bugün

gerçekten de şöyle bir bakılınca, gerilimin bu aşamaya gelmesini gerektirecek geçerli hiçbir sebep olmadığını gösteren durumdur.

mavi marmara'mı? geçiniz allah aşkına...bu devlet ne zamandan beri insanlarının canını bu kadar önemser oldu? mavi marmara'da 9 kişi ölmüştü...daha dün tek bir araç içinde 6 kadın öldürüldü..hem de türkiye'de...aynı gün bir polis daha...üç beş gün önce halı sahada karı koca birlikte...

şehitlerimize şöyle hakkınca üzülmek için bir gün bile vaktimiz yok..hemen yenisi geliyor...

neden mavi marmara'dakiler bu kadar değerli?

cevap şu; allahın arabına şov yapacaz diye, hiç işimiz gücümüz derdimiz yokmuş gibi bir de israil belası sarılmak isteniyor başımıza. bu.
silahsız yardım gemisine askeri harekat düzenleyen, hastalıklı zihniyetlerin yönettiği bir ülkeyle savaşma ihtimalinin olması.*
ee sen tutup milli görüşcüleri iktidar yaparsan ne bekliyordun ki diyeceğim durum.
eşiğine gelinir orada durulur, ölen öldüğüyle kalır, it ürür kervan yürür.

zira bu savaşa girecek göz ne türkiye hükümetinde ne de israil hükümetinde vardır.

ne de bu savaşa izin verecek bir dünya. iki hükümet kameralar karşısında birbirine saydırırken, kapalı kapılar ardında en büyük ticari ve askeri antlaşmalar imzalanacaktır.
akepenin bir türlü devamını getiremediği atraksiyonlarından biridir sonuçta. maksat gündem değişsin, gerçek gündem konuşulmasın yeter.
gerekirse gereği yapılır akacak kan damarda durmaz.
sessiz şekilde abd radarlarini ulkeye yerlestirmeye sebep olan esik.
rte, abdullah gül vs.lerinin zamanında neler konuştuğunu hiç unutmam. hepsi abd, ab, kapitalizm, komunizm ve özellikle siyonizm'in en şiddetli karşıtıydılar.

iktidara abd'nin kucağına oturarak geldiler ve o kucakta kulaklarına ab ismi üflendi.

şimdi atar-gider yaptıklarına bakmayın, siyonizmin hizmetçisi oldukları dikkatlerden kaçamaz.

şu klasik lafı etmek istemezdim ama ''ülkeler arasında dostluk yoktur, ortak çıkarlar vardır''
olmayacak birşeydir.
el skiyle gerdeğe girmek diye bir deyim vardır dilimizde, işte bu duruma tam olarak uyan deyimdir çünkü israil ile savaşa niyetleniyoruz ama amerikan silahları * almadan edemiyoruz. bu bir tezattır karşlıklı dövüştür.
yıllardır beklenen, fakat bir türlü salça olunacak konu bulunamayan bir durum.
dokuz vatandaşımızın katledilmesinden dolayı; özür, tazminat ve gazze ablukası kalksın şartları ortaya kondu. gayet güzel, demek ki, türkiye için vatandaşları artık önem arz ediyor diye sevinmek gerek. keşke gerçek bu olsa.

akepe hükümeti bu zihniyet ve tavırda samimi ise, hemen her gün ülkemizin sınırları içinde teröristlerce şehit edilen onca masumun haklarını neden savunmuyor? neden terör yandaşları ve destekçileriyle pazarlıklar yapıyor? ergenekon ve balyoz davalarında işletilen ceza yargısı, terör örgütü yandaşlarına neden işletilmiyor? neden pkk'ya terör örgütü demeyen kandil vekillerini ısrarla meclise çağırmaya devam ediyor?

