bugün

entry'ler (177)

ankaragücüme gidiyor böyle yaşamak

yurt atayünçorap.

fehmi korunmayamuhtaççocuklarderneği

gökhan çetinsayanorasikinoski.

melih gökçekoslavakyalılaştıramadıklarımızdanmısınız.

yıldırım demirörenbayan.

daniel gonzalez güiza

duyduğum kadarıyla fenerbahçe hala ayda 250.000 tl transfer taksidi ödüyormuş bu adam için.

fettullah gülen

canım sıkıldıkça internetten bedduasını izleyip her seferinde yarıla yarıla güldüğüm zat.4 yaşındaki yiğenimi kızdırmak için sen fettullahçısın diyorum,çocuk bana kızıyor ve "ben petulacı değilim" diye bağırıyor. sonrada anneannesine beni şikayet ediyor, "annanne şuna bişey söle bana petulacı diyo" Sağolasın hoca,yüzümdeki tebessümler hep senden geliyor şu zalım dünyada.

82 li hatunlar

32 yaşındadırlar.

86 lı hatunlar

sanırım pek ilgi çekmiyolar artık. 3 senedir bu başlığa kimse tek kelime yazmamış.

nihat sırdar

nihatla sivrisinek programının yeni tanıtım müziği kına gecesi şarkısına benzemiş. o ne öyle yahu.nihat yayında aaaah sivri yanında kınayı getir aneeey diye devam edecek sanıyor insan.hele o sivrinin koca sivrisinek var vb.tarzı kendini ispatlama çabaları çok itici.

fethullah gülen

Hocanın bedduası tuttu ama bedduanın adresi istenilen adres olmadı.maalesef yüzlerce ailenin evlerini ateşler saldı,yuvaları dağıldı,önleri kesildi. asla beddua etmemek lazım. hiçbir beddua havada kalmaz, o kötü enerji Allah dilerse beddua edilene, dilemezse imtihan amacıyla diğer kullarına bir şekilde ulaştırır ve sonra hepimiz üzülürüz.Allahın fani dünya içinde en sevmediği şey müslümanın müslümana bedduasıdır.Makamına ulaşan bedduadan hoşlanmadığı için böyle yapar Rabbimiz. Tabi biz ibret alamıyoruz o başka. Hadisi şerifte müslüman ya hayır söylesin yada sussun diyor.Onun için kimse beddua etmesin. Cenabı Allahın gazabı olmaz müminlere,bizim günahımız ve birbirimize gazabımızın yansımalarıdır bu felaketler. Cenabı Allah sadece kafirlere gazap eder,ama onlara ahirette tahayyül edemeyeceğimiz azaplar hazırladığı için dünyada pek dokunmaz.Müslümanların başına gelen kendi yanlışlarının faturasıdır ve dünyada sıkıntısı verilir. Ahirete kul hakkı dışında pek bir şey kalmaz genelde.

soma faciası avrupada olsa ne olurdu

bu tarz kazalar hindistanda,pakistanda da oluyor.abartmayalım lütfen diyen siyasetçileri avrupada göremezsiniz.

30 mart 2014 türkiye yerel seçimleri

Acısı bol bir seçim döneminin sonuna ulaştık nihayet.Bu seçim döneminden hafızamda kalan ve unutamayacağım dört şey var. 1 Hocanın bedduası.Eskiden her maçta hata yapan topçuya ana avrat söverdim ve yaptığımdan dolayı sonra pişman olur üzülürdüm.Artık hocanın bedduasını etmeye başlıyorum.On saniye içinde gülmeye başlıyorum ve sinirim geçiyor.Günaha da girmiyorum,beddua etmek malum günah değil.Allah hocadan razı olsun beni büyük günahtan kurtardı. 2 sesi kısılan siyasetçinin konuşması.Çok ilginç bir ses ve inanılmaz derecede eğlenceli.3 sarıgülün seçim reklamında oyum sarıgüle diyen korkunçlu teyze.Hakikaten aklıma geldikçe gülerim ben bu teyzeye.4 cemaatin kendisine oy vermeyeceğini açıklamasına içerleyip ekranda salya sümük ağlayıp, onlara hakkımı helal etmeyecem diyen ibrahim zübükzade.Hile hurda yoksa kazananlara hayırlı olsun.Tuncelide ÖDP ve TKP'nin belediye kazanması beni inanılmaz mutlu etti,duyduğumda sevinçten gözlerim doldu.Sanki san marino milli takımı Almanyayı yenmiş gibi büyük bir başarıdır bu.Burada halkın tercihini aşağılayan küfreden arkadaşlara bir çift sözüm var.Demokrasi hoşumuza gitmese bile sandıktan çıkana saygı duymamızı gerektiren bir süreçtir.Lütfen sağduyulu olalım.

