bugün

masumluğa.
sihirli bir değneğe.
(bkz: kıyamet)
ateizme.
hak ve eşitliğe.
insan olarak yaratılmanın hakkını veren insanlara .
yok olmaya.
daha fazla yalana.
islam'a. ayrıca, abdestli kapitalizmden tamamen sıyrılıp anti-kapitalist bir tutum benimsemeye.
çiviye ihtiyacı var. (bkz: dünyanın çivisi çıkmış arkadaş)
özür dilerim fakat ben imparator olmak istememiştim, bu benim işim değil. kimseye kurallar koymak ya da kimseyi elde etmek istemem. ve eğer mümkünse herkese yardım etmek isterim; yahudilere, yahudi olmayanlara, siyah adama ve beyaza. biz hep bir diğerimize yardım etmek istemeliyiz, insan doğası böyledir. biz hep bir diğerinin mutluluğu ile yaşamak isteriz, sefaletiyle değil. bir diğerinden nefret etmek ya da onu hor görmek istemeyiz. bu dünyada herkes için bir oda vardır ve yeryüzünün zenginliği herkese yetecek kadardır.

yaşamımızın rotası özgürce ve güzel bir biçimde çizilebilir. fakat yolumuzu kaybettik.

hırs insanoğlunun ruhunu zehirledi, dünyayı nefretle çepeçevre sardı;
bizi sefaletin ve katliamın içine sürükledi.

çok hızlı bir biçimde geliştik fakat kendimizi de gelişimin içine hapsettik:
zenginlik sağlayan makineleşme bizi aynı zamanda yoksul bıraktı.
bilgimiz bizi küçümseyen hale;
zekamız ise sert ve kaba bir hale dönüştürdü.
çok düşündük fakat az hissettik;
makineleşmeden çok insanlaşmaya;
zekilikten ziyade kibarlığa ve nezakete ihtiyacımız var.

[Şarlo]
(bkz: merhamet).
sevgiye ihtiyacı var sadece sevgiye.burada umursızca uzaklara bakıp gülümsüyorum
bana, sana, ona, buna, şuna. Doğru düşünüp, çağa ayak uydurmayı başarabilecek birçok insana.
sevgiye. hayvanından insana herkesin sevgiye ihtiyacı var.
O2. (bkz: yazar burda oksijen demeye çalışmış)
- dünyanın neye ihtiyacı var rıza?
+ dünyayı bilmem de benim acilen aganigi naganigiye ihtiyacım var. hadi nurten..
- hayvansın rıza!

(bkz: hayvansın rıza)
(bkz: Adalet)
dünyanın utanca, sevgiye, anlayışa ihtiyacı var kanımca.
Akıl sahibi insanlar.
Yeterince akıllı ve sürekli öğrenen insanlarin dünyaya zarar verme olasılıkları daha düşùk.
Sevgiyi boşverin, aklınız varsa sevgiyi de bulursunuz.
(bkz: insanlık)
yeni bir başlangıça ihtiyacı var .
uzaya..........
sınırlarla ayrılmaya ihtiyacı yok. siyasi liderlere de öyle.
insanlara ihtiyacı var, kibarlığa hoşgörüye empatiye, yaşam standartları yüksek yerlere ihtiyaç var, sinirli olmayan insanlara.