akepe hükümeti ve yardakçılarının azıcık haysiyeti varsa, baksınlar da hepimizin lanet okuduğu o israil'den "vatandaşına sahip çıkma" konusunda ibret alsınlar. iki tane askeri kaçırıldı diye savaş başlatan beğenmedikleri israil hükümeti bir yanda. siyasi şovlarına malzeme yapmak dışında katledilen vatandaşının veya mehmetçiğin istatistiki bir değerden başka şey ifade etmediği, ki şehitleri "adet"le, "kelle"yle izah edebilen akepe hükümeti bir yanda.
bulunduğu makam aracı öndeki araca çarpıp bir insanın ölümüne sebep olduğu halde bunu hiç siklemeyip ''adam zaten 79 yaşındaydı hacı. üflesek geberecekti'' diyen bir bakana* sahip ülkenin; defalarca ''lan bak gelmeyin buraya dalarız'' uyarıları almasına rağmen dünyaya hiçbir faydası olmamış ve de olmayacak araplara artistlik yapmak için(daha doğrusu onların efendisi olma rolünü pekiştirmek için) bir gemiyi israil'in götünün dibine sokması sonucu öldürülen insanlar üzerinden savaş çığırtkanlığı yapmasının sonucudur. burada ölen 9 insan zerre önemli değildir türkiye için. önemli olan arapların gözünde ''vayy türkiye bizi koruyor. babamız atamız yaşa var ol rte hazretleri'' duygusunu oluşturmaktır.

filistin şu an ülke filan değildir. hatta hamas'ı da sayarsak, israil'in kürdistan'ıdır. yarın öbürgün israil türkiye'nin doğusuna yardım tırları gönderir sen de ülke olarak anlayışla karşılarsan, o zaman mavi marmara edebiyatı yapmaya başlayabilirsin.

peşin not; 150 tane eksi oy verirseniz israil bölgeyi araplara bırakıp maldiv adalarına yerleşip tatil yapacakmış.
durduk yere şey pardon 81 yıldır resmen savaş halinde bulunduğumuz san marino dan gelecek herhangi bir nükleer tehlikeye karşı malatya'ya kurulacak füze savunma sistemi ile çelişen olaydır. kaynak: http://www.cnnturk.com/20...en.uyari.radari/629241.0/
sen hem israille hem san marinoyla nasıl savaşacaksın anlamadım ki şimdi ben. ne yapmaya çalışıyorsun müdür?

bir de chpli arkadaşlar pişkin pişkin http://www.sondakika.com/...-savunma-sistemi-3006749/
iran'dan gelecek füze tehlikesinden israil'i korumak için kuruluyor diye boş boş iddialar da bulunmuşlar. ulan israil bizim 9 tane insanımızı uluslararası sularda öldürmedi mi? biz bunlarla limoni değil miyiz? orda durcan işte harbiden van minüt yani. hem israille savaşa girecek gibi burun buruna geldik.
hem de herifleri korumak adına füze kalkanı koyuyoruz. ulan olur mu öyle şey san marino için koyuyoruz. oraya başka kimin için koyucaz? yok irandan korunacakmışız, koruyacakmışız? ulan iran da nükleer füzeyi geçtim çatapat daha yeni keşfedildi siz naptınız pirim?
http://www.haber365.com/h...ina_karsi_itidalli_tepki/ bir de bak adamları gereksiz tepkiye sokuyorsunuz.

iktidar tarafı her zaman ki gibi olayın asılsız olduğu, san marino için füze kalkanı kurulmadığını, abdnin füze kalkanını kurmakla alakası olmadığı, bizzat natoya yeni katılan arnavutluk ve hırvatistan iş birliğiyle füze kalkanlarının konulduğunu bildirdi. ayrıca mallar kesinlikle çin malı değil halis mulis hırvatistanın baharından dalmaçyalardan kopmuştur. bu konuda sizi temin ederim pirim. hayır der ısrar ederseniz de tahrik ederim. ona göre yani.
kaynak: http://siyaset.milliyet.c....2011/1440651/default.htm

bir de bazı arkadaşlar "soğuk savaş bitti" "orta doğuyu kontrol altında tutmak abdnin amaçlarından biridir nato şemsiyesi altında bu emellerini gerçekleştiriyorlar" falan demişler.
nato şu an için dünya barış ve kardeşliğine odaklanmış sosyal yardım projesidir bunu dile getirmekten bıktım, usandım. o kadar söylememize karşın, artık bu olayı yanlış yönlere çekenlere diyecek söz bulamıyorum doğrusu! tek diyebileceğim san marinonun hesabı sorulacak.
bekle bizi san marinoooooo.... 81 yılın hıncını almaya geliyoruzzzz. bekleeeee...