semih kaya

Bu adam beni dün akşam çileden çıkardı.Hazırlık maçı deyip geçmeyin.Artık ülke puanına etki ediyor bu maçlarda alınan sonuçlar.Hata yapılır,ama böylesi değil.Hiç yoktan rakibe gol hediye etti,kafamı duvara vurdum öfkeden hala sızlıyor.Bu adama zerre güvenmiyorum.Her an böyle fahiş hatalar yapıp takımın evlerine ateşler saldırıp,önünü kesebilecek potansiyel var semihte.Macaristan maçında da aynı haltı yedi. birşey olmaya fırsat bulamadık sayesinde.Macaristan maçı yüzünden alkole başladım yahu.Sırf bir adamın saçma hareketi nedeniyle bu ülke evlatları 2014 dünya kupasında Almanyayı,Bosna Herseği vb. tutacak,boynu bükük keyifsiz biçimde el oğlunun maçlarını takip edecek mecburen.Yıllarca yapma Hayrettin,yapma Volkan,yapma Recep diye diye bu saçma hareketleri meşrulaştırarak kaç turnuva kaç kupa kaybettik. Suçu hep hakemlere attık,türk takımıyız müslümanız diye bahane ürettik ve bu saçmalığa kendimizi inandırdık.Sen böyle golleri rakibe hediye edersen kimse seni kurtaramaz hemşerim. Hakemlerin zararı bu futbolcuların bireysel hatalarının yarattığı zararlar yanında çok az kalıyor bana göre.Gelecek nesiller artık yapma x,y,z demek zorunda kalmasın.ülke futbolu olması gereken yerde değil,çok potansiyelimiz coşkumuz var ama sonuç yok malesef.Kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz bu hatalarla.Takım gol yer maç kaybeder,hata yapar ama fahiş ve saçma hatalar olmasın artık,gına geldi.Bu hataları niye Hollanda,Almanya vb. milli takımlarının defans oyuncuları 10-15 yılda belki bir kez yapıyor da bizim her 3 maçımızda mutlaka böyle saçma hatalardan mütevellit goller oluyor hiç sorguladınız mı.Sözlükçülerin yorumlarına bakıyorum sanki semih milli kahraman.Pes yani.Ben Cüneyt Çakırı döven Engin Baytarı savunan aferin diyen adamlar bile gördüm sözlükte.Onun için Semihi savunmalarına hiç şaşırmıyorum.Mesele milli takım olduğu için bu kadar kızıyorum.fener cimbom meselesi olsa çok kafa yormayacağım.

suriyeliye kira vermiyorsan kızını ver diyen türk

Milliyetçi duygularımı sıfıra indiren zatlardır.sırf bunlar yüzünden ülkemden soğudum.sadece bunlar mı; eşeğe,ineğe hallenenler,13 yaşında çocuğa güruh halinde tecavüz edenler,madımakta insan yakanlar,caretta carettaya taş bağlayıp kurşunlayıp öldürenler,pipa baccayı sarai sierrayı öldürenler,tribünlerde koro halinde galiz küfredenler,testereyle insan kesip bavula sıkıştıranlar,tekerine çomak sokulunca aslan kesilip beddualar yağdıran din tacirleri vb.Sizlerle aynı ülkenin vatandaşı olmak zul geliyor bana ve benim gibi onuruyla yaşamak isteyen insanlara.

fransa cumhurbaşkanının soyadının hollande olması

cevab veremedi.ama bir pilot kalemle ateizmi çökerten şakirt değil.

cebelitarık

2016 avrupa şampiyonası eleme gruplarındaki muhtemel rakibimiz.ilk kornerlerini ve ilk gollerini muhtemelen Türkiyeye atacak olan egzotik ve mikroskobik ülke.ülkenin ismi güzelmiş.ama bir cimilli ibo, bir kahtalı mıçı, bir ankaralı namık değiller.

