyaya neden geldiğim sorusuna cevaben yok diyorum. Yok.
bok vardı.
inan ben de bilmiyorum.
saçma sapan bir soru. ozan güven'e havale ediyorum. olum biz mi istedik lan dünyaya gelmek? nereden bilelim neden geldiğimizi, bir nedeni bile olmayabilir. kahraman falan da değiliz, dünyayı kurtarmayacağız.
göklerden birinin horoz dövüşü merakı için olabilir.
bu da dahil yazılan her şey bir ihtimal, işin aslından haberi olan kimse yok.
Üzülmek için.