bugün

sıcak gecelerde yapılan davranış.
(bkz: yaran uyku şekilleri) *
(bkz: yardıran uyku şekilleri)
truva adli filmde asil'in yaptigi sey.. filmde brad pitt'in yuzunden once poposunu goruyoruz zaten..
seytani kendine uymak zorunda birakmaktir.
(bkz: hepinize donsuz geceler dilerim)
insanın kendine olan özgüvenini pekiştiren uyku şekli. bir psikolog tavsiye etmişti TV de adını hatırlayamadım.
sabah uyku sersemliğiyle balkona çıkıp gerinildiğinde radarları açık komşularınız tarafından kınanmanıza sebep olacak serin uyuma şekli. *
er kişi için sorun ihtimali varsa da dişiler için nema problema vaziyet, uyuyuş.
yazın yatakta seviştikten sonra giyinmeye üşenen çiftler için gayet normal bir olaydır.
giyecek donu olmayan sahsiyetlerin yapacagi aktivitedir. yaziktir onlara.
açıkta kalınması durumunda her zamankinden çok daha yoğun kabuslara neden olabilir.
statik elektriği boşaltmaya yarayan uyuma çeşidi...
(bkz: çorapla yatmak)
bir anneanne rivayetine göre meleklerin uyku saatleri içerisinde eve uğramadıkları ve bu olayı protesto ettikleri bu yüzden evde bet,bereket adına hiçbir şeyin kalmayacağından bahsedilir.*
çok sıcak bir günden sonra pişik olan pipi bölgesinin hava almasını sağlayıp, dal taşak yatma eylemidir.
donsuz uyuyan kişinin bir de üstü açıkta kalırsa, kötü rüya görmesine de sebebiyet verecek olan davranış biçimidir.

(bkz: götü açık uyumak)
güzel bir duygudur.
karım olucak insanla ya da sevgilimle yaz aylarında her gece uyumak istediğim şekil.
testislerin hava almasıdır.
Dal taşak rahatlaması.
efil efil rahat bir uyku uyumaktır. evet.
Sıcak yaz akşamları yapıl... ne diyorum ben* çocuğunuz olmaz sonra asdfk.
Efil efil uyumaktır. Evet.
görsel