84 lü hatunlar

şu an kovalanan grupta bile değildirler.ne yapalım.zaman geçtikçe değer düşüyor malesef.

metin şentürk ün sürekli kör esprisi yapması

demet akalının unuttum konulu eski sevgiliye(basketçi olana özellikle) ayar veren türküleri kadar bıktırıcı değildir.

1989 yılında da jetimizi suriye nin vurması

şiddetle kınanması o dönem unutulmuş elim bir olay.ben bu eksikliği olayı şiddetle kınayarak 25 sene sonra gideriyorum.

nihat sırdar

bugünkü programda yer verdiği bir haber can sıkan programcıdır.Anaokulundaki çocukları dayanışma ve yardımlaşma kavramlarına alıştırmak isteyen yetkililerin okullara sadaka kutusu koymasını sanki irticai,bölücü faliyetmiş gibi küçümseyici şekilde aktarmasından rahatsız oldum.Sadaka müslüman olsun olmasın herkese verilebilir, insani yönü dini yönünden fazla olan bir fiildir sadaka.Filipinlere,Haitiye sadaka yollamış bir ülkeyiz biz. Kış soğuğunda Kediye köpeğe ekmek veren T.C vatandaşı ateistler, müslümanlar var olduğunu biliyoruz. Çocukların sadaka kavramına erken yaşta alışmalarına vesile olan idarecilere tebrik edeceği yerde onları yermesini benim vicdanım kabul etmedi, bu durumdan rahatsızlık duydum. Paylaşmayı bilen yardımsever ve duyarlı insanlar yetişmesi bu ülkenin ve insanlığın hayrınadır. Her olayı siyasi boyuta çekerek rating toplamaya çalışmak yanlış diye düşünüyorum.

doksanlar

atila, tuba ve mustafa karakterini hiç sevmediğim dizidir.

hepimiz gavatız

bence çarşı bu hafta sonu oynanacak maçta valiyi protesto etmek amacıyla hepimiz kavasız diye slogan atsın. o malum kelime kullanılırsa küfürlü tezahurat nedeniyle takımın başını yakabilir.

necmettin nursaçan

necmettin hoca bunu kendi kafasından söylememiştir. islam fıkhında hürmeti müsahere diye bir kavram var. buna ilişkin hükümler asırlar önce yazılmış dini kaynaklardan çevrilmiş ve ilmihal kitaplarında da mevcuttur. meraklı olan araştırırsa rahat bulur. buradan ateist olsun imanlı olsun herkese bir çağrım var. işin içine cinsellik girince mantık kaybolur. en basit örneği bu sözlükteki yazılanlar. çoğu eğitimli insanlardan oluşan sözlük ortamında cinsellikle ilgili ne saçma entryler yazılıyor görüyoruz. o mühendis,doktor,iktisatçı vs.diploması sahibi insanlar sözlük ortamında neler yazıyorlar neler. onun için kuranda zinaya yaklaşmayın diyor. size saçma gözüken şeyler maalesef oluyor ki islam dini böyle kesin ve sert kurallar koyuyor. normal şartlar altında kimse kaynanasına hallenmez, ama genç ve alımlı bir kayınvalide varsa ve siz ona normalden fazla yaklaşmışsanız mantığınız devre dışı kalıp nefsi arzularınız galip gelebilir. izlediğimiz türk dizilerindeki ensest hikayeleri varken kimse necmettin hocayı eleştirmesin.bu tehlikeli kapıyı kapatıp aile faciaları olmasın diye bu konuyu nakletmiştir hoca. mesele bu.