bugün

dokunmatik kanser eder, qwerty hayat kurtarır.
parmaklarınız büyükse dokunmatik deli eder, qwerty klavyeli telefonla çok daha rahat edersiniz ama iphone için çekilebilir. parmaklarımı estetikle küçülttürmeyi bile düşünüyorum.

not: iphone um yok eksiye gerek yok.
eğer pratiklik olarak karşılaştırılacaksa qwerty klavyeli telefonların alacağı vs'dir. ancak nokia e6, nokia e7, htc desire z gibi telefonlar hepsinden daha pratiktir.
kesinlikle ikisiylede mesaj atması çok zordur. fakat ikisi arasında bir seçim yapmak zorundaysam dokunmatiği seçerdim. daha havalı duruyor.
(bkz: dokunmatik telefon özürlüsüyüm)

klavyeliye kurban olayım..
Şu anda elimde bulunan telefon, dokunmatiği de denemedim değil. Tam 1 yıl kullandım ama qwerty daha çekici geliyor bana. Bildiğim tek ortak yönleri ikisi de çok hassas ve özel bakım bekleyen telefonlar.
yıllardır dokunmatik telefon kullanan biri olarak, kesinlikle dokunmatik telefonların pratikliğine inanıyorum. misal, bir listede 7. sıradaki bir şeye ulaşmak için qwerty klavyeli telefonda 7 kere tuşa basmamız gerekirken, dokunmatik telefonlarda anında tıklayıp hedefimize kolayca ulaşmış oluyoruz. lakin bazı dokunmatik telefonlarda, fotoğraf çekme özelliği gayet kaliteli olmasına rağmen, gerizekalı gibi, adeta bir idiot gibi fotoğraf çekme tuşunu da ekranın üzerine yapıyorlar. yanında 3 tane daha tuş olduğu için eliniz illa ki diğer tuşlara kayabiliyor. fotoğrafını çekeceğiniz insanları da aptal bir sırıtışla bekletiyor, "ay durun, çekemedim!" diyerek insanları da sinir edebiliyorsunuz. şu özelliği de düzeltseler, dokunmatik telefonlar en birinci olacak. *
Yan ekran kullanıldığında zaten qwerty olan dokunmatik telefonlar mükemmel..! Mesaj yazarken tuş çıtırtısından da kurtulunmuş olur.
Qwerty klavye tercih sebebidir. Dokunmatik telefonda çıkan sanal klavyeler iğne ucu kadardır. Hissedeceksin tuşları.
her ikisini de barındıran corby pro'm favorim olmak üzere, klavye telefonda tercih sebebimdir. tamam dokunmatikte hoş, ayrı bir havası var ama mesaj yazmak tuşlarla daha keyifli. *
qwerty klavye telefonu dokunmatik modunda kullanmak en güzelidir.
eğer yurt gibi toplu yaşam alanında hayatınızı sürdürüyorsanız dokunmatik kullanmalısınız. zira yatakhanede en geç yatan, etütde telefon kullanarak ders çalışan bir öğrenciyseniz kimse sizin tuş sesinizi çekmez abi. en ufak bi tık duyunca hepsi dönüp bön bön bakmıyorlar mı ahhyşş..! o masaları dağıtası geliyor insanın.
beyler bir hata yaptım turkcell t10 aldım..
aslında dokunmaitiği çok iyi işe yarıyor ama iş mesaj atmaya veya rehberde arama yapmaya gelince...
işte o zaman adamı deli ediyor.. zaten g.t kadar olan enine birde klavye sığdırmışlar ekranın.. t ye basıyosun u ya kadar yolu var yani...
kısacası..
görünüm yönünden dokunmatik, pratik yönünden de klavyeli diyorum..
symbian işletim sistemi dışında olacak her telefonun kazanacağı karşılaştırma.
parmaklarınızı tornadan geçirttiyseniz dokunmatik iyidir.
tuş basma sesini duymadan yapamayanlardansanız qwerty , dokunmatik yapay bir his veriyor yalan bişey.
herkes klavye hastasıysa bu kadar i phone, galaxy ve bilimum dokunmatik telefonu kim satın alıyor mk düşüncesini yaratan karşılaştırmadır. dokunmatik candır. mesaj atmak dışında ekranımdan çalan bir klavye rahat gelmiyor bana. ekranım benim olacak aga.
qwerty nin tusları sebebiyle radyasyondan bi' nebze de olsa daha uzak kalınır.
kesinlikle qwerty klavye. Şimdiye kadar klavyeli kullanan bir insan için dokunmatik pek de rahatlatıcı değil. Diyorum ki, nokia olsa, dikey ekran, klavyeli, android destekli hiç fena olmazdı. Eğer varsa sevindiricidir.
estetik ve performans olarak dokunmatik ancak mesaj kolaylığı için klavyeli.
Her ikisidedir efendim.

(bkz: blackberry torch)
Telefonun tek sevilen ozelligidir.