bugün

fenerbahçe kalecisi volkan demirel'in yaptığı açıklamadır. kendisi ilerleyen yıllarda ilk 3-5'in içine girmeyi hedefliyormuş.

http://www.sporx.com/futb...2/?takim=107&ref=AKM2

(bkz: i have a dream)

edit : niye eksilediniz olm ben demedim o demiş hayret bişey.
(bkz: vay dünyanın haline)
'' o zaman atmasan da tutsan '' şeklinde düşüncelere gark eden, kaleci iddasıdır efendim.
(bkz: şimdi dünya düşünsün)
bir galatasaray taraftarı ve amatör lisanslı bir kaleci olarak diyebilirim ki; dünyanın değil ama türkiye'nin şu anda en iyi kalecisidir. ama karakter olarak biraz zayıftır, yıllardır galatasaray'da yedek bekleyen aykut ise karakter konusunda tartışmasız liderdir.
Doğru bir tespittir. Zira konsantre olduğu maçlarda çok iyi performans ortaya koymaktadır.
Önünde Bilica gibi bir defans oyuncusu olduğunda, yapacak fazla bişeyi yoktur.
dünyanın en iyi on kalecisi kategorisindeki kalecileri toplayınca sonucun en az elli çıkması sorunsalı ile açıklanabilecek iddia.
sadece iyi performansları göz önüne alındığında kısmen haklı bir söylemdir. gününde olduğunda bu ilk 10dadır. ama kimse onun gününde olmasını bekleyemez. sen gününde olcan da dünyanın en iyilerinden biri olcan. * önemli olan istikrardır. iyiysen sürekli iyi olmalısındır. kötüysen de arada bir sıktığın maçlar olunca bu senin iyi olduğunun değil gününde olduğunun göstergesidir. biz senin sikimtrik gollerini de hatırlarız volkan demirel.
(bkz: fenerbahçe 3-3 schalke)
(bkz: fenerbahçe 1-3 kasımpaşa)
(bkz: bunun gibi niceleri)
Volkan'ın 11i;
rüştü-gökhan gönül-lugano-ferrari-caner- ernst-emre-holosko-alex -arda-makukula
böyleymiş.
asla ve asla olamayacak fenerbahçe kalecisinin yaptığı beyanattır. günümüz futbolunda kalecilerde aranan en önemli iki özellikte kendisinde mevcut değildir. bunlardan birincisi topu oyuna sokabilmedir. * diğeri ise istikrar. bir kaleci bir maçta 10 üzerinden 4 oynayıp diğer maçta 8 oynamamalıdır. evet yetenekli kaleci, kurtardığı maçlar oldu ama sırf kendi hatası ve amatörlüğü yüzünden çok maçta kaybettirdi. hala fenerbahçe taraftarı nasıl katlanıyor kendisine ona da hayret ediyorum.
Keşke öyle bir şey olsada dünya basını 30 ağustosu cumhuriyet bayramımız zanneden volkanımızı keşfetse...
(bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)
(bkz: sözün bittiği yerdeyiz)
barcelona kulüp binasında geçen bir diyalog:
+efendim öncelikle kendimizi tanıtmamıza izin verin. ben dünya nın en iyi on kalecisinden birisiyim. bu arkadaşta dünya nın en iyi on forvetinden birisi.

-çat!

*volkan bunlar da inanmadı demi?
+öyle görünüyor guiza. madrid yakın mı acaba? belki casillias tan sıkılmışlardır.
*inşallah benzema dan da sıkılmışlardır.
dünyada ilk 10 a giremez ama ilk 20 ye rahat girer. türkiyenin en iyi kalecisidir zaten.
yaptığı ilk 11 de ise holosko ve caner hariç doğru seçimler bana göre.
(bkz: hepimiz öyle değil miyiz zaten)
yalan olmayan beyanattır.zira kendisinin tek eksiği istikrardır ,yetenek olarak bir eksiği yoktur.
ilk 10 a giremeyip de ilk 20 ye rahat girmek?
(bkz: nooluyor lan burda)
edit: kesinlikle umrumda olmamakla beraber biri bu entry nin neden eksilendiğini açıklasa hiç de fena olmaz. bir şey savunmuyoruz, bir şey açıklamıyoruz, biz sadece bir şey sorguluyoruz ve sen bunu eksiliyosun.**
(bkz: yapma volkan)
tam konsantrasyonunu sağlayan bir volkan bana görede dünyanın en iyi 10 kalecisinden biridir. ama ondan tek dileğim her maç bi istikrar yakalaması. bi maç çok iyi, bir maç çok kötü oynaması bütün özelliklerinin önüne geçiyor. barcelona'nın kalesinde bile victor valdes denilen yeteneksiz varken, volkan'ın kaleciğili tartışılmamalıdır...
- dünyanın en iyi on kalecisinden biriyimmm!!!
+ tamam güzel abim... gel şöyle geçelim.
- casillas adam değil, mahmut!!!
+ ahh be abim, dedim sana bu kadar çok içme diye.
-casillas (real madrid)
-buffon (juventus)
-cech (chelsea)
-van der sar(manu)
-julia sezar (inter)
-akinfeev (cska)
-victor valdes (barcelona)
-gomes (tottenham)
-reina (liverpool)
-lehman (stutgart)
-Timo Hildebrand (hoffenheim)

hangisinden iyisin volkan yavrum ? ilk 10 ?

edit : eksi veren yazar arkadaş, mesaj at sana zahmet bir muhakemesini yapalım durumun, hangisinden yetenekli yeteneksiz olduğunu bana güzel bir dille anlat, lütfen ?
kendisi yeteneksiz değildir. ama 19 yaşında da değildir. yani o yaptığı hatalar kabul edilemez. o yüzden dünyada ilk 10'a girmesi imkansızdır. iyi kaleci demek "mutlak golü çıkarır." demek değildir. iyi kaleci demek "yememesi gereken golü yemez." demektir.
ayrıca;
(bkz: vurmayın lan öldü)
(bkz: phantom kaç on bir kaplan geliyor)
kaça kadar sayabiliyorsun acaba sorusunu sorduracak bir cümle.