bugün

eminin baklava yeme sahnesi yarmıştır. emin olmasa dizi biter bir kaç hafta içinde.
" figaro'nun düğünü " esprisi ile seviye tespiti yaptırmıştır. bayat espriler bunlar.
Seksenlerin cakmasi olarak damga yesede beklenmedik izleyici kitlesi yakalayan dizi.
seksenler gibi vasat bir diziyi kolpa ederek vasatlıkta mükemmelliği yakalalamış başarısız dizi. bu diziyi adam yerine koyup izlemek için 90'lardan bir bihaber, 2000'lerin başında doğmuş olmak lazım.
(bkz: hadi bakalım kolay gelsin)
(bkz: ikibinler)
yaşarken boktan sandığımız yıllar. o değil de 2000'ler daha da boktan çıktı. 2010'ları zaten hiç karıştırmayın, iyice sıçıp sıvadı.
60ların altında ve üstünde yer alan bölge.
toplumsal travma. bugünü anlamlandırmak için irdelememiz gereken yıllar.
dizi de ki atilla ne onursuz, ne karaktersiz, ne salak bir herif çıktı ya. allahın liselisi özlemi siktir et, koy götüne amk.
valla diziyi bırakacam bak heee.
atila, tuba ve mustafa karakterini hiç sevmediğim dizidir.
Saçma sapan, kalitesiz, beklenenin çok altında bir dizidir. Yakında biter. 7 yaşındaki yiğenim seviyor gerçi.
arkadaşlarla manita muhabbetlerinin hat safhada olduğu yıllardı konu ile ilgili cümlelerimiz çok kısa ama hayallerimiz çok büyüktü. tabi bugünler de kendilerini erkek sanan, erkek olarak yetiştiklerini sanan veletler gibi değildi durum. misal bugünlerde 16-22 yaş tayfası, sözde delikanlıların ağzından duyduğumuz cümleler şunlar ;

"kız bana foto gönderdi şu göte bak"
"offff yalarım"
"bunu ben tivitten de ekliyim oradada acayip fotoları var"
falan gibi...

biz mektup yazardık, dertli bir kaset doldurur ve arkadaşımıza "abi oda beni seviyor, geçen bana baktı", "ahh bir konuşabilsem", "akşama doğru bakkala ekmek almaya gidecek onu görmem lazım"...

yaaa... nereden nereye.
bir futbol müsabakası için; uzatmalar
günümüz gençliği için ; 1990-2000 arası dönem (milattan sonra)
yine futbolda ; kale direğinin iki üst köşesi
Jenerik müziği süperdir.

"biz sokaklarda oynayaaaan dertsiz son çocuklardııık
bakkaldaki en son horoz şekeri aldıııık"

ooouu yee, ouu yeee..

Çok eğlenceli dizi ancak bazen 90'lar ve günümüz karmaşası yaşanıyor.

Emin: malatya'nın türkülerinden çal, ne bileyim çal keke çal..
bu dizi de özlem diye bir liseli var. bizim çocuk ati buna aşık. onun ben amk ! lan bu özlem ne.. nasıl ağır bir liseli kardeşim. deli ediyor beni.
sinirlendim amk.
çekirdek gibi dizi, bırakılamıyor yedikçe yiyor sinir oluyorsunuz.
Oyunculukarin vasat oldugu ve aslinda pek bir konusu olmayan dizi. Konusu doksanlar diyenler olacak, bana gore konusu degil sadece adi doksanlar.
an itibari ile tekrar bölümü ile atv'de yayınlanmakta olan dizi.
çok saçma olan dizi. hele o kel olan pis pis gülen adamdan nefret edilyorum.
bana çocukluğumda oturduğum mahalleyi hatırlatan, doksanları hatırlayan her neslin içinde bir şeyler bulacağı güzel dizi.
anlatılmaz yaşanır dönemi, üzgünüm gençler.
http://www.youtube.com/watch?v=RAdScMBqPUw bunun gibi güzel sezen aksu şarkılarıyla geçmişe döndürüyor insanı. sondan yakaladık. ama aşklar aşktı doksanlarda. görüntülerle çocukluğumu , şarkılarıyla ilk ergenlik zamanlarımı hatırlatıyor bu dizi.
emin karakteri olmasa youtube'u açıp da arattırmayacağım dizidir.
16 mart 2014 tarihli bölümünde turgut özalın ölümünün işlendiği dizidir.
«Kürt sorununu bitirecekti tamda. Hemde bu kadar dindar ve demokratik bir lider kim bilir ne zaman gelir» diyerek neye hizmet ettiği anlaşılmıştır. Klasik atv dizisi işte.